Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

boldy
12. apr 2010

tu je to lepsie vidno... no prvykrat je to take kostrbate trosku, ale nabuduce bude lespie http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/lalie...

boldy
12. apr 2010

nuz odtien tazko povedat, som to dopasovala ku kvetom, lebo tie som robila prve... som pridavala az do odtiena akeho som chcela...

vinka
12. apr 2010

No boldy aj tak to bolo super na prvý krát 🙂

boldy
12. apr 2010

este raz vdaka, s pomockami je to lepsie urcite, tak sup sup objednavajte 🙂 ale ja obdivuje baby hlavne ali, ako to robi pri detoch, lebo moja mala mi pobehovala pomedzi nohy no hruza a toto sposobila kym som dorobila 🙂

vinka
12. apr 2010

No čo paráda.Ved ide v tvojich šlapajach a ty sa štveš. 😀 😀 Išla piecť ti další korpus kým ty dozdobíš.Ja som najstaršieho vyhnala s kočiarom von a tá stredná sedela v stoličke pri zavretom okne a pozerala jak Damián ju kočíkuje a ja som zdobila o 106 😀 😀

boldy
12. apr 2010

vinka> jej ja som si az teraz vsimal, ze ty mas 3... no to by som uz ozaj mala rohy 🙂

vinka
12. apr 2010

baby ako sa robí tá mužská prednosť.Kámoška má narodky a keby sa pridala s nami v sobotu na žúrku tak by som jej upiekla. 😀

boldy
12. apr 2010

vinka> baby to tu uz raz riesili, z puncoviny, alebo z rolady, zalezi aku velkost chces 😀

vinka
12. apr 2010

No hej ved som si myslela. 😀 😀

nadulici
13. apr 2010

boldy, ved to som chcela vediet, ze ake si pouzila farby na tie kvety?....je mi jasne, ze je ich tam viac, ale mas tie kvietky pekne, take spinavo- oranzovo- zlte 😎 , ze co vsetko si mixla aby si dostala taku farbu....

hejdita
13. apr 2010

ahote 🙂
tak som sa vcera docitala ze do MMF ak sa da kukuricny sirup tak je to este pruznejsie ...... tak som dneska ila kupit a pozerala som na neho cez sklo pretoze tam pani co tam mala byt uz od 8:30 nebola tak som prisla domov 8:45 manzel nasrany ze kde som ja tiez ze tam nebola v urcenu hodinu ...... no co keby som to nepotrebovala skusit tak tam uz ani nejdem a kupim si to niekde inde.... 😠 😠 😠 😠 🙄
dneska zacinam s malou pripravou na pecenie teda respektive zakladom do plniek cokoladovu tu si uvarim hned po obede aby si stihla odpocinut v ladnici este nez ju na noc vytiahnem aj s maslom a kavovu si uvarim vecer ta tiez bude vonku aby to malo vsetko pokojovu teplotu......a zajtra zacinam piect som zvedava ci upeciem zajtra 4 korpusy.....a teda kde to budem uskladnovat ma tiez zajima lebo nemam miesta........no sama som zvedava asi aj v kupelni tam mam taku dostu ked kupem deti tak ich mam na tej doske vo vanicke..... 😀
tak peceniu zdar..... 😉 🙂

boldy
13. apr 2010

nadulici farba je wiltonka zlato zlta, a pouzila som bez riedenia na ten stred, a s vodou trosku riedene tie zlte... a to spinave to nebolo vcelku naschval 😀 bodky su cierne a to sa tak vsetko nejak tak rozpilo od seba 🙂

sylvia75
13. apr 2010

hejdita a koľko toho kukuričného sirupu ide do MMF?tam kde si sa to dočítala nebol recept?

henikav1
13. apr 2010

ahojte babulky, tak vidim hejdita ze si ma predbehla, akurat som sem s tym prisla, ze pre lepsiu elasticitu sa da pridat syrup aj do mmf, som o tom tiez citala na TOM.
sylvia, presny recept tam nie je, ale podla mna to len od oka a od hmatu, ako sa ti s tym bude pracovat. Ja by som pridala 1polievkovu lyzicu a spracovala a potom by som videla, ci sa ziada este viac a tak pridavala po lyziciach, ved na jednu 200 gr cokoladu ide len 2-3-4 lyzice, podla toho, ci je to cokolada horka, mliecna, alebo biela a kedze je tam uz MMF co je samo o sebe elasticke, tak by sa tam ziadalo urcite menej toho sirupu

hejdita
13. apr 2010

henikav heeeej? som ta predbehla??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 uz mam sirup doma tak som tej pani chcela nieco povedat ale boli tam ludia tak som sa zdrzala a este normalen som prisla k pokladni a jak keby som bola vzduch zaplatila som 32kc a pani si to ani nezobrala ale sa bavila s druhou pani a ta co tam vyberala a prisla k pokladni ako druha tak bola naraz predomnou....tak som hledela jako ze oco im ide 😕 no chapete to??? ja nie

ja som to citala na tortach od mamy a tam pisla pani ze davala na dvojitu davku 2PL takze tak ako pise henikav na jednu davku 1 PL kukuricneho sirupu a pridava sa to tam zaroven ked sa to miesi z cukrom a cukru se nepridava ani neubrava 😝 😀

takze ja sosobne som velmi rada ze to bude pruznejsie lebo taaak som sa bala toho ze sa mi to bude trhat MMF na torte co budem teraz robyt ze som sa pozerala ako nato aby som bola viac informovana a totok som nasla 😀 😀 😀 😀

dm1
13. apr 2010

som zvedava ako sa bude s tym MMF robit s kukuricnym sirupom tiez som si to vsimla na TOM a chcela som skusit

hejdita
13. apr 2010

ahaaaa TOM je torty od mamy 😀 😀 😀 😀 😀 a ja som si myslela ze je to nejaka maericka stranka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅 😀 😀 😀 super ze je to skratka sa mi to nechce vypisovat toto je dobreeeeeee 😀 😀 😝 😀 😀

dm1
13. apr 2010

hejdita to som sa tu naucila 😉

henikav1
13. apr 2010

No ja uz som dospala moj rozbureny vikend a teraz som sa znova vrhla na nejake ulohy, nech to odbuda, takze na pecenie teraz velmi nestiham mysliet a to som chcela toho dost poskusat, no nevadi, nevadi, aspon obdivujem vase umelecke dielka, kazde nove ma vzdy tak potesi 😉

daniz
13. apr 2010

Heni, chcem sa opýtať: čo je to za hmota, ktorou sa "striekajú" ružičky, a na papier modelujú volániky - je to v tých postupoch.
To je spomínaná bielková hmota? A farbí sa klasicky?

henikav1
13. apr 2010

daniz, to ja veru neviem, ja som robila volaniky z K2, aj ruzicky, ale tieto kremove zazraky su este pre mna nedosiahnutelna veda 😀

daniz
13. apr 2010

Asi stará dobrá klasika a žiadne vymýšľance že?

nadulici
13. apr 2010

baby, myslite ze by som miesto kukuricaku mohla pouzit aj psenicny sirup? 😨

hejdita
13. apr 2010

nadulici skus sa opytat na TOM tam by ti mozno vedeli viac poradit...... 😉

ja chcem zasa vediet kolko by stwe mi doporucili vajec nas tortu s priemerom 28cm a asi aj s praskom do peciva...... 😕

hejdita
13. apr 2010

ospravedlnujem sa za chyby 🤐 🤐 🤐

henikav1
13. apr 2010

nadulici, ja pouzivam psenicny sirup

nadulici
13. apr 2010
nadulici
13. apr 2010

tak znova

nadulici
13. apr 2010

nejako to blbne

nadulici
13. apr 2010

a pridavas aj do bielych mmf?...nefarbi to do zlta? 😝