Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
12. mar 2012

@zlatat no tak taku si neviem predstavit 4-posch. to bude musiet mat podlozku velku. ale zase podla mna kludne moze byt vrch len 12cm a hore jedna lalia tak akoby na stojaka a odtial uz vodopad. ta horna by zaberala cele vrchne poschodie

lusil2005
12. mar 2012

@abriela tak ale - na rizikovom ti moc vypekat nedovolia 😅 a ked si mas vybrat medzi pecenim a bezpecim babetka, tak sa nemas moc o com rozhodovat 🤐

abriela
12. mar 2012

@lusil2005 ano to beriem - dieta je prvorade. Ved mam v nebi anjela. Len asi aj zavisi od dovodu rizikoveho tehotenstva.

dm1
12. mar 2012

@zlatat aha tu ma Bohus 4-posch. a ma to posunute tak dozadu ako tu uz niekto spominal a ma aj celkom take vacsie kvietky tam. ale podlozka minimalna veru http://www.tortyodmamy.sk/svadobne/svadobna-4po...

miciatko
12. mar 2012

@pristela jaj tak teraz chapem ze to bolo stabilne a odkadial mas taky kuzel, prepac ze sa ta stale vypytujem

mariann2
12. mar 2012

@eliska22 ee, čím vyššie, tým tenšie, nevadí, využiješ na kvietočky 😉

zlatat
12. mar 2012

@dm1 no mne sa to moc nepáči - asi som v tomto konzerva 😒 😒 akože torta je úžasná, vymakaná, ale to posunutie mi tam nepasuje

dm1
12. mar 2012

@zlatat tak sme 2 ani mne veru 🤐 😝

zlatat
12. mar 2012

@abriela veď to, že budú volať a mňa to bude lákať, ale keď by so maj nastúpila do práce ... neviem si predstaviť piecť popritom, lebo do 15-tej v práci, potom si do noci robiť prípravy, opravovať písomky, pripravovať testy, medzitým variť deťom, s deťmi sa učiť, ... na všetko sama bez pomoci - to nepôjde 😖 ☹ ☹

A na rizikovom nehrozí aby som vypekala - to sa aj ja budem báť, aby som zase nepotratila

abriela
12. mar 2012

@zlatat tvoje nocne prace su mi blizke 😀 😀 😀 . To snad nieje ani mozne

pristela
12. mar 2012

@zlatat no ale on to nema pekne urobene 😝 teda kvety uuuuzasne ale to posunutie hooodne prehnal, takto som to nemyslela , to je take rovnomerne posunutie nie vsetko naraz nacapiť

@miciatko nevadi , len ked niekedy neodpovedam tak som prehliadla a treba ma kopnut- kužel som si vyrobila, som aj vysvetlovala ako niekde dozadu v teme 😝 😀

zlatat
12. mar 2012

@abriela to fakt? 😕 😕 😕

miciatko
12. mar 2012

@pristela idem pohladat, dakujem moooc

zlatat
12. mar 2012

@pristela no veď uvidím, čo vymyslíme - hlavné je teraz nejako poriešiť veľkosť torty

pristela
12. mar 2012

@zlatat mrkam na ten bohusov on ma to druhe spodne poschodie mooooc male, mozno to bol jeho zamer ,ale mne sa prave kvoli tomu nepaci ta torticka ☹ keby to mal rovnomerne rozhodene tie velkosti tak je uuuuzasny

zlatat
12. mar 2012

@pristela súhlasím

pristela
12. mar 2012

@zlatat cez leto , to ani von nedas chladit, juuuj mojenko , držím moc palčoky ! ju , ale láka to taká objednávka, že ?

ajka82
12. mar 2012

@zlatat nevsimla som si narychlo 😅 ... ale ak ti predaju len to co chces, tak ti fakturacne udaje poskytnem...

zlatat
12. mar 2012

@pristela
@ajka82 ďakujem kočky - len pozerám, že nastaviteľný ráfik majú iba 32 cm ... takže asi fakt budem musieť skladať spodnú tortu - lebo ani 36 cm ( keby som kočku ukecala na túto ) som nikde nevidela ( len tú drahú z T-fornaxu ) ☹
@pristela veru veľmi lákavá obj.

mariann2
12. mar 2012

@zlatat ja mám túto farbu a zdá sa mi podobná tej na ľaliách http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

zlatat
12. mar 2012

@mariann2 dík - ináč našla som už aj cyklámenovú práškovú farbu

abriela
12. mar 2012

@zlatat no to fakt 😉 . Lae podobnost je cisto nahodna. 😀 😀 😀

dm1
12. mar 2012

@zlatat pocuj niekto sa teraz pyta na FB Tonky presne na tu tvoju tortu s laliami presne ten isty obrazok ze kamoska sa pyta ci by to vedela aj 4-posch.spravit 😕

lucula73
12. mar 2012

@vecernicci a keby si dala okolo torty čokotransfer,necháš si kúštik vyššie okraje a potom vrch torty poleješ čokoládou,to sa ti pekne rozleje a budeš mať čokoládovú 😉

mariann2
12. mar 2012

kočky, dostala som objednávku na trojposchodovku svadobnú s vodopádom ruží, ako tam ti ruže pripevniť, keď to budem po jednom napichovať tak bude tá torta celá rozpichaná, ako to robíte???

zlatat
12. mar 2012

@abriela 😀 😀

zlatat
12. mar 2012

@mariann2 máš dve možnosti - buď napichať po jednom, alebo ich pospájať s drôtikami do vodopádu ( kytice ) a tak potom dať na tortu

zlatat
12. mar 2012

@dm1 fíha - idem kuknúť

zlatat
12. mar 2012

@dm1 no tak tú kočku nepoznám ... možno je to kamoška tej holky, čo sa so mnou dohadovala ... no čo už

alenv
12. mar 2012

holky já používám gelovky, ale nemám červenou... tak jsem si koupila od Kovandů červenou a ještě mám nějaké jiné potravinářeské.. ale barví ta od Kovandu sytě červeně?