Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
13. mar 2012

@lamps tak!! do nej nedaj sa 😉

yamahafazer
13. mar 2012

@lamps a na kedy tu tortu chcela?

jakelina
13. mar 2012
lamps
13. mar 2012

@marci2305
@janula.h ale ja by som aj pochopila, že nemôže prísť, ale aspoň SMS-ku keby napísala a nie ja čakám a ona nič. Pritom v rámci prechádzky s malou mohla prísť, veď PE nie je také veľké, aby sa nedalo prejsť pešo. My chodíme s deťmi pešo aj ku našim a to je takmer hodina chôdze pešo. Ona by od nich ku nám prešla za 20 min maximálne

marci2305
13. mar 2012

@jakelina To mala olej v spreji...? 😉

lamps
13. mar 2012

@yamahafazer na túto sobotu. Chcela na nej Nema, Dori, žraloka a aj tú korytnačku. Keby nebola taká probllematická konverzácia s ňou, tak by som jej ju urobila. Ale takto nie. Mám pocit, že by som pri nej dopadla, ako @katulkaaaaaa s tou tortou plnenou parížskou šľahačkou

janula.h
13. mar 2012

@lamps no ale moja v dnešnej dobe ?? šak Email SMS FB a ešte neviem aká materina valaga a ona sa nevie dovolať?? nechce a nie nevie 😠 neznášam špekulantov

lamps
13. mar 2012

@janula.h presne toto ma štve, veď má telefón - ten máme každá pri sebe stále, mohla zavolať, napísať. Ale asi si prečítala správu na FB, tak sa snažila nejako to ešte zachrániť, ale snaha už bola bez úspechu.

pristela
13. mar 2012

@jakelina oki, deti aj stromy to uz mate a zvierata ked ockujete to je co ? 😀 😀 😀

inak holky ked tak tuhô premyslam 😀 mne sa to cez tu striekacku zda lepsie ako extruderom , bo ked mi to uz ide ťažko bachnem do mikrotrtky aj so striekackou a pak ide ako malina, ale ked to uz pojde tazko extruderom co s nim ? alebo ak to v nom zaschne 😕 v striekacke aj odlozit možte 😉
juj no kittynku si tu ted hladkam 😀 😀 a šupnem na nu hned aj to zo striekacky 😵

jakelina
13. mar 2012

@pristela zvířátka taky očkujem 😀 😀 😀 😀

yamahafazer
13. mar 2012

@lamps no a este tolko modelovania ved to neni len tak hned sup sup to musi aj cosi zatvrdnut ako taketo objednavky nemam rada dobre si spravila ved od kedy ste na nej dohodnute uz mohla peniaze aj na ucet poslat nie?

mariann2
13. mar 2012

baby, zas otravujem, potrebujem tortu s motívom anjela, nemáte niečo? kočky mi už čo to poslali, ale ešte niečo by som chcela 😉

alenv
13. mar 2012

@marci2305
@yamahafazer holky strašně díky, ale je to pro firmu.. prodávají 11 let hry na PC.. tam tam musí být i logo a chtějí třeba Laru Croft a spíš takové mužské postavy.. já vubec nevím jak to mám udělat 😀

alenv
13. mar 2012

@marci2305
@yamahafazer holky a takový ty malý zrudičky, jak to měl T-Mobile v reklamě co to je za hru😀 je to opravdu nějaká hra na PC

mariann2
13. mar 2012

@janula.h toto som našla, ale nič ma nezaujalo ☹

miciatko
13. mar 2012

@zuzkat1 uvareny puding

yamahafazer
13. mar 2012

@mariann2 mne sa paci tato davala som ju aj na facb do tortomaniaciek
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=46441

lusil2005
13. mar 2012

@lamps tak! spravne. a ako dopadla katulkaaaa s parizskou slahackou? 😕

marci2305
13. mar 2012

@yamahafazer Tá je veľmi pekná.... 😉

lusil2005
13. mar 2012

@reruna neee normalne som to tam len zapichla, vzdy to tak robim...

lencita
13. mar 2012

ahojte baby, chystam sa robit moju 2 tortu v zivote , 1. bola potahovana z marshmallows a teda nic moc 😝 😀 teraz by som rada skusila ten "falosny marcipan" ja viem ze som to tu niekde citala ale uz to nedokazem najst 😕 aby sa z toho dal dobre urobit potah ale aj nieco vymodelovat, alebo to musim urobit nejake 2 druhy? a tie gelove farby co tu vsetky chvalite kupim kde? 😕

dm1
13. mar 2012

@zuzkat1 ano je ale podla mna je kusok ine ako ked si salko uvaris sama. ale v pripade nudze mam vzdy nejake v zasobe

lamps
13. mar 2012

@lusil2005 na predošlej strane o tom katka píše, pani si prišla neskôr pre tortu a potom ju chceli sa tortu chystali jesť tuším až na 9-ty deň

marci2305
13. mar 2012

@lencita Skús hmotu Smartflex alebo niečo podobné. Ja som začínala z K2 hmotou-kúpiš v dobrom cukrárskom obchode. Taktiež gélové farby kúpiš tam, alebo cez net. Gélové ti vydržia dlho, stačí málo a zafarbíš pekne také množstvo aké potrebuješ. 😉

dm1
13. mar 2012

@miciatko tu ale ze pisat sa jej ma do komentu na FB http://www.webareal.sk/vsetkopretorty-sk/eshop/...

alenv
13. mar 2012

@yamahafazer
@marci2305 holky jste zlatéé díky moc.. já to ted všude studuju.. je to pro mě důležité díky moc

zklimekova
13. mar 2012

dievčence mám na Vás prosbu o radu
....kamarátka ma prosí aby som jej ozdobila na svadbu medovníkové srdiečka, ktoré chcú dávať hosťom..a chce kombináciu poťahovky a bielkovej cukrovej polevy ...a chce vedieť koľko by to stálo a ja neviem čo jej mám povedať...nemám ani šajnu.....a iba zdobiť to chce..srdiečka už sú napečené a je ich 200...mne sa veľmi do toho nechce..ale je to kamoška...tak neviem kolko jej mám povedať?....to bude piplačka :(