• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@jakelina - hodíš mi prosím link na tie včerajšie (vlastne už predvčerajšie :confused: ) báječné dorty? :dizzy_face:
Tak som vás baby prečítala, aj ste ma pobavili, ale príhodu s poisťovacími "agentmi" a podobnými indivíduami sme zažili zjavne každá :grinning: . @pristela - počúvaj sem moja, nemáme my rovnakého "diamantového" kamaráta ? Aj my máme jedného takého, no chalan si asi myslí, že v tejto našej chudobnej diere budú ľudia kupovať diamanty, aj keď nemajú prácu a stály príjem :angry: . Nakopať do zadku takýchto... :sweat_smile:
@katulkaaaaaa - no tá vtipná pani ma dostala, to ako klobúk dole, ak takú dobre "uležanú" tortu plánuje jesť a ešte ju aj ponúknuť hosťom :confused: :confused: :confused: , no neviem-neviem, by som sa bála minimálne črevných problémov... Ale je to na jej riziko, nie na Tvoje :wink:
14. mar 2012 o 00:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 :grinning: :grinning: to ti neviem kolko diamantových behá po Slovensku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
14. mar 2012 o 01:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina teraz sa mi až ozvala...tak výška srdiečka je 7cm...a ako majú asi vyzerať a..to sa dozviem až keď ich prinesú..ešte vyberajú
14. mar 2012 o 08:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucka_o no tazko povedat,urcite sa ti bude lepsie robit s nejakou pevnejsou, ale aj to sa da.A rybka nie je komplikovana :wink:
14. mar 2012 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 já na to nemám link, mám to stažené zhttp://www.uloz.to/ a uložené v počítači.
14. mar 2012 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zklimekova tak bych asi kolem těch 20 korun za kus chtěla. Nevím jak složitě to budeš zdobit.
14. mar 2012 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina - jasné, dík, to stačí, tam si to nájdem :wink:
14. mar 2012 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@makinka2 vsetko naj tvojej malinkej k jej prvym narodeninkam. Teraz som prave citala o tej torticke............
vies, keby si nerobila orechovy korpus ,ale radsej obycajny biely alebo mramorovy , mohla tvoja malicka tiez zo svojej prvej torticky popapkat.
Moju prvu potahovanu tortu som robila najmladsiemu tiez k prvym narodeniny, a bolo to krasne sa nanho pozerat ako si na jeho prvej torticke pochutnaval. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Ja som sa snazila pouzit na prvu torticku suroviny , ktore su vhodne pre male deturence. Aaaaaaach ............. vsak nabuduce budes vediet..... :wink:
14. mar 2012 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 vies co ja na to radsej uz ani nemyslim...aka objednavka taka oslava :angry:
14. mar 2012 o 11:40  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby vcera som si kupila ladnicku,by som nikdy neverila ze takato vec mi dokaze spravit tolku radost :grinning: :grinning: :grinning: rocna od kamosky este v zaruke za100e....joooj sa vytesujem,uz mam len na torty,konecne nikomu nebude nic zavadzat vtej nasej :wink:
14. mar 2012 o 11:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@katulkaaaaaa to ti věřím. Já mám taky jednu navíc, ale pouštím jenom v létě, když mám dort a nebo při nějaké oslavě, kdy se mi to všechno nevejde k nám do lednice v kuchyni. Jenom je blbé, že ji mám v přízemí a musím běhat nahoru a dolů. Ale co už :grinning: :grinning: :grinning:
14. mar 2012 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babule, tak na tych ,,vasich" poistovakoch som sa teda pobavila :grinning: aj poplatky za odpad boli u nas podobne, sotva sme dosli z nemocnice...u nas sa vystriedali poistovaci traja a dvoch sme odbili po telefone, mm sa neskutocne rozculil na tom, že v dnesnej dobe len kazdy beha s kufrikom a tlaci ludom do hlavy kaleraby :angry: no ale ine som chcela...vcera som mala DEN ,,blbec" tak sa vam idem pochvalit, cestovala som k nasim aj s drobcom keby nebolo jednej super tety, kt zastavila bus tak ho nestihneme :frowning2: tak ja sup-sup maleho na ruky a behom k autobusu-co sa mi vsak nestalo? Odtrhli sa mi putka na taske...takže vrchny obsah som zbierala pred obecenstvom autobusu, zatial co maly ukrutnr krical :astonished: a ked som už spokojne odfukovala v buse napadlo mi, že v tej taske nesiem maminke domace vajička :astonished: :astonished: :astonished: oblial ma pot a modlila som sa aby som nedoviezla praženicu... :grinning: prežilo ich 7 z 10... no a aby toho n ebolo malo tak drobec cestou neudrzal obsah ranajok a ,,pokrstil nielen seba ale aj mna :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. mar 2012 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. mar 2012 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ladydia moje neeervy, žena :fearful: hroza, tak snad dnes bude uz len dobre :dizzy_face:
14. mar 2012 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renuna.. tak jsem pekla mramorák podle tvých rad.. na 150 stupnu a je to lepší, ale stejně mi trošičku bouličku udělal koukni na foto to je po vychladnutí
14. mar 2012 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@larah tak mě se toto nelíbí :slight_smile:
14. mar 2012 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv ja tie problemy s mramorakom nechapem :fearful: minule som fotila moj, toto je fotene hned po vytiahnuti z rury, bol robeny len z 2 vajec v malej forme, ale klasika hore bol rovny teda zaoblenie mal to je jasne, ale nie kopec, a teda pri jeho vyrobe sa s nim absolut nemaznam ako holky, vykydnem vodu a do toho hned celu muku a miesam elektrickym šlahacom pokial sa to spoji , az pak rucne lyzicou sneh
14. mar 2012 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
ahojte kočky. Potrebujem poradiť, idem robiť košík s klbkami vlny a neviem z čoho sú tie klbká, sú čisto z hmoty alebo ako. Poraďte prosíííím
14. mar 2012 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vsak foto som nedala :rolling_eyes:
14. mar 2012 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@pristela já to dělám stejně jako ty :grinning: ale s tímto jem spokojená to je jen takový malilinkatý
14. mar 2012 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no tak to nevim jak to děláš :grinning: :grinning:
14. mar 2012 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci a baby,ktore ste robili zelatinove torty? kolko korpusov mam dat? normalne ako klasika na tortu, alebo stacia 2? mam 24 priemer a chcu tortu okolo tych 3kg...budu tam 2 plnky, tvarohova a jogurtova, ovocie broskyne...asi budu stacit 2 korpusy, ci??
14. mar 2012 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela a pečeš v horkovzdušné troubě?
14. mar 2012 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv ne , ja ventilator v nej nezapínam , peciem len s ohrevom hore a dole, ale naposledy som piekla na plechoch korpusy dala som dnu dva plechy a ventilator som zapla a taktiez sa v pohode upiekli
14. mar 2012 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela já zkusím bez ventilátoru budu péct zas zítra nakonec mám dva dorty na sobotu a jeden na pondělí uff
14. mar 2012 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danciacik no zalezi ake velke ich chces mat.Môzes bud cele z hmoty,alebo kupit polystyrenove gulky a na tie iba namotat akoze vlnu,alebo gulky z puncoviny a na to motat.Ja by som cele z hmoty nerobila,kto by jedol cistu hmotu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,jedine ze je to pre milovnika cistej potahovky :grinning:
14. mar 2012 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladydia - jááááj moja, keď sa darí, tak sa darí :unamused: . Tak snáď si si všetku smolu vybrala včera a do konca roka už sa Ti bude iba dariť :wink:
14. mar 2012 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alenv
@pristela baby ja som minule ten mramorovy robila tak, ze vsetko naraz som hodila do misy, vymiesala mixerom(ziadne rozdelovanie vajec a slahanie snehu zvlast, a bol ako ked ho robim postupne)...proste som nejak nestihala vtedy pri detoch a oni nechceli ani trosku spolupracovat...ani kopec ani prepadlina :sweat_smile: :zipper_mouth: ...a v mojej teplovzdusnej peciem na 140° ...u nasich ked som piekla tak som musela na vyssej, im to pecie nejak inac
14. mar 2012 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ajka82 všechno dohromady :grinning: :grinning: tak to jsi odvážná žena :grinning:
14. mar 2012 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka já dávám tři korpusy, dvakrát náplň, ale nedávám ovoce dovnitř, jen navrch :wink:
14. mar 2012 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok