Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mishulle
19. mar 2012

prosím, čím se přidělávají kytičky do kaskád, jde to jen cukrovou vodou?

jakelina
19. mar 2012

@mishulle napíchni na párátko

jakelina
19. mar 2012

@alenv ona má na mimibazaru odkaz i na ty svoje stránky, tam se líp hledá, je to tam přehlednější 😀 😉

mishulle
19. mar 2012

@jakelina to by jich tam bylo moc ne, napadlo mě pak leda jestli by to drželo sugarveilem

jakelina
19. mar 2012

@mishulle já jsem to nedělala a jak velké kytky to máš???

anibas
19. mar 2012

@mishulle ťažké kvety na špáratko, alebo drotikované zviazať spolu, ružu asi neprilepíš

anibas
19. mar 2012

@mishulle ruže začneš od spodu, a menšie možno budú sedieť na väčších a budú držať aj s lepidlom - ale asi špáratko to istí 😉 😉 😉 ono bude torta dopichaná, ale to je je daň za vodopád kvetov

heni79
19. mar 2012

@vlada111
@abriela
@mia1111
Tak žienky, tá moja torta s trojnásobkom kypriaceho prášku mala napokon obrovský úspech. MM už 8:12 ráno volal, že je zjedená. 😀 A všetci chcú recept. 😀 Tak som rada. A odteraz čítam gramáže. 😉

mishulle
19. mar 2012

@anibas děkuju, no stejně budu ten patrovej jistit brčkama tak asi dirka navíc neva, navíc je to v rámci rodiny

mishulle
19. mar 2012

no, možná si tu kaskádu rozmyslim a budu zdobit jinak, dort je jen v mý režii

heni79
19. mar 2012

A ešte sa musím pochváliť, aký nákup som dnes úplne neplánove urobila. 🙂
Bola u nás v kulturáku predajná burza. Ja som tam šla na WC 😅 , burzu som omrkla iba okrajovo, nezaujímala ma. No ale som si zmyslela, či by nemali malý váľok na hranie pre malú. Tak som zašla do "kuchynskej" časti.
Váľok som našla na prvý šup, no navyše som si kúpila pomôcky na marcipán. 😵 Vypichovače na gerbery, vykrajovače na karafiáty, vypichovače na lístky brečtanu, vypichovače na iné lístky a nejaké ovocie, ozdobný valček na marcipán s nastaviteľnými a kombinovateľnými hlavicami a ich časťami (asi 6 možností) a celé ma to vyšlu 11,12!!! Aj s valčekom pre dcéru. 😵 😵 😵 Normálne Vianoce.
Myslím, že sa večer vyfláknem na žehlenie a budem sa hrať. 😀

katy1979
19. mar 2012

@heni79 pekny nakup ja som prave triedila objednavku lebo to na mna vyplulo sumu skoro 80eur. a ze potom na tortach sa da zarobit

vlada111
19. mar 2012

@anibas tie tvoje hrášky boli úžasné 🙂

vlada111
19. mar 2012

@heni79 wau, a neopýtala si sa ich odkiaľ sú, aby sme si mohli nakúpiť aj my?

zuzana124
19. mar 2012

Ahojte babenky, tak ja som tento víkend piekla len jednu tortu pre nás na výlet do slovenského raja, počasie nám vyšlo na jednotku. 🙂

mishulle
19. mar 2012

a ještě jeden dotaz od amatérky - jak dosáhnu béžový barvy? nebo světlonce hnědý?

anibas
19. mar 2012

@mishulle gelovka ivory - veľmi málinko

janula.h
19. mar 2012

@dadka212 takže ja mám takýto 8 vajec-6 žl´tkov,4dcl kryš.cukor,6pl teplej vody zmiešame do toho pridáme sneh z 8 bielkov,4d cl výb.múky,4 dcl NEMLETÝ mak,s pol práškom PDP,zmiešať a upečieme

b.janka
19. mar 2012

babulky môžem sa k vám pridať do skupiny na fb aj keď len začínam s pečením?

makinka2
19. mar 2012

Ahoj holky 🙂
Tak se jdu pochlubit tím svým prvním 😅 dortíkem 😎 Já si myslím, že v rámci možností dobrý. jen mi tam vzadu nedržela ta obloha tak jsem ju ostříhala a dala na párátka 😀 Všem mooooooc děkuji za rady 😉 😉 😉 😉
Já zase přindu pro rady 😀 , máti má v dubnu narozky a chci udělat plno růží tak rady budou potřeba. jste všechny mooooc zlatý 😵 😵 😵 Jsem nemohla vybrat nejjj fotku, tak dávám vííííc 😀 😀

heni79
19. mar 2012

@vlada111
Nepýtala, som bola v takej eufórii, že mi ani nenapadlo. A ešte som sa musela ovládať, lebo mali aj koppec ďalších. Tak som si musela racionálne zdôvodniť, že aká je pravdepodobnosť, že využijem napr. holuby a pod.. 😅

makinka2
19. mar 2012

Joooo a ještě mufinky 😵 , ale s těma jsem si už moc nehrála, byla 1 v noci a už jsem toho měla plný zuby, tak beruškám chybý očička 😀 😀 a inspiraci jsem měla tady od vás tak doufám, že dotyčná nebude naštvaná 😎 , ale ona to měla 1000x hezčí 😀 😀

anibas
19. mar 2012

@b.janka jasné - pošli žiadosť na tortomaniačky 😉 😉

janula.h
19. mar 2012

žienky jedna rada please chcela by som mm prekvapiť a urobiť mu tortu podľa jednej jeho sochy myslíte že potrebujem striebornú alebo stačí keď do PDT pridám trochu čiernej? potrebujem docieliť toto

dm1
19. mar 2012

@makinka2 toto je prvy? 😲 Wau krasny si moc sikovna 😵

makinka2
19. mar 2012

@dm1 děkuji 😉 První

lussy23
19. mar 2012

@zuzana124 krásna
@makinka2 krásne muffinky a že prvý dortík 😲 je nádherný, dokonalý, nemá žiadnu žiadnú chybičku. A tie postavičky dokonalé, úplne ako profesionál.

jania023
19. mar 2012

Kocky moj prvy vytvor...Co poviete?? 😝

lussy23
19. mar 2012

@b.janka nádherné a urobiť tu včielku z jedného kusu - na to by so msi netrúfla - klobúk dole @alenv perfektne dielko @reruna nádherné sú @anibas to sú Vaše alebo z netu? @simasa krásna @timonko krásnučká tortička @fodorka - nádhera @mates22 nádherné srdiečko @ajka82 nádherný levík. @stankapk - krásna @adul67 krásny @livia76 nádhera

lussy23
19. mar 2012

@jania023 dokonalý. waw. máte talent. tá princezná je modelovaná? 😲