• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

příprava na naše 3.narozeniny :slight_smile: . Ani jsem nečekala, že to zvládnu i s "chromýma"packama...díky za odkazy na fotopostup
12. mar 2012 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (23)
@zlatat ides volat kocky, ze torta bude trosku ina, ale aj ked ty to nepovies, urcite prekvapujuco krasna
12. mar 2012 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela ach, ja už neviem - merala som aj chladničku - na hĺbku má max. 42 cm ... aj to neviem, či zavriem dvierka, keď tam dám takú hlbokú podložku :confounded:
Takže neviem, aký maximálny korpus môžem na ňu dať ... 38 asi nie, však? To by bolo málo 2 cm z každej strany ... čiže ja to vidím na max. 36 cm.
Čo poviete?
12. mar 2012 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela také práškové farby aj ja kupujem v Modre v drogérii a mám všetky aj čiernu dokonca aj hnedú :grinning:
12. mar 2012 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maminky, nepodělily byste se prosím o recept na osvědčený punčák? Děkuji.
12. mar 2012 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat aj to je uz obrovska torta. myslim si, zeby to mal v pohode kazdy pochopit. a preco chce taku velku tortu???
@eliska22 Čože? :fearful: Ako som dokázala žiť v takej nevedomosti a spokojnosti, že su tri farby a ja ich mam :grinning: :grinning: :grinning:
12. mar 2012 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat no ja tiez nad tymto hutam, ze kam to vopcham ked to ma mat aj nejaku podlozku este :sweat_smile:
12. mar 2012 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat pocuj a - 12,20,28,36 - to by slo nie?
12. mar 2012 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ja som robila stvorec 34x34, 28x28 a este maly a dala som to v pohode do ladnicky. spodok som tiez nadpajala
12. mar 2012 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ja zmestim inak aj okruhlu tu plastovu tacku priemer 45 do ladnicky. Normalne si skus taky podnos urobit a skus to dat do ladnicky. ja som tak minule naivne kupila podnos stvorec 42x42 a nezavrela som ladnicku.... ono kruh v pohode aj vacsi ale na stvorci ma nepustili tie kraje
12. mar 2012 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
12. mar 2012 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela preto chce takú veľkú, lebo že okrem nej nebudú mať žiadnu inú ... a počíta, že do torty dá 200 €
12. mar 2012 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 no veď 34x34 som aj ja v pohode dala do chladničky
12. mar 2012 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak holky, dneska mi volala paní, že chce dva dorty politý čokoládou, jenže já s čoko nejsem kamarád :frowning2: tak přemýšlím jak to udělat, říkala, že prý si poradím :grinning: přemýšlím o čokohmotě, fakt chutná jako čokoláda? asi ji, když tam nic jinýho není, co? :stuck_out_tongue_closed_eyes: mám tenhle víkend dělat 6 dortů, asi mě z toho švihne, ještě, že tchyně má dole velkou lednici, jí tam něco šoupnu :grinning:
12. mar 2012 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@dm1 ja som inak plánovala, že spravím obdĺžnik podložku, aby sa mi na boky zmestili aj tie ľalie ... ale spravím si takú podložku a uvidím či sa vopchá
12. mar 2012 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ale to bola len torta podnos bol 40x40 a to by na tu tvoju stacilo nie?
12. mar 2012 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ked je vela ludi, navrhla by som torta a mafiny. Zda sa mi, ze to robila @pristela.
Ale ty si proficka, ty to poriesis k spokojnosti zakaznicky.
12. mar 2012 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 ale keď jej je málo 34 cm spodok ... už súhlasila s 38 cm korpusom, ale aj to nemôžem na 42 cm podložku dať - sa mi vidí málo 2 cm okolo - veď tam nebudem mať kde dať kvietky na spodok
12. mar 2012 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela kto sa bude s mafinami babrať? Ja veru nie :unamused:
12. mar 2012 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@zlatat inak tie rozostupy ako pise lusil su podla mna ok to by slo tiez by som tak robila 4-posch. asi 36,28, 20 a 12 to je podla mna tak akurat
12. mar 2012 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lusil2005 @dm1 na 12 -sku asi veľa ľalií nedám :confounded:
kurnik šopa, ešte som ju ani nezačala piecť a už sú problémy
12. mar 2012 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat no to hej na kvietky by bolo malo 2cm dole. a este je riziko pri prenose takej tazkej torty opriet si to akoby o seba a zlomit vyzdobu.... poznam tak motyl na tej moejj 14,5kg poddal :confounded:
12. mar 2012 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 veď aj jej som tak povedala, že nemôže byť podložka s tak málo cm okolo torty, lebo sa to ani chytiť poriadne nebude dať a bude sa to zle prenášať - tipujem, že bude mať aspoň 18 kg plus podložka, tú dám spraviť drevenú, aby to uniesla ... Ha, a keď náhodou dovtedy budem tehotná, tak ani takú tortu nebudem môcť robiť, lebo keď muža doma nebudem mať, kto mi takú ťarchu prenesie do chladničky?
12. mar 2012 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat ked chces vacsi vrch tak musi byt aj spodok a to uz nevpraces do ladnicky... takze to nepusti veru. ono sa da ale bez kvetov dole na podlozke a nejako inak to vymysliet na druhom poschodi lebo inak to nedas do ladnicky ked chces vrch vacsi
12. mar 2012 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat no ved prave ja som to mala na drevennej doske a spolu s doskou to vazilo cez 17 kil... a tiez som sa s tym sama natahovala a teda mala som svalovicu riadnu a aj mi lepilo ze to kdesi vykiepim. ono ta vaha na tych rukach len v predu je hroza co niest veru. Jedine zavolat si niekoho na pomoc potom
12. mar 2012 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 veď to je na tom blbé - ona chce vodopád z ľalií aj mi poslala fotku - takúto
A to ešte neviem, ako docielim takú cyklámenovú ... práškovú farbu takú nemám - budem musieť pohľadať na nete
12. mar 2012 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@dm1 alebo poviem mužovi, nech si vyberie na ten deň dovolenku :grinning: :grinning: :grinning: aj tak budem potrebovať pomoc pri skladaní, sama to nezvládnem
12. mar 2012 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat uz sa tesim co vytvoris. Na kedy ju mas spravit? Paci sa mi aj zaver jednej tvojej spravy.Ty vies ktorej :wink:
12. mar 2012 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela má byť až v júni ( tuším 22.6. ) ... takže času na vymýšľanie mám dosť ... ale aj tak, zajtra mi holka bude volať, že ako to vyzerá - mám si premyslieť ako to spravím, a ešte pomerať chladničku ,... tak som zvedavá, ako sa dohodneme.
Viem,ktorú časť správy máš na mysli ... ale ak k tomu dôjde, budem na rizikovom, takže asi budem musieť zavesiť pečenie na klinec - na nejaký čas
12. mar 2012 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat no pecenie na klinec urcite nezavesis. Podla mna je to mania. Raz zacnes a stale ta to taha, pretoze ludia ti budu volat :wink:
12. mar 2012 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok