• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

14. decembra 2017 
Dievčatá, nikde som nenašla tortu pre návštevníka stávkových kancelárii, čiže tipéra-vášnivého, nevideli ste niečo,alebo nerobili? Budem vdačná za každú radu :dizzy_face:
16. mar 2012 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky tak jsem si koupila višnovou marmošku z Lidlu jak jste doporučovali k tomu čoko nemáslový krém.. a teda to je lahoda.. jak višně v čokoládě a to je u mě number one :grinning: doporučuju
16. mar 2012 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@reruna neviem ci mas parizsky krem ten cokoladovy , ale ja som zrazeny zachranila ze som tam dala za lyzicu oleja a krasne sa to vyhladilo
16. mar 2012 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@skorica05 co tak logo nejakej stavkovej kancelarie?
16. mar 2012 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skorica05 normalna torta a dala by som tam ceruzku a tipovaci listok
16. mar 2012 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miciatko super urobila som podla tvojich rád a pomohlo,posielam božtek na líčko :grinning:
16. mar 2012 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miciatko prosím tě a sražený myslíš, že jsou tam takové mini krupičky? Čím to prosím tě může být já rozehřívala uplně na min.. ale udělá se to až při šlehání
16. mar 2012 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka aky krem je v tej torte s piskotami. Vyzera zaujimave, aj ked ta prva je nadherna
16. mar 2012 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela , jeho obľúbená je Victory tip, rozmýšľala som s tým lístkom, ale ako? Myslíš ho tam napísať alebo prilepiť? Ja totiž nepečiem to kamoška bude robiť. Mna tak napadlo, že nenolo by zle tam dať aj loptu čierno bielu a tipy 12X, tá ceruzka je tiež dobrý nápad :dizzy_face: . Najskôr som chcela nejaké ženské torzo, ale zdá sa mi to už dosť otrepané.
16. mar 2012 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babule...tak už aj mna ulapil THOMAS :unamused: mam robit 2 kilovu 3D tortu...http://www.kosternovi.eu/dorty/dorty.asp?klic=128 v tomto postupe je to super, nerobili ste ho niektora podla tych rozmerov? Ak ano kolko priblizne vazila? vpracem sa do 2 kil????
Dakovala
16. mar 2012 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skorica05 ja som robila pre manžela niečo takéto, no nevyšlo mi to presne podľa predstáv :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. mar 2012 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (14)
@skorica05 ak tipuje futbalove zapasy, tak napad s loptou je super.
Moja myslienka bola - listok z hmoty, biely, nakreslene tipovacie polia, mozno zaskrtane nejake zapasy a ceruzka vedla.
16. mar 2012 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka mampresne ten isty...a hadam uz aj 10 rokov ho mam, tak hadam vydrzi aj tlacenie hmoty..a keby nie, tak nabehnem a kupim dalsi :grinning: :wink:
16. mar 2012 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrianai , ja som laik a neviem čo všetko sa dá urobiť, preto sa pýtam tie zápasy sa čím píšu?
16. mar 2012 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela , lístok mz hmoty myslíš marcipán a na neho vypísať zápasy a tipy? A tú 50 tam ako zakomponovať?
16. mar 2012 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babule, minule som nedostala žiadnu odpoveď, no hádam tentokrát mi poradíte :wink:
Snažila som sa urobiť moju prvú orchideu na drôtiku - akože je veľmi úbohá - neviem prečo, ale nedržia mi tie kvety, v piestiku sa mi to stále točí a nedrží, na jednej sa mi ešte k tomu pri viazaní flor. pásky drôtik predral zpredu z piestika von :angry:
Čo som urobila zle? Na konci drôtiku som si urobila aj slučku a nechala tvrdnúť napichnuté na drôtiku do druhého dňa (použila som smartflex)
16. mar 2012 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
@adrianai , zväčšila som tu tvoju tortu, nápad super, len keby to písmo bolo väčšie :dizzy_face:
16. mar 2012 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skorica05 ja som si vyvaľkala natenko hmotu, nechala trochu obschnúť, nech sa mi na to lepšie píše a písala som to potom jedlou fixkou, dá sa kúpiť v cukrárskych shopoch :wink: A obkukala som manželov ticket :D
16. mar 2012 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka zdeni, vystuž každé poschodie zvlášť , váha to udrží ale prevenívne nalep jednotlivé poscodia na seba nutelou. Ja som robila 3-poschovú tortu, ale vysokú mala 13 kg. A v pohode udržalo sa.
16. mar 2012 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@adrianai k tej orchiei- keď dávaš slučku na drôtiku do hmoty, potri drôtik - trda tu slučku bielkom/jedlým lepidlom/ a nechaj chvíľku zaschnúť.
16. mar 2012 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@daniz @anibas

A pod jednotlivé patra nedáváte žádné podložky?
16. mar 2012 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Urobíš 4 torty na 4 podložkách- vystužíš všetky okrem nejmenšej a ponaliepaš na seba.Lebo vlastne tá výstuha
drží podložku s tortou. Len podložky jasné menší priemer o 1 cm ako torty.
16. mar 2012 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@daniz Děkuji..:slight_smile: a jako podložku dáváš co?
16. mar 2012 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nevkladaj žiadosť o hlasovanie do iných diskusií".
16. mar 2012 o 12:58 • maxim10
@zdenallicka kartón obalený potr. fóliou, alebo kúpim hotovú takú zlatú či aká to býva podložka v cukr. potrebách.
Ja keď som piekla na tú svadbu, tak som kúpila, aby som nevyzerala ako trúbka, keď platili za ňu 130,- €. :slight_smile:
16. mar 2012 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skorica05 hmm. Tak mozno logona listku by bolo s menom a 50 :slight_smile:. Ano myslela som marcipan.Alebo este niektore kocky co pecu, pisu podlozku, na kt. je torta.
16. mar 2012 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdenallicka každá torta bude mať svoju podložku - niekto dáva tvrdý karton obalený foliou, už som videla aj plastový vrchnák z vedierka - doprostred si urobíš dierky, ešte pred krémovaním torty, potom na spodnú tortu napicháš kolíčky a položíš druhú, do tej znova napicháš kolíčky a položíš 3, do tej znova napicháš a položíš hornú - tá by nemusela byť na podložke. No a strednú paličku: napichneš d spodne a všetky vrchné budeš na ňu stohovať, aby si sa trafila doprostred torty.
16. mar 2012 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna joj, tak to ma mrzi ze sa ti zrazil,pri nom sa mi to nestalo, ale minule sa mozrazil karamelovy, dala som tam naraz vela pungu, n podarilo sa mi ho zachranit - odobrala som z neho a dala zohriat do mikrovlnka aby bol horuci.Potom som to pomaly pridavala k celemu kremu a na najmensom stupni slahala.A ono to fakt fungovalo,cely krem sa napravil :slight_smile:
16. mar 2012 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
16. mar 2012 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka jeej :dizzy_face: ja teraz akurat robim pata a mata... ale myslim, ze s tvojimi sa porovnat asi nebudu moct :sweat_smile:
16. mar 2012 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok