Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
14. mar 2012

@jaja555 - no, ja mám dlhý nôž - pílku - na pečivo z Tescomy. Čiže by to šlo použiť spolu s tým držiakom 😉 . Ale ja mám obyčajnú pílku, tak kým funguje, vystačím si s ňou 😉

jakelina
14. mar 2012

@akme já jsem to dělala blbě, dala jsem tu nit do zářezů, překřížila ji a utahovala a ono mi to uprostřed úplně rozdrobilo ten korpus a kdybych ho nutně nepotřebovala, tak ho vezmu a hodím do koše, jak jsem byla naštvaná na tu prasklou pilku 😝 😝

maca_p
14. mar 2012

kocky pouzivate niektora z lidla tu raw almond paste? kupila som dve balenia, myslela som si, ze to je hotovy marcipan a zda sa mi, ze su to len zmelanzovane mandle s alkoholom. skusim zmiesat s mliecnym marcipanom, co hovorite na to?

pristela
14. mar 2012

@jakelina ja pouzivala donedavna tiez niť , len ja bola niekedy s nou asi moc akčná 😀 a vybehla som s nou aj tam kde sa nemalo 🤐 😝

akme
14. mar 2012

@jakelina ja na niť nedám dopustiť a ruky sa mi nemotaju nič neprekladám a tou niťou robim tak ako aj nožom tá niť to vlastne prekrajuje

lussy23
14. mar 2012

@mizulienka krásna @anibas krásnučká torta @reruna nádhera @lawli suprová gitara

akme
14. mar 2012

@pristela ahoj cica nemáš nejaký dobrý link na jednoduchú dvojposchodovú tortušu pre dievčatko na 1 rok?

pristela
14. mar 2012

@akme ako vies , že este nespím !!!!!! 😝 ja mam chabé zásoby fotiek 😢 modre vymen za ruzove a kde nieke poschodie sa tiez da pridat, ja toho v pc moc nemam , vzdy hladam na poslednu chvílu 😝

mizulienka
14. mar 2012

@akme ja sa nesmejem, bo tiez tak rezem a pilku mam odlozenu v spajzi 😀 😀 😀

mizulienka
14. mar 2012

baby nemate ulozene nejake inspiracie na svadobnu tortu, nieco jednoduche, ciste, elegantne, len nech tam prosim vas nie su lalie 😉 lebo tie neviem 😕 😕 😕 dakujem

mamina1978
14. mar 2012

@mizulienka tu je par z mojich , ktore mam ulozene ako inspiraciu z internetu. Su tam aj lalie, ale tie mozes nahradit aj inymi kvietkami. Mozno najdes medzi nimi aj par jemnych ozdobok. Mne sa velmi pacia tie jemne elegantne biele bodky.....No skus pozriet....... 🙂

mamina1978
14. mar 2012

@akme tu je jeden pekny , kde su vsetky len pre dievcatka .....poschodove a velmi kraaaasne 😵 😵 😵

http://www.flickr.com/photos/41132251%40N06/set...

mamina1978
14. mar 2012

@akme ak ti to nepojde otvorit vyskusaj tento a chod do albumu
cakes for girls........................... je ich tam fakt vela peknych......

http://www.flickr.com/photos/41132251@N06/sets/

mizulienka
15. mar 2012

@mamina1978 jeej si zlata, dakujem velmi pekne 😉

akme
15. mar 2012

ďakujem babule za inspirations

miciatko
15. mar 2012

tak ja korpusy napecene, postavicky urobene a zrusili tortu,oslava sa posuva, neviem co teraz stym 😒 😒 😒 😒 😒 😒

marci2305
15. mar 2012

@miciatko No..pekne..Ja by som tie korpusy hodila do mrazáku a postavičkám sa nič nestane aj do druhého týždňa.. 😉

artepf
15. mar 2012

ahoj holky, potřebovala bych radu - dá se použít smartflex i po uplynutí záruční doby? Mám ji koupenou jen na modelování kytiček, jinak používám mléčný marcipán a bohužel jsem si nevšimla, že datum tam bylo do února 2012 ☹ . Jako hmota vypadá pořád dobře a je mi líto ji vyhodit 😒 .

dm1
15. mar 2012

@artepf nooo pre vas na modelovanie kvetkov a postaviciek isto ano ale cudzim by som to nedala pre istotu. Ono niekedy ked je hmota uz po zaruke tak je taka mazlava a pachne tak treba skusit ci to nieje tento pripad. kamoske sa tak smartflex pokazil doslova zapachal

dm1
15. mar 2012

@miciatko nooo to je pekne teda 😠 . Mne sa to raz stalo oslavu prelozili o tyzden tak postavicky som odlzila tomu sa nic nestane a korpus som im pekne krasne zauctovala naviac potom k tej dalsej torte.

kleopatris
15. mar 2012

prosim vas babulky, ktore robite tie cupcaky alebo muffiny potahovane, ake cesto pouzivate? a ako sa to vlastne potahuje, si neviem predstavit take prcky potahovat 😅 rada by som malemu urobila do jasiel, ale ako na ne? dakujem velmi pekne za pomoc

reruna
15. mar 2012

@kleopatris já jsem udělala normální muffiny v košíčkách - receptů najdeš spoustu, i tady na MK je téma, můžeš použít jakýkoli recept na piškot či buchtu, který máš oblíbený, vršek jsem zřezala do rovna, potřela nutelou a přilepila kolečko hmoty, ozdobila.

mizulienka
15. mar 2012

@vecernicci ten zelatinovy stuzovac co ide do jovo kremu, kolko ho mam dat? 😕
mam jednu slahacku 250ml, a 1 500g jogurt...dakujem

kleopatris
15. mar 2012

@reruna jej super, dakujem 😵 mne sa to prave hned nezdalo, ze tu take pekne zaoblene, lebo ja ked pecem muffiny tak teda kazdy vyzera uplne inak hrbato 😀 a ze sa daju zrezat mna vobec nenapadlo 😅

ladydia
15. mar 2012

@vecernicci
@dadka212
@dm1 dakujem babule, pomohlis te mi 🙂 len neviete nahodou ako by som urobila taketo vlasky?

maca77
15. mar 2012

@ladydia tenký valček si obtoč na nejakú paličku (či len ceruzu) nechaj zatuhnúť a daj potom lienke na hlavičku ...

maca77
15. mar 2012

@pristela pozerám že polovicu tých obrázkov mám aj ja uložené 😅

ladydia
15. mar 2012

@maca77
@maca77 mi je jasne, ale ked to bude zatuhnute tak sa mi to tak pekne ,,neobtocí" okolo tej hlavicky ☹

pristela
15. mar 2012

@maca77 😀 máme obe rovnako kvalitný vkus 😝 😀 😀 😀 😀

maca77
15. mar 2012

@pristela alebo sú naozaj pekné 😀
@ladydia nenechaj to až príliš zatuhnúť ... ťažko povedať ako dlho, lebo záleží z akej hmoty budeš robiť 😉