Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hejdita
15. apr 2010

tak mam potiahnute 🙂
mne sa nechcelo cekat az sa mi to otepli na vzduchu tak som to supla do mikrovlnky len troska aby to nebolo v protstred horuce ale len tak aby sa s tym dalo hybat a tak som to rozvalkala a bolo to super prve som robyla bez mikrovlnky ale som sa nadrela a bala som sa ze si valcek zlomim 😀
takze uz to mam vymyslene aby to bolo z istakou tematikou tak to urobim prve a tretie stejne len prostredny bude iny..... a mamke som urobila k svatku zajtrajsiemu fialovy a skula som coko hmotu len asi to mozno este zmenim 😀 a dam tam MMF uvidim ale robi sa s tym vcelku tazko ked to v rukach zmakne tak sa to lepiiii 😀

a idem makat dalej 😀

anibas
15. apr 2010

ahojte - tak ja mám upečené korpusy, posledný som rýchlo robila, lebo Filip plakal, nejak sa mi nevidel, a šak možno narastie ...
srčila som Filipkovi cumeľ 🤐 a rýchlo poupratovať .. a pozerám - na linke mi ostali žĺtka 😨 😨 😠 😠 😠 no dobra som... 😕 😕 😕 , to sa mi v živote nestalo - rýchlo z rúry vyhodiť a nový korpus upiecť 😝 😝 😝 😝 😝

nikanika28
15. apr 2010

cafte, tak tu sa pecie vo velkom 😀 😵 😵 😵 . Som zvedava na fotecky. No, prave mi volala mamusa, ze ci spravim pre jej kolegynu (teda pre jej dceru) tortu do soboty 😨 😨 😨 ...tak spekulujem, co tak na rychlo spravit...nemate v zalozkach nejaku peknu torticku? Tato ma byt biela s ruzovymi kvetmi, resp. to budu gerbery asi....joj, tretia torta a hned pre niekoho na zelanie...a o tyzden tu Vcielku Maju 😅 😅 🤐
Baby, mam kupeny taky ruzovy lesk praskovy....to sa pouziva na sucho? alebo to mozem primiesat do hmoty? alebo zmiesat s bielym alkoholom? 😕 😅

nikanika28
15. apr 2010

mne Klarka taha uz tretiu hodinu spanku, som mohla mat davno napecene aj plnku spravenu.....keby som mala suroviny 😠 🤐 🤐 🤐
Ani, mozno by si na to ani neprisla, ze tam chybaju zltka a ostatnym by si tvrdila, ze to tak ma byt 😀 😀

anibas
15. apr 2010

práškový lesk najlepšie na sucho štetcom a možno riediť aj v alkohole, ale určite nie do poťahovky 😉

nikanika28
15. apr 2010

dakujem ani 🙂

vinka
15. apr 2010

Baby z čoho sa robia tie bábiky.Viem,že aj s bábovky ale to nieje velmi pekné.Je taká tučná. 😒 Niečo iné mi poradte. 😉 A neviem kde takú formu kúpim. 😒

zdenallicka
15. apr 2010

Vinko, ja jsem si panenciny saty udelala ze dvou malych babovicek (bohuzel ti je nemuzu vyfotit), co mam jeste snad po babicce..🙂 Prumer ma 12 cm. Upekla jsem si dve babovicky, uprostred vykrojila koleckem diry, totez jsem vykrojila do korpusu (uz pomazaneho a potazeneho) a do toho zasadila panenku... vsak jsi fotky videla , tak predstavu uz mas...😉

zdenallicka
15. apr 2010

Vinko, tak jsem ji nasla - tohle je presne ona..🙂

http://www.ceske-formicky.cz/?1368,enLANGUAGE_S...

henikav1
15. apr 2010

vinka je forma od wiltonu na barbie suknu, ja som robila v nej, skusim ti ju najst niekde

zdenallicka
15. apr 2010

Heni, ale to je strasne mohutne... 😕

henikav1
15. apr 2010

ako myslis mohutne? je to akurat velkost k barbie, ja som v nej robila tu moju ruzovu

zdenallicka
15. apr 2010

¨No sukne je strasne siroka... teda moje gusto to neni, mne se to nelibi..

henikav1
15. apr 2010

ok, ved ja ju nikomu nevnucujem, mne sa pacila. Pozerala som aj tie babovkove formy a tie boli veru ovela sirsie

zdenallicka
15. apr 2010

Vsak jo, ja vim, ze to nikomu nevnucujes..🙂 Vymenujem si nazory, ne? 😉

vinka
15. apr 2010

No a tá originál je dosť drahá 😒 Zdeni ale tá čo si hodila link sa dajú dve na seba?Dobre som pochopila? 😕

vinka
15. apr 2010

Lebo práve tvoja bábika sa mi páčila,že nebola taká nafuknutá 😉

vinka
15. apr 2010

Heni tie velké bábovkové nie to som nechcela tiež.Ale tá čo hodila Zdenocka vyzerá menšia 😉

henikav1
15. apr 2010

vinka ja som ju robila v tej forme, ale beriem ze vam sa pacit nemusi, mne sa pacila, vobec sa mi nezdala velmi masivna, samozrejme s tym, ze sukna bola tortou, pretoze keby som robila este tortu pod to, mozno by stacila aj mensia. Viem ze ich baby robia inac v babovkovych formach

vinka
15. apr 2010

No v tých klasických formách sa mi to nepáči.Netvrdím,že tvoja sa mi nepáčila.Ale tá čo si ty hodila mi príde dosť drahá ☹ Vieš ked nepečiem za peniaze len pre radosť tak to je dosť ☹

vinka
15. apr 2010

Ale tá čo si ty hodila bude užšia ako klasická bábovková forma 😕

zdenallicka
15. apr 2010

Vinko, jj, dve na sebe.. jen jednou jsem je prokrojila a natrela marmeladou a kremem a pomazala kremem shora...

Ja jsem prave delala dort pro 15 lidi, takze babovka by byla stejne mala a navic se to zakaznici nelibilo.. 🙂 A mne taky ne..

henikav1
15. apr 2010

mozem ti ju pomerat ak chces, ale suhlasim, bola dost draha, uz ani neviem presne kolko ale urcite aspon 17-20 eur, no je to veru dost

vinka
15. apr 2010

Ved tam bola cena 21 eur ☹ ☹

vinka
15. apr 2010

Zdeni mne sa strášne páčila tá tvoja torta,že nebola klasika.Ale niečo iné. 😀

henikav1
15. apr 2010

je to mozne vinka, uz si nepamatam kolko som za nu dala, lebo som kupovala kopu veci ale viem ze to bolo dost, ale objednala som ju, lebo som mala tu objednavku na barbie a chcela som aby bola pekna. Ma to taku vyhodu, ze ked mas korpus takyto velmi siroky moze ti zvonka obhoriet a vo vnutri zostane surovy ale tento ma taky kominik v strede, prave aby sa korpus rovnomerne prepiekol. Ale ak urobis dve babovky na seba, podla mna to tiez nebude zle, mozes si to zrezat ako chces

vinka
15. apr 2010

Ved hej ma to napadlo. 😉

zdenallicka
15. apr 2010

Dekuji, Vinko...😵

dm1
15. apr 2010

mam dotaz - mozu sa kliestiky pouzit aj na cokohmotu? skusal niekdo? ja idem zachvilku zarabat MMF a v noci budem potahovat bojim bojim