Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

awooojky
11. mar 2012

@vecernicci aha za kilo? mi nenapadlo... to uz mi jedna vravela ze mam brat za kilo 10 az 15 eur ale sa mi to zdalo vela.. takze vlastne mozem byt spokojná dobru cenu som dala :D

jakelina
11. mar 2012

@awooojky jo jo, to jsi si vzala málo, myslela jsem za kilo. Já si třeba beru 200,- korun, protože nemám ty dorty nějak moc vypracované.

vecernicci
11. mar 2012

@awooojky no až moc dobrou cenu jsi jim dala, já si beru 225 korun za kilo od začátku roku, předtím jsem si skoro rok brala 200 kč 🙂

zlatat
11. mar 2012

@awooojky ja keď neviem ako s cenou, tak si zrátam suroviny a vynásobím 2 .. neviem aké suroviny si použila, keď ťa vyšli iba na 10 € 😲

janulkamartinko
11. mar 2012

@jakelina mozno trochu od veci ale ja mam ulozeny tento hrniec strasne sa mi paci 🙂

zlatat
11. mar 2012

@awooojky závisí to aj od toho, čím poťahuješ - je rozdiel poťahovať WI a povedzme MMF alebo želatínovou hmotou, kde sú cenové rozdiely dosť veľké.
Ja poťahujem iba WI, na kvietky a postavičky používam gumpastu ( na porovnanie 250 g stojí skoro 12 € ) a miešam ju so SUgar flower pastou ( 1 kg stojí cca 16 € ) ... pečiem už nejaký ten rok a cenu mám 11 € / kg a za postavičky a kvety si navyše nepýtam, to všetko je v cene

janulkamartinko
11. mar 2012

@artepf waw,tie su perfektne!
@adrianai nadherna !
@lucinka krasna je moc 🙂

zlatat
11. mar 2012

@janulkamartinko pekný kastról 😀 😀

vlada111
11. mar 2012

@adrianai tá je krááásna. No keď na ňu pozerám, veľmi som ti pomôcť nemohla. Si veľká šikula.

artepf
11. mar 2012

@dadulka271 Díky 🙂, tu mašinku Tomáše jsem dělala - spodek z tatranky, rozdělila jsem ji na dvě části, delší část jsem použila na "podvozek", obalila do marcipánu a kratší část jsem obalenou do marcipánu přilepila na konec mašinky nastojato, potom jsem použila tyčinku Twix, obalila a přidělala na podvozek a na to nalepila obličej. No a na vagónek jsem použila miňonku🙂. Tady na té fotce je trošku líp vidět 😉 A k té ceně, nevím, jak velkého ho ta známá vyrábí, já jsem si za celý 4,5 kg dort s Tomášem (průměr 30 cm) vzala 900,-, což by bylo asi 36eur a tu mašinku jsem vyráběla asi dvě hodiny, ale mně to ještě všechno hrozně dlouho trvá 😀 .

maca_p
11. mar 2012

takze moja pingu torta.
no, povedala by som nocna mora... pribinacikovy krem sa zacal pustat, pritom som do slahajdy dala stuzovac, do ole pudingu namiesto 3 dcl iba 2,5 dcl mlieka. je pravda, ze som korpus poliala 2 dcl broskynovej stavy, ale bol dost suchy. chutovo bola vyborna.
k marcipanu: robila som mliecny, ale vobec nevyzera ako tieto vase rovnomerne potahovky. cierna farba sa mi podarila spravit super so zivocisnym uhlim, velmi pekne dakujem za radu.
jaj bok som hodila modry, ale po hodine v chladnicke ma islo prekotit, lebo sa roztiekol... tak nanovo, spravila som dasi biely ale aj ten po dalsich 2 hodinach zacal tiect. takze ja si tortami urcite nic nezarobim, ak by aj mal niekto zaujem, musela by som davat 50% zlavy...

artepf
11. mar 2012

@awooojky s tou cenou jsem si nejdřív taky nevěděla rady, ale po přečtení různých diskuzí a rad jsem si dala 200,- za kg, protože začínám a moc dortů na zakázku jsem zatím ještě neměla, holky co sem dávají dortíky a pravidelně je pečou na zakázky, mají je nádherně vypracované, tak už si pak určitě můžou dovolit mít cenu vyšší. Takže já uvidím, jak to bude dál a pak bych si ji taky třeba zvedla, vzhledem k tomu, jak rostou ceny všech surovin 😒 .

jakelina
11. mar 2012

@janulkamartinko děkuju, ten se mi taky líbí, ale klobásy?? 😝

artepf
11. mar 2012

@mizulienka
@zlatat
@janulkamartinko holky díky za pochvalu, od vás profesionálek to moc potěší 😵 .

mia1111
11. mar 2012

@maca_p - poťahovka sa Ti topí zrejme kvôli tomu šľahačkovému krému, keď robíš šľahačkový, musíš potrieť vrch a boky torty maslovým krémom - ideálne je maslo+cukor+odrezky. A dávať pozor, aby sa šľahačkový krém nedostal nad túto vrstvu. Tortičku máš mooooooc peknú 😉 😵 , tak to nevzdávaj, nabudúce potri maslom (s cukrom, odrezkami), daj zatuhnúť a preistotu ešte raz potri tým maslom s odrezkami a budeš mať aspoň istotu, že ti ten šľahačkový krém nepresiakne cez maslo a nedostane sa pod poťah - poťah sa tým pádom nebude topiť 😉

jakelina
11. mar 2012

@maca_p ten pudink Ole se tam jenom sype, nedělá se s mlékem.

maca_p
11. mar 2012

@jakelina ked som ho nasypala do tvarohu, tak mi to brutalne ztuhlo na beton, ze ak by som do toho zamiesala slahacku, tak by sa mi urcite pri zamiesavani spadla.

@mia1111 😲 ahaaa, tak nabuduce... diky.

adrianai
11. mar 2012

@lusil2005 to som si natenúčko vyvaľkala hmotu a lepila 😉
a ďakujeem za pochvaly kočky 🙂

vlada111
11. mar 2012

@artepf krásne dielka, krásna práca 🙂

vlada111
11. mar 2012

@mizulienka nádhera, a nechcela si spomaliť tempo? 😀

heni79
11. mar 2012

Dievčatá, mám otázku? Môžem skombinovať čokoládovú MMF a normálnu MMF do jedného poťahu, konkrétne chcem robiť mramorový a mám akurát tak zvyšky. Len sú to rôzne poťahovky. Nebude to robiť neplechu? 😕
@maca_p
Postavičky máš ale super. A ako si robila tú čiernu so živočíšnym uhlím? Som lenivá hľadať 😅 , tak mi prosím posuň dobrú radu. Ďakujem. 🙂 😉

maca_p
11. mar 2012

@heni79 xixi, aj tie treba doladit, jednemu odpadla zrenicka 😲
roztopila som tabletu v trosilinke vody. najskor sa mi zdala hmota len taka sediva, tak som sa na to vybodla a za par hodin som isla na to kuk, ze co vymyslim a uz bola krasna cierna, ta sa to vlastne vyriesilo samo - ciernu hmotu pripravit den vopred 😀

heni79
11. mar 2012

Super, aké jednoduché! 😀 Vďaka!

vladka1
11. mar 2012

@zlatat , mám právě takový jako ty uložený a teď jsem četla, že se tam dává i ten Olé a to mě zmátlo, jestli jsem si to špatně neopsala...@jakelina díky za tvůj recept...předpokládám, že ten puding se tam dává jen prášek, ne hotový puding

zlatat
11. mar 2012

@vladka1 hmm, s Cremom Ole som to ešte neskúšala

jakelina
11. mar 2012

@vecernicci děkuju, nemám sice nic na otlačení dopředu, ale já bych tam asi napsala nějaké číslo nebo text. Právě nevím jak to udělat, abych nemuslela nadpojovat ten hrnec vzadu, víš ten potah. Potáhnout celé a pak dát ještě nahoru jeden potah, jako hladinu vody.

jakelina
11. mar 2012

@maca_p já vyšlehám šlehačku, do toho tvaroh a nasypu ten Olé a přidám zakysanou smetanu a prošlehám

vecernicci
11. mar 2012

@jakelina klidně můžeš napojit a pak to zamaskuješ, jako že z hrnce přetéká polívka 😀

jo a ten creme ole dávám jen jeden a je to stejně tuhý jak šlak

maca_p
11. mar 2012

@jakelina povodne robievam tvaroh s vanilkou a hnedym cukrom, do toho primiesam vyslahanu slahacku. no tu som citala, ze to lepsie drzi s creme ole. tak som ho zaslahala do tvarohu, ale dovi dopo beton. tak som kukla na navod a ten hovori, ze 3 dcl mlieka. tak som mu dala 2,5 dcl, konzistencia kremu a pudingu bola ok, tak som zaslahala slahacku. ako krem bol suprovy co do konzistencie aj do chuti. moj problem bol zrejme - urcite, ze som to neobtrela maslovym kremom. lebo ved susene mlieko v marcipane nasakovalo tekutinu z tvarohu a slahacky. krem v torte je este aj teraz ok.