• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@zuziq a ake klasika ci aj karamel? :wink:
@yamahafazer dakujem, hej hej su marcipanove :slight_smile:
@anibas dakujem, kludne som rada, ked ta mozem inspirovat :slight_smile:
@jakelina skusim pohladat, niekde som videla video :slight_smile: nasla som :slight_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=lONzg3317h8&feature=related
10. mar 2012 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bzucinka2 jéééééééééé, děkuju jsi hodná. Už si to ukládám.
10. mar 2012 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zanet2009 tak se hezky povedl: salko krém, takže shrnu to: 2másla vyšlehat, uvařit jeden pudink karamelový ve 300ml mléka, cukr jsem nedávala, a jednu plechovku již zkaramelizovaného salka,do vyšl. másla jsem po lžících dávala pudink a pak salko a šlehala do pěny :grinning:
10. mar 2012 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina díky, no manžel včera rostl :sweat_smile: :rolling_eyes: dvě děti na krku z toho jeden teploty :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. mar 2012 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pár foteček z oslavy. Holky to tak hrozně letí, já bych to nejraději zastavila a ten čas zpomalila. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Strašně rychle nám ty děti rostou. :unamused:
10. mar 2012 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (52)
@dajna11 jsi šikula, nádherný dort!!!
10. mar 2012 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer nádherná torta se střevícem, ty by se nosily:slight_smile:))
10. mar 2012 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 Tie kvety su zive alebo z marcipanu? Nadherne!
10. mar 2012 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
10. mar 2012 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina krásne detičky a tortička zladená s obývakom :wink: :wink: :dizzy_face:
@bzucinka2 vďaka za postup - uložené :grinning: :grinning:
10. mar 2012 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas no vidíš, to mě nenapadlo, na co všechno já nemyslím co :grinning: :grinning: :grinning:
10. mar 2012 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 krásnučko tortičky,na tej poschodovej máš tie boky ako a čim robene?
10. mar 2012 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky chtěla jsem se zeptat, kdo děláte krémy s malinami, jaký je recept?Mám plný mražák :grinning: tak ať to zužitkuji do léta :sweat_smile: díky
10. mar 2012 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@yamahafazer ups som si nevsimla ze od stvrtka :zipper_mouth:
10. mar 2012 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 myslim ze to je klasika. Je to v letaku dostupnom aj na stranke lidlu
10. mar 2012 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak jsem dneska dělala svoje první orchideje, ale teda jsem z toho nějak rozpačitá, prostě moje kytky jsou růže :grinning: nic jinýho mi nejde
holky udělejte někde srazík na půli cesty, já přijedu a třeba i takový dřevo jako jsem já naučíte dělat kytičky :frowning2: :wink:
10. mar 2012 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci ale co urcite su peknucke

baby potrebujem radu tie co ste robili auto 3D z kolkych platov ste ho prosim vas piekli?lebo mam robit prve auto a ma byt velike na velkost plechu chcu aby bolo velke a ja teda tieto technicke veci moc nemusim a este som ho nerobila tak chcem sa skusenych spytat co uz auta piekli z kolko platov ho spravit a dotvarovali ste z puncovinou?dakujem za vsetky rady :slight_smile:
10. mar 2012 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer upekla jsem si tři pláty, jeden ze 4 anebo 5 vajec a auto mělo nakonec přes pět kilo.Bylo delší než plech, tak jsem to vždycky nadpojovala.
Bylo to tady to Volvo
10. mar 2012 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
@yamahafazer díky za útěchu :wink: já dělám ty auta menší, tak do tří kil a upeču si v čtvercové formě, tak aby se dalo jednou prokrojit a nejdřív si to rozříznu přibližné napůl a skládám si to jen tak nasucho a přibližný tvar, pak naplním, dám ztuhnout a pak dořežu do přesného tvaru a pomažu punčovinou, jen slabou vrstvu, aby to bylo hladký, dám ztuhnout a pak potáhnu :slight_smile: nesnášela jsem dělat auta, první si na mě vymyslel manža a teď je chtejí všichni a pokud možno podle fotky přímo jejich auta :grinning:
10. mar 2012 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@marci2305 dakujem su z marcipanu isto :slight_smile:
@anibas rado sa stalo :slight_smile:
@dajna11 myslis tie pasiky? to su stuhy :grinning: :grinning: :grinning:
@lifinka
1.osviezujuci krem: 500 ml bieleho jogurtu, 500 ml rozmixovaneho ovocia /jahody, cernice, maliny/, 1 balicek zelatiny na vajecnu tlacenku Natura, cukor. Zelatinu zalejeme 150 ml vriacej vody a rozmiesame. Rozmixujeme ovocie s jogurtom a cukrom podla chuti. Zmiesame so zelatinou. Ked zacne tuhnut vylejeme na korpus a zhladime. Po stuhnuti polejeme cokoladovou polevou a dame poriadne vychladnut

