Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
dm1
18. mar 2012
@dm1 a z akou hmotou robis? mne to dokonca aj s RDI-ckom ide ak ho necham obschnut :-o
mizulienka
18. mar 2012
@janula.h krstna bude mat narodky alebo na krstiny potrebujes>
mizulienka
18. mar 2012
@dm1 so smartflexom dani, mozno to musim iba nechat trocha vyschnut, musim skusit este raz, lebo mi tam lezi a vobec ju nepouzivam.
janula.h
18. mar 2012
@mizulienka krstniatko synovec 🙂 bude mať rok 🙂
artepf
18. mar 2012
ahoj holky, potřebovala bych prosím poradit - když připevňujete kytičky na drátek, jak je tam přichytíte, aby se drátek neprotáčel? Viděla jsem ve videopostupech, že se má udělat očko a kulička hmoty, do které se to očko uchytí, ale stejně mi to tam moc nedrželo a protáčelo se to :-| . Nemám s tím vůbec žádnou zkušenost a chtěla bych vyzkoušet narcisy a tulipány, ale bez drátků mi asi moc nepůjdou co? =-) Předem moc díky x-)
dm1
18. mar 2012
@artepf a mas dratik opradeny? tzn. uz potiahnuty paskou? ak nie treba omotat pasku okolo. Ono to treba tak akoby popriplacat pripadne namocit koniec do jedleho lepidla
dm1
18. mar 2012
@mizulienka tak so smartflexom som to robila viac krat a pohoda tak treba nechat asi len trosku obschnut a pojde to. Mne ked sa lepilo a ponahlala som tak som urobila klasika cez sacok a bolo
artepf
18. mar 2012
@dm1 zkoušela jsem to jen s holým drátkem, ale už jsem si objednala i pásku, no ale to jedlé lepidlo taky nemám, tak snad to nějak zplácám bez něj :-N , díky za rady 😉
mariann2
18. mar 2012
@pristela už som rada, že mám tú moju "kariernu škridlovu" za sebou a ty svoju svadobnú isto zvládneš, nepochybujem o tom, si neskutočne šikovná
ajka82
18. mar 2012
@mizulienka ja som smartflexova ...to vyschnutie trosku by malo pomoct ...a mne ked sa narychlo nedarilo, som trosku potrela olejom, vtedy som nevedela ze aj cez sacok sa da vykrajovat(este v zaciatkoch)
janula.h
18. mar 2012
@mizulienka krásne ďakujeeeeeem si zlatá 🙂 idem študovať segra furt niečo vymyslí 😃
ajka82
18. mar 2012
@artepf ja som citala kdesi na TOM ze staci aj trosku do vody namocit dratik obaleny, som tak robila kvet a v pohode 😉
mariann2
18. mar 2012
@lussy23 ďakujem za pochvalu, anjel má tváričku z formičky, ostatok som ušúlala sama 😉
janula.h
18. mar 2012
@mizulienka jeeeeeeeeeeeeeej tak táto to bude krásna je už si ju viem predstaviť v hlave 🙂 super to je ona ĎAKUJEM
artepf
18. mar 2012
@ajka82 díky za radu 🙂
ajka82
18. mar 2012
baby prosim tuto ta hriva je asi zo sulcekov poskladana ze a oci namalovane nejakym carovnym sposobom asi? :-N http://farm4.staticflickr.com/3167/3109818539_9...
79zuzana
18. mar 2012
@lifinka ja mam tu abecedu, velku aj malu a je super 🙂 odporucam ju 🙂 uplne lahucko sa mi s tym robi 🙂
janula.h
18. mar 2012
@mizulienka akurát som ju ukázala sestre a tá zhíkla že to je to pravé orechové 😃 takže máme tortu ĎAKUJEEEEEM
yokralovnayo
18. mar 2012
boze baby ako to všetko stíhate pri detoch?? x-) ja idem budúci týžden na svoju prvú poťahovanú tortu, mamka má narodeniny.. 😉 som zvedavá ako to dopadne všetko... a ešte ju potom previezť sa SVK.. Poctivo vás čítam každý deň ked malá zaspí ... idem ešte popozerať ako sa robia ozdoby... tak držte palce!!! 😃
yokralovnayo
18. mar 2012
a žienky ked potrebujem tú tortu na sobotu ráno, kedy mám začať s prípravou?? tak v stredu? neskazí sa to ? alebo neuschne? :-N
dm1
18. mar 2012
@yokralovnayo zalezi ako mas cas korpus si mozes upiect kludne aj v stredu len si ho riadne zabal aby neobschol
yokralovnayo
18. mar 2012
@dm1 do alobalu? folie? a do chladničky?
jakelina
18. mar 2012
@yokralovnayo do sáčku a někam do špajzu, ale dej ho tam až vychlazený, ať ti nesplesniví.
yokralovnayo
18. mar 2012
@jakelina dakujem 🙂 a ked ho budem prekrajovať tak sa to nemrví ?? to je moja nočná mora... :-p :-p
dm1
18. mar 2012
@yokralovnayo ako pise jakelina nechaj uplne vychladnut a sup do sacku, folie s nim. Do ladnicky netreba
yokralovnayo
18. mar 2012
@jakelina jééj ty si tiež z ČR??
ajka82
18. mar 2012
@mamina1978 podla tej prvej idem robit tortu, ale levika chceli ako z levieho krala, podla toho co mi poslali :-|
to bude asi atrapa tisicrocia :-x 😃
ale dakujem, ten lev na prvej sa mne paci, aj je jednoduchsi podla mna 🙂