• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

16. decembra 2017 
@pristela nápad dobrý, len nebude sa mi to tam prepadávať ? Jasné, vystužená bude riadne - každé poschodie plus stredová palička
12. mar 2012 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat já netuším, já jsem největší dělala sotva deset kilo, tři patra a to jsem stresovala. Tak velký jsem nedělala. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dole jsem měla klasický máslový se salkem a drželo to dobře
12. mar 2012 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ne das kazde poschodie zvlast , ja tak robila tie skatule boli to 3poschodia a plnka čista šlahačka :confounded: das vystuže do torty , pak pod tu tortu co bude na nej das normal podlozku tak velku aby nebola vidiet a len polozis na tie vystuze, cize kazda torta bude mat svoju podlozku a tak vystuze budu drzat podlozky nie korpusy, tm sa ti pak nema preco plnka pohnut, nic na nu nebude tlacit
12. mar 2012 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat a to co ti pisala pristela ma tiez napadlo, ze poposuvat a nie na stred ich ukladat :wink:
12. mar 2012 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina to si dobrá - moja jediná 3-poschodová mala 13 kg ... ale to boli štvorce 34x34, 29x29 a potom malé srdiečko .. bože ale ako sme s mužom stresovali keď sme ju mali skladať ... 2 hodiny sme sa s tým trápili, kým sme ju poskladali a napichli na stredovú paličku. Behala som s metrom okolo torty a nevedela som sa trafiť do stredu :grinning: ... to bol iný adrenalín ... a temto bude ešte väčší, lebo ked´nebudem mať doma chlapa, neviem, ako ju poskladám, bo tortu si prídu vyzdvihnúť niekedy v piatok.
Poťahovku som musela vyvaľkať na riadne veľký kusisko -tuším okolo 65 cm a nevedela som ju sama preniesť na tortu
12. mar 2012 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela tak som vystužovala aj tú moju 3 poschodovú
12. mar 2012 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela fakt? ja si tu niekedy pripadam ako keby som objavila Ameriku, ale ja som netusila, že v drogerii predavaju potravinarske farby :grinning: ešte že vas tu mam :sunglasses: musim urobit nalet...a maju ich tam lacnejsie? a ake drogerky ich maju...napr. 101 alebo teta drogeria ...?
12. mar 2012 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ajka82 inak pozerala som ten enizon ... hmm, nepredávajú tovar obyčajným spotrebitešom, ale iba hotelom, reštauráciám, teda živnostníkom :frowning2:
12. mar 2012 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ak maju podmienku len zivnost a predaju ti len jeden kus, mozes to objednat na moje fakturacne udaje a adresu dodania si zadas svoju :wink:

@ladydia to maju asi v kazdej aj v Dm , aj v tescu ich mavaju, to su ale take co musis rozrabat s vodou abo alkoholom , ja ich kupujem u nas aj vo farby laky :wink:
12. mar 2012 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela dakujem :wink:
12. mar 2012 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela @ladydia micky, v DM ich nemajú, teda u nás v Topoľčanoch....
12. mar 2012 o 17:17  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 tie poznam, dakujem :slight_smile:
12. mar 2012 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 to je ich viac farieb? Ja som myslela ze len modra, zlta, cervena :fearful:
12. mar 2012 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela a ja mam taku aj čiernu :wink:
12. mar 2012 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela micka, 5farieb je.... :wink:
12. mar 2012 o 17:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela si zlatá, dík, ale práve som volala s holkou a chce, aby spodok mal minimálne 40 cm :confused: :confused: :confused: Tak do mojej rúry to fakt nevojde, skúsim ešte skočiť ku svokre, aký má ona sporák
12. mar 2012 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela a kde si ku nej prisla? Ked idem do Tesca, stale pozeram ake farby su. Ani tie tri co som napisala nemaju stale.
12. mar 2012 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ty si iná kategoria :grinning: :grinning: :grinning: preto máš aj čiernu :grinning:
12. mar 2012 o 17:29  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela u nas v TO vo farby laky :stuck_out_tongue_closed_eyes: a maju tam aj arómy od vymyslu sveta a tiez som u nich kupila tekutu potravinarsku ale len modru a zelenu, ta zelena je taka uplne ina taka zeleno zlta :wink:
12. mar 2012 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 pch , trepla ma náhoda po hlave :grinning: :grinning: :grinning: ja tamtie farby laky nemam rada, bo sa tam neda ist na aute, tych par miest je vzdy obsadene :slight_smile:
12. mar 2012 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela pche....
12. mar 2012 o 17:32  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 presne si to vystihla @pristela je v inom leveli :wink: .
Vdaka za typ, skusim pozriet aj miestne drogerky a farby laky.
12. mar 2012 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
kočky ja som čiernu kupila v teta
12. mar 2012 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela akože sorry........jaaaaaaaaa keby hentakéééééééého draka nakreslím ako @pristela ...tak akože nevííííííííííííííííííím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. mar 2012 o 17:37  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ja mam sice novu ruru, pri vybere som hladela na to, aby bola velka, a ma 38x43 cm. Povedz kocke, ze ked poskytne pec na pecenie- upecies aj 50tku :grinning:
12. mar 2012 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 ked som videla foto kde jej maly reze tortu, chcela som kricat - nieee, nechaj ju
12. mar 2012 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
kde kupim najlacnejsie farby na marcipan...??
12. mar 2012 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela veď aj ja som vyberala takú rúru, ktorá má čo najväčší objem rúry a má skoro tak ako tvoja 43 x 36 a svokrina je ešte o čosi menšia.
NO a asi z toh onič nebude, lebo ani do chladničky sa mi 40 cm nezmestí - teda zmestiť by sa aj zmestila, ale to by podložka musela byť presne taká veľká ako torta a to nejde
12. mar 2012 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky potrebujem nejake torty kamiony lebo na gogli som nič pekne nenašla mam na nedelu robit kamion a ja autam vôbec nerozumiem ak mate niečo uložene prosíííím :unamused:
12. mar 2012 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok