Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
23. mar 2012

@viera6 neboj sa, mne sa to tiez stalo a nic sa nestalo. Bolo to trochu menej pevne, ale ked to budes plnit vo forme, je vsetko super.

njonja
23. mar 2012

@mia1111 dakujem🙂

mizulienka
23. mar 2012

@njonja dakujem si zlata 😉 mne sa potahovalo celkom dobre.

njonja
23. mar 2012

@mizulienka ved ty si aj ovela sikovnejsia🙂

mizulienka
23. mar 2012

@njonja joj ale tak teraz ako prehanas? 😀 😀 😀 tie tvoje detailne torty nemaju konkurenciu 😉

viera6
23. mar 2012

@mizulienka krasna 🙂
@njonja joj dakujem si ma potešila🙂 ale mam to celkom tuhe tak len dufam ,že to nebude tiect neskor 😕

mamina1978
23. mar 2012

@njonja moji dvaja najmensi spia od vecera 20-21 hod do rana 9 - 9:30 hod , takze mam cas aj na spanie 😉 😀
a bud si vychutnavam vecer , co je teda najcastejsie , alebo rano , ked este spia. 😉 a 6- 7 hodin na spanie...uz som si zvykla......pri mojich styroch detoch ..... 😀 😉

lusil2005
23. mar 2012

@dm ak hovoris o moosgume ci jak sa to pise 😀 tak nalep to na nieco tvrde. aby ti to dobre obtlacalo. ja som to lepila na natalkyne stavenicove kocky- take tie kuzele a hranoly co tam boli 😀 farbu zried tak aby ti drzala na potahu, a da sa to umyt. ono to ostane trosku zafarbene ale nebude to farbit, mozes potom pouzit inu farbu zas.

mizulienka
23. mar 2012

@viera6 podla mna tiect ti to nebude, ked si dala zelatinu, skor by som sa bala, ze mi to zatuhne az prilis, ale uvidis...popripade zaslahaj este kusok slahacky, ak by to bolo ako beton 😉

viera6
23. mar 2012

@mizulienka zda sa mi to v pohode a prave som to naplnila ,dal som aj trochu domácich malín,čo som mala v mraziaku.A boky možem potret vyšlahanym maslom s nutelou,alebo mam uvariť krem?

macicka84
23. mar 2012

@timonko Krasny dortik, strechy vezicek jsou kornoutky na zmrzku a samotne vezicky??? Hadam, ze to nebude jen marcipan? Ci??? Diky 😉 ....

mizulienka
23. mar 2012

@viera6 staci maslo s nutelou.

marci2305
23. mar 2012

@viera6 Nič... 😉 Ja som ho tam dala a nie omylom, len mi to tak neztuhlo 😉
A prečo chceš dávať pod plnku mascarpone aj inú a džém?

viera6
23. mar 2012

@mizulienka dakujem 🙂 len mne sa zda ta plnka taka zvlašna,,nie som naučena na take stale robím len šlahanu plnku nad parou, tak asi preto 🙂 🙂

zlatat
23. mar 2012

@dajna11 ďakujem - veď tom k tomu ani ďaleko nemala - jeiné šťastie, že torta nebola na objednácku, ale len ako dar, tak som to mohla zmeniť a prerobiť.

mizulienka
23. mar 2012

@viera6 to je asi sila zvyku alebo ti mozno take slahackove jednoducho nechutia 😉 kazdemu chuti nieco ine 😉

mizulienka
23. mar 2012

baby neviem sa rozhodnut, robim tortu na 80 pre pana a chcu tam napisane vsteko najlepsie, a vcera som objavila, ako sa perfektne robi s tou groovy abecedou, co mam na tej futbalovej torte teraz, myslite, ze sa hodi aj na taku slavnostnejsiu tortu?

timonko
23. mar 2012

@marci2305 Ďakujem, teším sa že sa páči 😉

timonko
23. mar 2012

@macicka84 ahoj, striešky sú kornútky a vežičky sú obalené rolky z alobalu, ten som obalila ešte do potavinárskej fólie a potiahla 🙂

zuziq
23. mar 2012

jaj toto ma dobre pobavilo dnes. Tip pre tych, co byvaju v byte 😀

dajna11
23. mar 2012

@zlatat ale aj tak že by sa mi podaril taký krásmy šaško a nič z toho....ozaj je krásny ako malovaný

viera6
23. mar 2012

@marci2305 asi zo zvyku 🙂 trošku malinoveho som dala 🙂

@mizulienka
@njonja
@marci2305 dakujem za cene rady 🙂 🙂 😉 3

jakelina
23. mar 2012

@mizulienka já ji teda nemám tu abecedu, ale nějak se mi to pro staršího pána nehodí. Ale je to jenom můj názor.

dm1
23. mar 2012

@mizulienka tiez by som dala skor klasicku kurziva abecedu nech je to decentnejsie

dm1
23. mar 2012

@lusil2005 dakujeeeeeeeeeeeeem 😵 . Uvdiime ako mi to pojde. vcera som v peceni kupila taky lepsi skalpel na vyrezavanie je ostri jak slak je to skor ako lekarsky skalpel aj nahradne cepele mam k tomu tak s tym by to malo ist super

zunajda
23. mar 2012

Poradila by mi niektorá kávovú plnku?Na nete je ich toľko,že si neviem vybrať.

adka_praha
23. mar 2012

ahojte...
vcera som sa pytala, ale nikto neodpovedal... prosim vas, kolko si pytate za muffiny????? 😨

zunajda
23. mar 2012
macicka84
23. mar 2012

@timonko Dekuji 🙂

dm1
23. mar 2012

@adka_praha ja som este nerobila tak neporadim veru. Robila pristelka a jakelina tusim ak si dobre spominam