Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
22. mar 2012

@alenv mne sa veeelmi paci ta biela s korculou, je taka cista. Alebo ta prva s tou velkou taskou. Myslis, ze ta korcula je z puncoviny? Je velmi pekna. Podla mna by sa ani tak tazko nerobila, lebo je dost velka a nebola by to taka piplacka ako s malinkymi. Teda aspon ja mam radsej vacsie veci...

anibas
22. mar 2012

@jakelina neviem či ti pôjde zmiešať PDT a MMF, radšej nemiešaj

jakelina
22. mar 2012

@anibas aha, to mě nenapadlo. Tak míchat nebudu.

njonja
22. mar 2012

@anibas ja som miesala MMF a WI🙂 Mi toho bola skoda vyhodit🙂 Vydrzalo🙂 Ale je to risk...

larah
22. mar 2012

@anibas
@jakelina
@njonja alionuška vraj stále mieša MMF s WI ked chce syte farby,ospravedlnujem sa za zverejnenie

jakelina
22. mar 2012

@larah já právě míchám MMF a RDI nebo Smarflex a jde to, tak uvidím jak to RDI. Snad to taky půjde. Já dávám tak 80% MMF a zbytek nějakou kupovanou hmotu.

dm1
22. mar 2012

@jakelina ja miesam vsetko so vsetkym ako mam MMF + RDI, PDT, SF, dokonca aj cokohmotu a pohoda 🙂

zklimekova
22. mar 2012

ahojte , tortičky krásne už dlho som tu nepozerala, idem to dohnať, ja som sa po nociach teraz zabávala s týmto, mám 120 a ešte ma raz toľko čaká, zajtra si pre prvú polku prídu, tak som zvedavá čo na to povedia, nechceli zložité..tie srdiečka sú perleťové, len na foto to nevidieť

dm1
22. mar 2012

@larah alionuska pouziva len MMF pokial sa nemylim 😉

dm1
22. mar 2012

@zklimekova pekne 🙂. to mas na nich hmotu ci polevu?

zklimekova
22. mar 2012

ďakujem pekne mám tam hmotu , s polevou by som to nedorobila do konca roka 🙂..neviem to 🙂

zklimekova
22. mar 2012

@dm1 ďakujem pekne mám tam hmotu , s polevou by som to nedorobila do konca roka emoticon..neviem to 🙂

jakelina
22. mar 2012

@zklimekova jsou krásné, já se taky chystám, že nějaké upeču a ozdobím.

zklimekova
22. mar 2012

@jakelina tak je keď tieto dozdobím, tak doma na VN budú bez ozdoby 🙂, len ak ich ozdobia deti 🙂

vera_vila
22. mar 2012

@ikula2 Děkuji 🙂

vera_vila
22. mar 2012

@alenv no, naposledy před měsícem s tím šmoulou jsem se tu chlubila... Jinak sem chodím nakukovat, ale nemám se čím chlubit a už vůbec nestíhám dočítat a všechno lajkovat... tak aspoň jsem sem dala další z povedených dortíků... ty nepovedené, kterých je v poslední době dost, radši ani nefotím... A děkuji...

larah
22. mar 2012

@dm1 napísala mi to do IP
myslíš že by som mohla použiť do parížskeho čučoriedky či radšej nie,je to viacmenej pre chlapov

dm1
22. mar 2012

@larah jaj tak potom beriem spat som vsade citala ze len s MMF robi 😉 . A cucoriedky su mnam s cokokremom zalezi co dotycni maju radi

larah
22. mar 2012

@dm1 fajn idem to urobiť 🙂

zlatat
22. mar 2012

ahojte kočeny,
veľmi pekne vám ďakujem za milé komentáriky a like.
Nebojte, ja šaška zreparírujem ( dámmu novú ruku ( snáď mi z oranžovej hmoty ešte ostalo ) a použijem ho na inú tortičku ... a pre istotu ho položím na podložku vedľa torty a pekne ho o ňu opriem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
22. mar 2012

@zlatat a příště ho nedávej sušit vedle flašky se slivovicí. Nebyli jste doma a šašo si udělal mejdan, až se z toho chudák převracel a začal se rozpadat. 😀 😀 😀

pristela
22. mar 2012

@mizulienka zlatino , vyrez si biely znak z hmoty, a domaluj ho cely ciernou fixou tak ze vynechas biele pismenka, ja to tak robim vzdy pri mini plochach

mizulienka
22. mar 2012

@pristela to nie je zly napad 😉 ale ako si tam tie pismenka naznacim, nejakou ihlou vybodkovat, aby som vedela, co zaciernit.

zlatat
22. mar 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 bože, už dávno som sa tak dobre nezasmiala

anibas
22. mar 2012

@dm1 Danka Haribo alebo Americké ? @jakelina čokoládovú MMF som miešala s PDT a v pohode, ale riadnu bielu MMF som 2x vyhodila cca 1 kg do koša, úplne sa rozpadla, aj niekto na TOM to písal, že neodporúča - no je to na tebe - WI a PDT a Smartflex miešam bežne spolu

79zuzana
22. mar 2012

@njonja
@mizulienka dakujem vam dievcata, ale priznavam sa, ze s tym znakom mi pomahal aj manzel 🙂 Kedze sa jednalo o futbalovu tortu, tak sa mi tam cely cas krutil a kontroloval, ci je to presne tak ako ma byt 😀 😀 😀

@mizulienka keby som mala robit taky maly znak, tak jedine, ze to napisem jedlou fixkou alebo to bude vytlacene na papieri. Ja nemam problem s nejedlymi kuskami na torte. Ved to daju dole a hotovo. Ide o ten efekt 😉

dadka212
22. mar 2012

@heni79 to salko sa nedá porovnať s tým, čo si uvaríš doma...toto kupované nie je sladké je také čudné 😅 mne vôbec nechutí, doma sme celú tortu vyhodili....

@jakelina ja som raz mmf miešala s pdt a pohodička 😉

mizulienka
22. mar 2012

@79zuzana ja som uz minule uvazovala, ci existuje aj biela fixka, neviete nahodou?
@pristela ty by si to uricte aj napisala normalne stetcom ale ja take vobec neviem,..ja ten znak uz cely mam, len tie pismenka neviem urobit, pri najhorsom tam dam ten papier, ale chclea by som najprv vyskusat nieco ine.

dm1
22. mar 2012

@anibas amerikance. a harribo som miesala s RDI v pohode tiez

79zuzana
22. mar 2012

@mizulienka hm... tak to teda neviem. Bielu som tusim este nevidela 😒