2.Malinovy
2 slahackove smotany,2 biele cokolady,2 Mascarpone,maliny-podla chuti ja som davala celu 0,7 dcl flasu.Smotanu som uvarila s cokoladou,nechala cez noc vychladit.Rano som poriadne vyslahala,pridala MAscarpone a uz iba jemne na 1 st. mixeru zmiesala.Natrela som na korpus,na to vrstva malin zmiesanych s trochou cukru a zase vrstva kremu.Toto mnozstvo by malo vystacit na 24 cm tortu.

3.Jahodovy alebo malinovy krem:

500 g jahod (alebo malin)
1 vanilkovy puding
4 lyzice praskoveho cukru (u malin dam 5 lyzic)
1 a 1/2 masla

Jahody (alebo maliny) rozmixovat (pouzivam i zmrazene). Maliny prepasirujem cez sitko,
aby tam neboli jadierka. Do drene zamiesam vanilkovy puding a spolu uvarim.
Do vychladnutej kase pridam praskovy cukor.
Slaham s mixerom, pridam postupne maslo, krem slaham cca 1/2 hodiny.
10. mar 2012 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@yamahafazer ja by som upiekla 4 platy, ked robim male, tak peciem 2 platy :slight_smile:
10. mar 2012 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq dakujem :slight_smile:
10. mar 2012 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas já právě nevím, co je v té knize - jmenuje se to 50 tipů na dětský dort a stojí něco přes 200,-Kč, tak jestli to stojí za to...píšou tam, že tam má postupy a recepty...
10. mar 2012 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 aha,lebo to na niektorých miestach vyzerá akoby prerušované,tak to dáva dojem akoby malované :grinning:
10. mar 2012 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 má ho v albume vecernici na fb :slight_smile:
10. mar 2012 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 Ty sa poznáš s @tinipini?? :slight_smile:
10. mar 2012 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna ja mám tu knihu,síce v angličtine,ale nedávno som ju videla už aj v slovenčine.
10. mar 2012 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna debbie brown robí krásne detské torty,prepracované,rozkošné....
10. mar 2012 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dajna11 a je dobrá ta knížka?, na internetu se dá najíti sice všelicos, ale občas je dobré mít to před sebou na papíře....tak přemýšlím, jestli ji koupit - je v češtině
10. mar 2012 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky jdu pro radu, jaký krém pod marcipán aby se neroztekl. Včera jsem udělala ty dorty a dnes ráno se mi chtělo brečet. jeden začal téci. Jen jeden ze všech tří. Tak nevím kde v marcipánu dělám chybu. Už se mi to stalo dřív. a tak jsem myslela že mám slabý marcipán a ted byl silný dost, krém všude stejný (pudink a máslo) a zase se to stalo. Ale dalo se to zachránit a oslavenkyně nadšená. :slight_smile:
10. mar 2012 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok