• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

20. októbra 2017 
@alenv ja dávam tiež dohromady ,mne sa nechce umývať tolko riadov,vačšinou sa podarí
a tá torta čo som dala link sa mi tiež nepáči ,mala by som asi divný pocit ,keby to vidím niekomu na stole
14. mar 2012 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@larah a to vše nasypeš i s moukou dohromady? :sweat_smile:
ale myslím, že kdo si takový dort nechá udělat tak to nějak patří k jeho životnímu stylu tak by ti to možná ani nepřišlo divný :slight_smile:
14. mar 2012 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha aha dík za tip, ja som myslela že z punčoviny urobím len dúfam, že mi to bude pekne držať. :wink: To až budúci týždeň idem robiť, teraz dokončujem daňové priznania ale chcela som si zistiť ako na to
14. mar 2012 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv najprv si vymiešam celé vajíčka s cukrom pekne do peny a potom pridávam čo treba , a muku na 2-3 krát podla množstva , ale mám to všetko v jednej nádobe ,jeden krát sa mi urobil kopec, ale bolo toho veľa, tak radšej nedávam až také množstvá, to vtedy spravím na dvakrát :slight_smile: :slight_smile:
14. mar 2012 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
14. mar 2012 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv ja robím mramorák tak, že vyšlahám sneh s 1/3 až polovicou cukru, vyšlahám žltka s ostatkom cukru, pridám vodu a olej vyšlahám, pridám múku s práškom do pečiva, vyšlahám a potom ručne metličkou pridám sneh...pečiem pri 140-150stupňoch a úplne parádny je :grinning: vôbec nemám hore kopec
14. mar 2012 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 dělám stejně jako ty.. ale já taky ted neměla kopec.. jen uprostřed mi trochu praskl.. :confounded:
14. mar 2012 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha videla som tvoje torticky aj na mmb,aj mas cez tu stranku objednavky ? :dizzy_face:
14. mar 2012 o 14:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 ten je krásny
14. mar 2012 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alenv no veď tá tvoja špička je v pohode :slight_smile: ale ja som predtým mávala úplny kopec prasknutý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. mar 2012 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule ja sa s mramorákom kamarátim a podarí sa vždy tfuj tfuj až to nezarieknem, žltká s cukrom a polovicou vody dam do robota šlahať ked je to biele našlahané vylejem olej chvílu prešlahám medzitým nachystám múku s PDP a pomalý ho vsypávam do robota asi na 3x. Vyšlahám bielka so štipkou soli a potom už len ručne varečkou zmiešam s masou. Ked chcem čoko korpus kakao vmiešam už do muky s PDP, tak isto aj orechový. Múku neodoberrám ked pridávam kakao alebo orechy. Píšem ako talian ale snád ste pochopili. Formu plním do 3/4 na 150 cca hodinu, ked sa sprví kopček tak dám potom aj s formou alebo ráfikom na chvílu hore nohami a je krásne rovný :slight_smile: :slight_smile:
14. mar 2012 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 krásna torta @miciatko krásne @lili01 - krásna @vecernicci nádherné, nádherné, nádherné @ajka82 krásnučká @miciatko nádherná
14. mar 2012 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@mariann2 nádherný je ten košík
14. mar 2012 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela dnes uz je fajn :grinning: ja chodim k nasim 60 km koli tomu, že tam mam ženskeho lekara a zbucham hned aj navstevu...takže 2 muchy jednou ranou...len ta cesta :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. mar 2012 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ty mas asi nejaku zazracnu ruru, alebo vam lepsie prudi el prud :grinning:
14. mar 2012 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
baby ja akurát robím mramorák ale v kakaovom prevedení... som zvedavá ako to dopadne... v strede nemá kráter (zatiaľ)... ale myslela som že viacej narastie... robila som zo 4 vajec... a formu mám 23... myslela som že bude až po vrch...keď ho dopečiem tak ho odmeriam
14. mar 2012 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 jo to já taky, ale to když jsem právě pekla na 180 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. mar 2012 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby :frowning2: už hladam druhy den nejaku chrumkavu, rozkosnu, ideálnu-no proste nejaku peknu lienku pre dvievcatko na 2 roky, ale zatial ma žiadna neoslovila tak že WAAAAAAAAA :astonished: nemate nieco uložene?
14. mar 2012 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv tak trochu :grinning: ...ale ja mavam problem s cokoladovym korpusom, ten mi takto rastie a este som neprisla na to preco :unamused:
14. mar 2012 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievocky, tak pridavam moju rychlovku pre stavbara murara :wink:
14. mar 2012 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@zlatat inac Zlati, ja som doteraz piekla len nadstavovany, teraz uz chvilku peciem mramorovy, ale minule som potrebovala taky tuhsi korpus tak som piekla ten nas nadstavovany a nepdaril sa mi a dnes som znova piekla a znova sa mi nejako nevydaril...a to predtym som cely rok piekla iba tento a zakazdym bol v pohode...tak ja neviem, v com je problem, ci ina muka alebo co :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
14. mar 2012 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. mar 2012 o 15:09  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka podľa mňa je problém v múke, lebo aj mne sa veľakrát nevydaril - ja som potom začala uberať múku ... Bohušov má tuším na 10 vajec 500 g múky a ja dávam 400 g a sa mi vidí, že je to omnoho lepšie
14. mar 2012 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky kolik si říkáte za dort krtka.. klasika jedno patro, pribináčkovej krém.. postavičky.. cca? Děkuju
14. mar 2012 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat já jsem ho dělala dnes a pak jsem musela udělat ještě jeden. Malý mi otočil kolečkem co se nastavuju teplota a dal tam 250 stupňů :grinning: :grinning: :grinning: Ale kluci už ho jedli a říkali, že je výborný. Byl trochu přičmoudlý jenom nahoře a to jsem pocukrovala :grinning: :grinning: A kopec měl teda šílený, vysoký až nad formu a ještě taková sopka uprostřed :grinning: :grinning:
14. mar 2012 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Inak baby, chcem sa vám poďakovať - nepamätám si teraz, ktorá mi to radila, jauž som stará sklerotička :grinning: :grinning: :grinning: - ale rada bola pri kakaovom korpuse dať kakao do vody rozupustiť ... teraz som tak robila nadstavovaný a konečne mi korpus pekne narástol a je taký aký si ho predstavujem - jupííí. Ale musela som pridať trošku viac PDP ako do bieleho
14. mar 2012 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina toto mi raz malý spravil - ale zjedli ho aj taký prihoretý :grinning: :grinning:
14. mar 2012 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat ja som ti to poradila :slight_smile: tak som rada,ze ti to pomohlo :slight_smile:
14. mar 2012 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka super to si to spravila sikula :wink:
14. mar 2012 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok