Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
20. mar 2012

@marci2305 no to hej ked uz je zlozena tak zavolat nech pridu ale treba predsa schladit aj jednotlive poschodia a tie spodne 2 by som do ladnicky nevtrepala... asi fakt len velka ladnicka lebo on robil uz viac takych obr tort

dm1
20. mar 2012

@mariann2 to je super napad ta spageta 😉

mariann2
20. mar 2012

@dm1 mojko to nie je moj nápad, videla som to v nejakom videu 😉

heni79
20. mar 2012

@mima1311
Áno, o tých vypichovačkách a ozdobnom valčeku za pár eur.
🙂
Adresa na bločku je Janka Kráľa 2584, 02201 Čadca
No to môže byť oficiálne sídlo firmy. Či majú niekde aj prevádzku, to neviem. Možno hľadať cez názov cez obchodný register. 😉

marci2305
20. mar 2012

@dm1 No to je jasné... 😉 Ja som sa smiala. Na toto by som sa v panelákovom byte neodhodlala 😝 A chladničku by som si akurát tak vtrepala do chodby...?

mamina1978
20. mar 2012

@mariann2
@dm1
ja som videla na nete , ze aj piestiky do kvetiniek sa robia jedle......su z tych priesvitnych cinskych slizikov a na vrsok urobia gulicku alebo malicky sulcek z hmoty. Ja sa teraz tak chystam urobit na kvietky 😉

alenv
20. mar 2012

@mamina1978 teda na co ty lidi nepřijdou, to jsou koumáci 😀

andrea12737
20. mar 2012

Ahojte kocky,
prisla som sa opytat, ci v tomto pocasi vydrzi torta 3a pol hodinovu cestu.. (?) 😖

mamina1978
20. mar 2012

@andrea12737 My sme viezli tortu 480 km , v aute klima na 20 stupnuv nastavena a
torta bola v pohode 🙂 😉 (jogurtova plnka a mmf potahovka)

reruna
20. mar 2012

@jakelina ten svatební hrad byl moc pěknej, ale taky mi to připadalo spíš jako dort pro holčičku na narozeniny a ne jako svatební, aspoň tam byly ty postavičky, ale oni si takový pohádkový přáli....a ty budovy Las Vegas to teda bylo něco - ale ony nebyly z těch rýžových cereálií a MM bonbonů, ty budovy dělali normálně z korpusů a krému. Ale teda by mě zajímalo, kdo si může dovolit dát za dort 10 000 dolarů 😲 to je snad možné jen v USA! Mě se nejvíc včera líbil ten dort s tím kosmonautem.

reruna
20. mar 2012

@hobitkova red velvet korpus přímo recept nevím, ale co kdybys zkusila svůj oblíbený a přidala červené barvivo?

dm1
20. mar 2012

@mamina1978 to som uz videla na nete. Len si akosi neviem predstavit motat pasku okolo tej cestoviny ci sa to nebude lamat 😕 . Ono pri tych drotkovanych kvetoch je aj tak potreba pasky a drotov tak tam by mi nevadilo ze je tam nieco nejedle vacsina si kvety odklada. Ale pri tych postavickach ta spageta je dobra alternativa aj ked tiez sa to nezje ale zase nic sa nestane ak to dieta da do ust

andrea12737
20. mar 2012

@mamina1978 dakujem pekne za odpoved, chcela by som urobit nejaku ovocnu, smotanovu plnku a mmf potahovku, dufam, ze to prezije cestu. Este raz vdaka 😉

pristela
20. mar 2012

@jakelina mne sa ten hrad absolut nepacil-teda na svadbu vobec, ked dostali napad ze rozpravkovy hrad urobia ,som si predstavila naaadherny hrad s vysokymi tenkymi vezickami a cely biely 😀 no uz ked som videla aku farbu miesala na travu 😅 tak mi bolo jasne ze ako svadobka to nebude vypadat 😀 aale hodne moc sa mi pacili tie "kvadre" na vezickach, super to vypadalo.

mamina1978
20. mar 2012

@dm1 Ja som to myslela na kvety pouzit, kde ide vela piestikov , ktore zapichujes len do tej hmoty 😉
ako na tychto tortach .. tie kvietky od lusil...dufam ,ze sa nehnevas, ze som tvoju fotku pouzila a ta druha foto je z neta...
😉

jakelina
20. mar 2012

@reruna jo jo, některé ty větší budovy dělali z korpusů, ale ten zbytek to byla samá ta burizonová hmota. 😝

alenv
20. mar 2012

@jakelina tak jsem si právě objednala tu hmotu.. tak ti dám vědět snad dojde do pátku.. a jinak jsem tam nechala zas 600 😝 že já na ty stránky lezu

alenv
20. mar 2012

@jakelina mě tak štve, že nemáme primu Love jsme asi jediný v republice kdo to nechytá 😠 😠 nedají se ty díly někdě pustit?

dm1
20. mar 2012

@mamina1978 ano tak tam je to super napad 🙂

moonlightka
20. mar 2012

ahojte baby cim farbite napr. biely WI na potah? Chcem to skusit farbit . Myslite ze gelovky by na to boli dobre?
A este jedna otazka nemate niektora recept na ten krem co sa dava pod potah. Budem velmi vdacna.

moonlightka
20. mar 2012

A este jedna vec...neviete kde by som mohla najst ako vymodelovat postavicku Mickey Mousea.

dm1
20. mar 2012

@moonlightka jasne gelovky ti farbia najlepsie. Co sa tyka kremu pod potah tak nesmie byt moc pudingovy ked tak v pomere 1:1 mlieko a maslo. Ani slahackove a tvarohove nesmu. Vtedy daj pod potah radsej len maslo s cukrom

dadka212
20. mar 2012

@moonlightka white icing? ten farbíme ako ktorá, väčšina robíme s gelovými farbami ale kludne sa dá aj práškovými 😉
krém pod poťah je klasické maslo vyšlahať s práškovým cukrom 😀
a mickey mouse http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=161&...
alebo minnie len ju urobíš ako mickeyho http://www.tortyodmamy.sk/fotopostup-myska-minnie

jakelina
20. mar 2012

@alenv stáhni si to z Netu. Já jsem jeden díl stahovala z http://ulozto.cz/
Máš to sice anglicky, ale ty určitě umíš.

lusil2005
20. mar 2012

@moonlightka joj si mi pripomenula moonlight, tusim si to idem znovu pozriet 😀 😀 😀

lusil2005
20. mar 2012

@jakelina ja som to tam hladala a nevidela som 😕

jakelina
20. mar 2012

Tak hrnec s klobásama mi paní zrušila a nějaká jina paní mi poslala fotku růžového dortu s botičkama, že by chtěla přesně takový. Normální kulatý růžový dort a nahoře boty, celé polepené malinkýma kytičkama a uprostřed každé perlička. No není to můj vkus, ale když to tak chce. ☹

jakelina
20. mar 2012

@lusil2005 nevím jestli je tam ten včerejší, ale minulý týden jsem tam v úterý ten pondělní díl stáhla.

lusil2005
20. mar 2012

@mamina1978 jeeeeej to je perfektny napad s tymi piestikmi!!!!!! u nas to vzdy deti vypluvaju - schmatnu cely kvet do ust, a potom len pluju 😀 urcite vyskusam. dakujem!