Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
15. mar 2012

Ahojte. Robili ste už krém mascarpone s kúskami ananásu? Ako to bude chutiť? Pod poťahovku dávate potom maslo vymiešané s nutelou, alebo aj niečo iné. Ďakujem.. 😉

dm1
15. mar 2012

@ladydia presne ako pise maca a nenechat moc zatuhnut

vlada111
15. mar 2012

@miciatko hoď korpus do mrazáku

mates22
15. mar 2012

Holky, jde nějakým způsobem nanést transfer na čokohmotu místo na čokoládu? Jakože třeba bych to nahřála fénem, ale nevím, jestli se mi zas moc nepovolí ta hmota? Omlouvám se, jestli je to zcestnej dotaz, jen mě to tak napadlo 🙂

miciatko
15. mar 2012

baby ked dam korpusy do mrazaka a potom vytiahnem nebudu divne, ako chutia??

vlada111
15. mar 2012

@miciatko daj do igelitu a potom do mrazáka. Chutia normálne, nebudeš ich tam mať dlho, len ich zavri, aby nenapáchli. Ja som to musela urobiť už 2x, keď ochoreli segrine deti a odložili sme oslavu 😉

miciatko
15. mar 2012

@marci2305 mascarpone s ananasom je velmo chutne , teda nam strasne chutil

miciatko
15. mar 2012

@vlada111 mooc dakujem, idem ich tam svihnut

ajka82
15. mar 2012

@ladydia ked nenechas uplne zatuhnut, tak ta spiralka trosku padne a bude okolo hlavicky aj hed bude na ceruzke obtocena 😉 ... alebo, moje baby mali medzi pastelkami taku gumu na gumovanie dlhu a tenku ako cezuzka, ak nehodou mas taku aj na nu to mozes a tam si to ohnes ako budes chciet

vecernicci
15. mar 2012

@mizulienka tak ho dej půlku 😉 je to na 750 g hmoty

dm1
15. mar 2012

@vecernicci prosim ta piekla si aj tie velke husacie vajicka? ja soim ich skusala ale akosi ich neviem pekne upiect ten vacsi tvar lahsie sa tie male pecu. Kolko mas tych malych formiciek ked ich tak vela pecies? a viem ze si mi uz predtym pisala ze za kolko ich robis ale osm si nezapamatala a kolegyna chce odomna prosim este raz aby som aspon zhruba vedela 🙂. Som jej vcera robila pernicky chcela pre sestru a vobec neviem co za ne... boli tam 4 male kuriatka take zlte + jedno vacsie so skrupinkou, nejake srdiecka a vajka ale 2D ale vobec netusim ze po com jeden pernik... som to zabudla vyfotit ale to odfoti tak by som zajtra dala foto ze za co by si to asi ty predala lebo ja skutocne nemam ani sajnu po com to ide

pristela
15. mar 2012

@dm1 večernička tusin pisala 40kč za jedno , ale minule bola nejaka stranka na fb a tam stalo 70kč 😉 jedno 😝
http://www.monadekorschop.cz/monadekor-schop/es...

zdenallicka
15. mar 2012

Ty jo, jeden den v práci a tolik nakecáno...😲

reruna
15. mar 2012

@mates22 psala jsem o tom včera🙂 jde to, nahřejše chviličku fénem, ale dej pozor, aby se ti hmota nerozpustila moc, pak hned do ledničky...

mates22
15. mar 2012

@reruna díky moc, jsem to nějak přehlídla, dočítám tak na jedno očko, prcci zloběj, tak nestíhám

janula.h
15. mar 2012

ozaj žienky napadlo ma mám super recept na medovníky mäkké už po upečení super na zdobenie alebo na spájanie marmaládou a máčanie v čoko ak by ste chceli tak rada sa podelím 🙂

mamina1978
15. mar 2012

Ja mam snad telepatiu, prave som dofotila vajicka na inspiraciu , co mi mm doniesol zase z nasej cukrarne .Su podobne ozdobene ako ty zajacikovia , co som tu nedavno davala. A teraz prisiel mm prave s tymi vajcami 😀
Tie sa ale tym vasim rovnat nemozu @vecernicci a @dm1 😉 😎 Vy ich mate vymakane do detailou 😎
No ale ako ispiracia pre menej zrucne nepernikove zienky si myslim , ze su celkom pekne.Cesto podobne ako muffiny, poliate bielou cokoladou a zdobene mliecnou, Travicka je na zeleno nafarbeny kokos.
Tak tu suuuuuuuuu 🙂 🙂 🙂 a prikladam este raz aj tych pasujucich zajacikov....

pristela
15. mar 2012

holky tu je vydiet krasne to posunutie poschodi dozadu aby sa vam zmestili kvety
@dm1 @zlatat https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1982561...

inak holky ak si tu niektory zmenite ikonku, som stratená ☹ ☹ ☹

dm1
15. mar 2012

@pristela nejde mi to tu z prace mame bloknuty FB kuknem doma 🙂 . A veru s tymi ikonami ja preto nemenim a mam rovnaku aj na FB aspon ma tam spoznaju aj kocky odtialto 🙂. Ja mam aj na FB niekedy problem zaradit kto je kto 😝

pristela
15. mar 2012

@dm1 jj viem ze mas , ja som ten album este nekukala tuto foto mi len včuleky Lusilka posielala, tak som ju sem hned smarila .

vecernicci
15. mar 2012

@dm1 já je prodávám za 40 kč a ty obrázky za 30 🙂 před vánocema jsem nechávala ty malé perníčky, byly tak 6 cm za 5 korun, ale to mi doma všichni nadávali, že je mám nechávat aspoň za10 a husí jsem ještě nepekla, ale chci si je koupit a mám 25 formiček, prodávají je i smostatně za 8 kč 😉 já se většinou na fb orientuju podle dortíků 😀
@pristela to jsou docela pecky, takový peníze za to chtějí, já jsem asi fakt moc laciná 😀

dajna11
15. mar 2012

@mizulienka tumáš ešte nejaké na trápenie očí🙂 😀

lifinka
15. mar 2012

ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, jak to máte s ledničkami? když děláte více dortů, jak to řešíte?

vecernicci
15. mar 2012

@lifinka tři dám k nám do lednice a zbytek donesu dolů ke tchýni do lednice, tenhle víkend jich mám 7 🙂

zlatat
15. mar 2012

@pristela dobre to vyzerá - to posunutie 😉

zlatat
15. mar 2012

@lifinka ja práve kôli tomu, že mám problém s chladničkou beriem iba 3 torty na 1 deň

lifinka
15. mar 2012

@zlatat
@vecernicci
díky, no tři dorty do jedné teda nedám, když tam mám své věci ještě?

zlatat
15. mar 2012

@lifinka ja svoje veci dávam do šuflíkov na zeleninu a v zime do komory. V lete šupnem ku svokre

zdenallicka
15. mar 2012

Já teda (když vím, že toho bude hodně), už moc nenakupuju a narvu tam tři dorty... Musím teda kouzlit, ale dá se to..🙂 Zvažovala jsem, že kdybych se rozjela, přikoupíme další starší lednici na chodbu..🙂 ALe zatím to nebylo nutné.. 😉

vecernicci
15. mar 2012

@lifinka naše jídlo jde do šupllíků na zeleninu až dolů, ale už jsme s manžou koukali na nový lednice a mají krásně velký a široký, už se na ni těším 😉