Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
10. mar 2012

jinak - je to tahle kniha http://knihy.cpress.cz/50-tipu-na-detsky-dort.h... a můžu ji koupit za 239,-Kč bez poštovného, takže to je asi dobrá cena.... asi ji pořídím🙂

1katuska73
10. mar 2012

koceny ,vsetky vase torty su neskutocne krasne,dokonale no proste vau.

reruna
10. mar 2012

@evvina ten pudinkový krém může být problematický, ale pokud jsi to měla na 3 dortech a jen jeden tekl, tak je to nejspíš polohou v ledničce - ten jeden se ti možná opíral o stěnu nebo byl dole a v ledničce už bylo moc vlhko, prý pomáhá mít v ledničce hedvábný papír. Mě se to ještě nikdy nestalo,ale ségře jo a přitom používá krémy, co můžou pod potah...

evvina
10. mar 2012

No ty prsa byli potaženy čokoládou a pak na ní tan marcipán tak ten nepovolil ale bowlingová koule začala povolovat taky. Ten fialový s fotkou byl katostrafa. Tak jaký krém?

dajna11
10. mar 2012

@reruna http://www.amazon.com/Easy-Party-Cakes-Debbie-B... kukni tu,myslím že je to táto kniha že? ťukni na ten obrázok knihy kde je look inside a tam ti pár stránok ukáže čo tam je. mne sa páči,teda su tam krásne nápady,obrázky...aj krátke fotopostupy,neviem ako to je v preklade,čo som mrkla v kníhkupetcve na nejakú stránku tak sa mi zdalo že to prekladali dosť po lopate,čiže som tam niekde videla na nejaké vežičky že použijeme švajčiarsku roládu...neviem čo mysleli,možno v anglicku je to niečo konkrétne...ale tak roládky sa daju kúpiť hociaké aj tu,len prosto aby tam boli spomenuté suroviny ktoré sa daju zohnať aj tu u nás...ale inak myslím že ako inšpirácia je kniha pekná... 😀

dajna11
10. mar 2012

@reruna no ja čo mám je predná strana táto čo si poslala link a zadná tá čo som ti ja poslala link 😀

zanet2009
10. mar 2012

@lifinka Super, děkuji.

reruna
10. mar 2012

@evvina nejjistější je jen máslo s cukrem a odřezky korpusu, nebo máslo s nutelou, salkový krém (1 salko a 1 máslo)

reruna
10. mar 2012

@dajna11 díky za link, vypadá to pěkně, ty recepty jsou většinou u zahraničních kuchařek problematické - mají jiné suroviny, než se dají koupit u nás atd. ale mě jde asi více o ty obrázky a postupy, receptů mám dost od vás🙂

dajna11
10. mar 2012

@reruna no to sa páčilo aj mne preto som si ju kupila a ešte jednu o kvietkoch dke su tiež super podrobné fotopostupy,ja som síce nemala možnosť robiť nejakú tortičku z tej knihy,nik niečo také nežiadal...ale rada by som,podla tých postupov to vyzerá tak jednoducho! 😀

alenv
10. mar 2012

holky kdo děláte apřížskej krém.. vadí když dám jednu čoko tu Lidlu a pak 200g jiné čokolády?

fatima30
10. mar 2012

@pristela

ahoj cele sa mi to roztopilo musela som to strhnut a urobit iba slahackovo kremovu 🙄
krem som mala puding vareny s maslom a cukrom vyslahany. a na to isiel mliecny marcipan.

mates22
10. mar 2012

Můj dnešní narozeninový osmikiláček, třetí potahovaný a první figurkový......ovšem foto z předtím, než na něj v komoře spadla taška s věcma a mírně ho poopravila - ale nikdo si ničeho nevšiml, děti s vrhli na marcipán a pak už to bylo jedno 😀 .

mizulienka
10. mar 2012

@mates22 je krasny, ale 8kg??? 😕 😕 😕

evvina
10. mar 2012

@reruna díky

mates22
10. mar 2012

@mizulienka díky, jo jo, má průměr 28 cm, 4 pláty (2 různé korpusy) a mezitím pribiňáková z dvojnásobné dávky + 3 zakysaný a dvě balení malin a váha ukazovala mírně přes osm, teda s tím plechovým podnosem - tak jsem si říkala, že ten nemá víc než půl kila, aspoň si to myslím...ale nevím, jak přesně jsem to zvážila, váha mi při pečení odešla, takže jsem se vážila bez dortu a s dortem 🙂 na klasické váze, což může taky zkreslovat...no ale těžkej byl každopádně

dm1
10. mar 2012

@mates22 ty brdo tak taka vaha sa mi este pri jednoposchodovej okruhlej nepodarila 😕 . tak max. 5,5kg. Ale je krasna 😵

lucinka
10. mar 2012

ahojte... všetky vaše tortičky lajkujem poctivo... nádhera... 😵 len čítať nejako nestíham... pridávam môj prvý a zároveň aj posledný pokus o krivú tortu... bol to des... ale chvalabohu je to len pre nás...
a ešte som chcela na margo toho mramorového korpusu... u nás doma tiež všetci skonštatovali, že chutí ako bábovka... aj moja babka skonštatovala, že prečo robím bábovkovú tortu... 😕

lussy23
10. mar 2012

@mates22 nádherná torta a že tretia - waw
@lucinka - že pokus😀 veď je nádherná

lussy23
10. mar 2012

@jakelina krásne auto a krásne fotky z oslavy

mates22
10. mar 2012

@dm1@mizulienka Tak jsem to asi holky fakt blbě zvážila, teď jsem to počítala na suroviny, že jste mi nasadily brouka do hlavy a teda surovinama to vychází kolem sedm a půl včetně potahovky, ale i s vodou 😀 ..... no bylo to pro nás, takže jsem si na nějaké přesné vážení nehrála 🙂

lussy23
10. mar 2012

@lifinka krásnučká torta
@bzucinka2 - nádherné dilka a ten havko je úžasný
@miciatko krásnučká
@dm1 krásne
@pipka to je krásna a milá tortička
@janulkamartinko aký pokus? veďs je nádherná a celá tortička je krásna
@lucka_o neskutočne krásna torta ako naozajstná

pristela
10. mar 2012

@fatima30 no ak si mala viac pudingu ako masla tak ptroblem bol v tom , ja davam len a iba maslo+cukor+kakao+korpusove omrvinky-toto je istota ako beton!

@mates22 kraasna , tiez ziíííram ze 8kg 😕 ja robim zrovna dnes tortu je pecena na velkych plechoch 4korpus 3x pribinackova z kila tvarohu 3slahacky a 2kysle smotany +cukor+crem ole 😀 7dcl pohar cucoriedok a tiez 7dcl sliviek , stavu som ale celu nepouzila a torta obmaslovana pred potiahnutim ma skoro 5kg , preto sa mi zda pri priemere len 28 vela 8 😕 😕 ale tak torticky s ovocim a pribinackovym kremom nikdy nieje dost!!! 😵 😵 😵 😀 😀 😀 to bude mlsaníčko 😵

pristela
10. mar 2012

aach holky, prave som domalovala tomu mojmu pubertakovi draka podla knihy na tortu 🙄 no ale des! stal nadomnou a normalne kontroloval 😠 😠 som ja akoze superman alebo co ??? 😠 a moj mu vraví, že kedze tortu neplati a má ju zadarmo nech drží "pusu" a krok 😀 😀 😀 😀

rogerka
10. mar 2012

kocky, vy ste za tyzden napisali 50 stan!!! to pri tom stihate aj piect?

@mizulienka
@zlatat
@lamps
@dm1
@dadka212
@lawli
@lusil2005 kocky, riesili ste cenu za kg torty. ja som si minule v tescu zo zvedavosti listovala katalog toriet, mali tam pisane aj zlozenie a za 1kg potiahnutej torty (podla zlozenia by mala aj chutit) si pytali 17 nieco €
no a minule som mala tu cest ochutnat tortu z nasej super cukrarne, kde pecu fakt vyborne zakusky a teda total humus, letela do kosa. a to za nu dali 20€!!!

artepf
10. mar 2012

ahoj holky, zase jsem se pokochala všemi krásnými dortíky, já jsem tento týden (čtvrtek, pátek) měla tři dorty + jeden slaný a dneska ještě narozeninovou oslavu svoji a manželovu a padám na hubu 😝 , opravdu smekám hlavně před váma, které máte takhle nabitý každý týden a ještě víc dortů. To by si měli potom zkusit někteří zákazníci, kterým se zdá třeba cena 200,- za kg dost 🙄 , já jsem teda zatím žádného takového neměla, ale taky ani zdaleka ne tolik zakázek, co sem pravidelně přidáváte 😀 . A tady jsou moje poslední dorty.

adrianai
10. mar 2012

Dobrý večer 🙂 dovoľujem si aj ja pridať moju práve dokončenú 😀 @vlada111 ďakujem moooc za pomoc 😉

lamps
10. mar 2012

@adrianai tá je nádherná 😅 😅 😅

mates22
10. mar 2012

Tak já holky nevím, jak jsem to tak těžký upekla, nebo jestli spíš nemám totálně ujetou váhu - nedalo mi to a právě jsem zvážila zbylou ani ne 1/4 dortu, bez figurek a talíře (ale zase systém na osobní váze já bez dortu, já s dortem - opatlaná sem, držela sem to v dlaních, je toho furt kusanec) a váží to 1,8 kg, tedy *4 je 7,2 kg a něco málo na figurky.......... ale vzhledem k tomu jaký já sem amatér a vy máte zkušeností fůru a máte to v oku, tak mám vlastně radost, neboť jestli váha takhle kecá, co se dortu týče, tak i já musím mít zákonitě méně kil než mi ta lhářka ukazuje 😀 😀 😀 😀 a můžu si dát zítra ještě kousek 😉

mizulienka
10. mar 2012

@artepf nadherne vsetky, ta mickey mouse je super a ta slana, joj hned by som si dala 😉
@adrianai nadherna je, taka cista, jemna, krasna 😉