• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

Baby potrebujem pomooooooooooooc.Idem piecť na rýchlo tortu.Kitty a potrebujem ju malovať.mašla bude červená a tam také čierne čiarky.Ako mám malovať aby sa mi farby nespili? :confused: A gelovku čím mám rozriediť? :confused: A kolko gelovky potrebujem na rozriedenie? :confused: Ja som ešte s gelovkami nerobila. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. apr 2010 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby a na okrúhlu formu z kolkých vajec robíte korpus? :confused:
15. apr 2010 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cafte, tak korpus upeceny, plnka zarobena....a pojdem asi plnit, nech to mam na zajtra nachystane. boze a co sa mi stalo, pekne som si nalyzickovala cesticko - robila som ten mramorovy korpus - a ked som ho davala do truby, skoro som si to vsetko vyliala :angry: :angry: ..tak som zvedava, ako to bude vyzerat, ked to prerezem, ci sa to vo vnutri nezmiesalo dokopy vsetko :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :zipper_mouth: .
Vinka, ja ti bohuzial moc neporadim :sweat_smile: , ale rada by som :grinning:
15. apr 2010 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a na kittynku som zvedava, je to moja srdcovka :dizzy_face: ...tak ti drzim palce, nech sa zadari :dizzy_face:
15. apr 2010 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ked mi ešte niektorá pomôže ako malovať. :frowning2: Mohla som sa skôr na toto opýtať a nie na poslednu chvílu. :confounded:
15. apr 2010 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vinka, tak si to skus na neostro, namaluj si na cerveno kusok hmoty, pockaj kym vyschne a potom tam skus tie pasiky...ci? a ja by som asi neriedila tu ciernu....ale fakt neviem :zipper_mouth:
15. apr 2010 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lenže tá gelovka je dosť hustá.A kde mám držať gelovky len tak pri izbovej teplote či v chladničke.No vieš nemám vela času skúšať na neostro.Lebo zajtra ju musím upiecť krém urobiť natrieť a nechať do rána.Skoro ráno ju chcem potiahnúť lebo celý den budem na synových pretekoch.A večer mám žúrku s babami.Tak a ked ostatok nestihnem tak v nedelu zas skoro ráno si privstať aby som to dorobila lebo sú zas preteky a prídu si pre tortu doobedu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. apr 2010 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved zajtra ti baby poradia. ja musim tiez tu tortu spravit do soboty do 12-tej...tak tiez mam mierne nervy, este ani neviem, ako to idem robit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. apr 2010 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak hlasim dorobene a pridavam foto...
16. apr 2010 o 02:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dm, moc se ti povedla...:dizzy_face:

Vinko, ja delam ze 4 vajec ten mramorovy korpus.. je ho hodne.. A gelovky bych naredila bilym alkoholem... :wink: ALe jeste jsem s nimi nemalovala..
16. apr 2010 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dani, torticka je krasna :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ...si bol docela dlho hore :confused: . Ja som isla vcera tiez dost neskoro, asi o pol jednej, ale aspon som naplnila korpusy, dnes uz "LEN" potiahnut a ozdoby ...
16. apr 2010 o 07:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte môžem vodkou?Nič iné nemám doma. :grinning: Alebo mám kúpiť niečo iné. :confused:
16. apr 2010 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vinko, ja myslim, ze Vodka je OK..:slight_smile: Ale je to jen intuitivni rada, odzkousene to nemam, ale vodou bych neredila..
16. apr 2010 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dm musím ťa pochváliť aká krááááásna tortička.Fakt si šikovná. :slight_smile:
16. apr 2010 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj tak ja hlasim zatial ze mam jednu urobenu fialovu neviem tato fotka vyzera do modra ale je v skutocnosti svetlunko fialova :slight_smile: a este hlasim dorobeny spodny diel svadobnej takto bude aj vrchny a stredny sa nechajte prekvapit :grinning: s cervenou sa pracovalo hruuuuza a to som jednu cervenu do kosa hodila ale ta druha nebola o moc lepsia :unamused: ale co nejako to nakoniec islo a este to nejako musi ist :grinning: takz ezatial takto :slight_smile:
16. apr 2010 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hejdi nááááááááááááááádhera fakt.Tie volániky si robila špáreatkom?Alebo kosticou.Mne to nešlo špáratkom. :frowning2:
16. apr 2010 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hejdi, moc hezke...:dizzy_face: Mne ty volanky porad strasne pripominaji karafiaty...:dizzy_face:
16. apr 2010 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vinka volaniny robim doma najdenou kosticou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

dakujem....uz sa tesim na finale az to bude pekne na sebe a dam tam poslednu ozdobu a to potavycky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face: je to fuska....vcera som isla spat dnes rano o 1/4 na 2 :stuck_out_tongue_closed_eyes: a rano o 1/2 6 uz jurasek bol hore :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
16. apr 2010 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dm,super, podarila sa Ti.
Hejdi tie nervy stáli za to!!!! Je nádherná ste šikovníčky.
16. apr 2010 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
daniz to nieje vsetko ten svadobny ma este dalsie dve patraaa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. apr 2010 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dm - krásne myšky, krásny syreček a ešte krajšia tortička :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Hejdi - no... klobúk dole :fearful: , s volánikmi si sa riadne dlho pobavila .... :grinning: , som zvedavá na posledné poschodia, rodina bude v šoku ... :wink: :wink: :wink:
16. apr 2010 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hejdi a ideš aj vystužovať tú tortu? :confused:
16. apr 2010 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata priznavam sa nestiham vas citat...na buduci tyzden mam 6 objednavok a teraz som robila tri...strasne ma boli hrudnik...asi som moc miesila to MMF :grinning: :grinning: :grinning: Idem vam hodit moje najnovsie vytvory...dnes som sa trapila s kufrikom...pre moju maminku k 60-ke--pekny den pa pa

http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/padol-jackpot-v-lotte

http://www.tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-deti/dinosko

http://www.tortyodmamy.sk/?q=zvieratka/dalmatinec-bezlepkova-torta
16. apr 2010 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ali asi ti nemusím hovoriť,že nááádhera.Fakt krááásne.A ten kufor kriste tie peniaze si tiež robila? :astonished: Preboha to sa dá? :astonished: Ako. :confused:
16. apr 2010 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vinka dakujem..peniaze- som si objednala jedlu oplatku... :grinning:
16. apr 2010 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ALi, moc hezke...:dizzy_face:

Prosim te, nemas recept na korpus bez vajec? Nebo kdokoliv jiny?
16. apr 2010 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ali opäť nádherné .... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Na baliaci papeir dávaš aj potr. fóliu alebo celofan ?
16. apr 2010 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha ja,že si už totálne geniálna :grinning: :grinning: .Ali porad mi ako mám malovať aby sa mi farby nespili. :frowning2: A môžem riediť vodkou? :confused:
16. apr 2010 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
16. apr 2010 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem vam-Zdeni ja neviem..je vraj na to taky pripravok VAJAHIT,ale este som to ani nevidela...ja som teraz robila tu bezlepkovu a tam isla muka za 3,65eur.-kilo... ale ten vajahit neviem ani kde by som kupila...
na dosku dam papier ,bez celofanu alebo folie..a nan tortu a potom potahujem.
A kreslit normalne stetcom,neviem co ides Vinka..ale farbi gelovkami,tie sa ti neroztecu,su hustejsie...ak mas praskove farby,tak biely alkohol je dobry ,ale len trosicku...ale aj obycajna voda je o.k. :wink:
16. apr 2010 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok