Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
25. mar 2012

@lamps Iba taky napad - co keby si radsej urobila hnedu tortu (trocha tmavsiu ako tieto ruze) a kremove ruze na nu? Ja sice nie som odbornik na kvety - tiez sa s nimi trapim, ale ten pucik by mohol byt mozno troska bohatsi. Ale inak krasna ruzicka, verna.

lamps
25. mar 2012

@pristela 😀 to by som ja veeeľmi rada vedela, na čo myslíš ráno o 04.42 😅 . To si ešte ani nespala alebo si už bola vyspatá? Beriem si tvoje rady k srdcu, pokúsim sa s tým niečo urobiť, ale obávam sa, že také krásne ruže ako máš ty na tej torte mať nebudeeem ☹. Ale spolieham sa na to, že deduško už má vo svojom veku (80 rokov) slabší zrak a detaily nebude riešiť. Hoci na druhej strane tortu berie na oslavu moja naj kamoška, tak snažiť sa musím 😅

@vlada111 stenším ich a hustejšie uložím 😅 😅 😅

lamps
25. mar 2012

@simasa no nad touto variantou som uvažovala aj ja, ale na mňa by tá torta pôsobila smutne. Kamoška, ktorá si ju objednala chcela, aby bola krémovo hnedá. A ruže urobím aj krémové aj takéto hnedé. Vo svojich začiatkoch pečenia som v tejto kombinácii robila tortu. Len veľmi dúfam, že táto bude vyzerať lepšie. Na foto je moja 5 torta a prvé ruže. Veď tak aj vyzerajú, chúďatká 😀

jakelina
25. mar 2012

@lamps já jsem taky dělala takovou krémově hnědou dortu a kamarádka mi napsala, že je morbidní. Mně se to ale moc líbí, tady ta kombinace, dělala jsem ji pro manžela.

jakelina
25. mar 2012

@lamps jí se to v počítači zobrazovalo jako černo bílá dorta, tak jí to přišlo pohřební. 😝 😀

pristela
25. mar 2012

@lamps 😀 😀 😀 som ešte bola hore , nie už 😀 😀 já nočný pták 😀 😀 😀
si piš, že deduškovi sa bude pacit aj keby oslavoval o 50menej, a ta farebna kombinacia bude nadherna, tak isto ako tato tvoja"stará"torticka, strasne krasne to vypada na pohlad, pre mna taketo farby na jedle predstavuju nieco smotanove mňamkózne 😵 😵
prosim ťa, dík za pochvalu za tie moje ruže 😅 ale no nic moc neboli , ved vies moj hned napravil , ked som sa ho spýtala či vypadaju dobre 😀 😀

larah
25. mar 2012

babulky dakujem vám za páči sa, som tomu rada
ja som moc spokojná teda so svojim výkonom nebola, ale oslávenec bol nadšený, aj hostia a chuťovo...doslova to zhltli....a o to ide...bol to parížsky s čučoriedkami...mám aj objednávku, síce z rodiny, ale aj to sa na začiatok ráta, dufam že sa vydarí ...
prajem vám všetkým peknu nedelu 🙂 🙂 🙂

pristela
25. mar 2012

hura odfotené, to fotenie je fakt fuška 🙄 torta ma 8kg a o chvilku ju budem prevažať hodinu autom 😕 pozeram, sluníčko nám svííítíí 🙄 to bude parádny prevoz 🙄

dm1
25. mar 2012

@pristela boze ta je neskutocnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 . Este raz si napis ze si zaciatocnik 😀

anibas
25. mar 2012

@pristela náááááááááááááááááááááádhernáááááááá !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 aké krásne vrchnáky máš 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

mrka2
25. mar 2012

@pristela 😲 😲 😲 uzasnaaa!!! ja taku dostat,tak padnem na zadok!

pristela
25. mar 2012

jee holky 😀 😀 😀 😀 moooc dakujem 😵
@dm1 pch, Dani , moja prvá pivonka/ absolt sa mi nepaci, vy ich mate takeee krasne a toto taký zmrd kučeravý ☹ / prvá marlenka bez valkania.. atd však to teda začiatočník, né? 😝
@anibas čím dalej tým viac neznášam robiť štvorcove torty ☹ ☹ je to des vyrovnávať ☹ a ten vrchnák hore je ako ozajstný /teda nie na výzor ale na výrobu 😀 😀 / 😀 je prázdny , som nechcela nic obalovat aby ta torta nebola extrem tazka, ale i tak je dosť ťažký 🤐

ladydia
25. mar 2012

@pristela padam na zadok...je fantastická, teda ženska ty prekvapuujes cim dalej tym viac... 🙂
@dm1 mne tato kombinacia farieb pripomína karamel a ten ja stráááásne luubim, urcite bude tortička užasna 😎

fodorka
25. mar 2012

ahojte pridavam moje neviem ci som uz davala motorku ked hej tak prepacte za opakovanie a moja druha ktora mi dala zabrat lebo som ju "pokaslala"ale nakoniec "pozaplatala"a vraveli ze bola uzastna krasna len ze cena sa zdala niektorym vysoka co ja pytam normalne 10/za kilo

dm1
25. mar 2012

pridavam svoje tohtotyzdnove... tu viltonku uz nikdy v zivote nechcem robit teda aspon v takejto kombinacii farebnej ze kazdy znak aj 5 roznych farieb nic ine som nerobila len umyvala razitko dala farbu a zase dokola....

pipka
25. mar 2012

@dm1 jeeeej kraaasne
tá mickeymousova je nadherna, Dani mas niekde fotopostup na tych Mickeymousikov? 😕 😵

dm1
25. mar 2012

@pipka dakujem ta je podla predlohy len som to mierne zmenila nech to nie je take iste 😝 . A postup veru nemam som len tak podla fotky robila ale pri prvej minnie som robila podla postupu na TOM ten je super

pipka
25. mar 2012

@dm1 no idem tam kuk, dakujem 😉

ja potrebujem na buducu sobotu robit pre dvojicky dievcatka...ale oni chcu ze stvorlistky a lienocky... 😉 nemate niekto nieco lienockove ulozene? 😕 ja som uz nejake lienkove robila, len chcem zas inu, mna nebavi furt tie iste robit 😅
ale mickeyho a minnie by som mojim na MDD chcela spravit, ti su rozkosní 😉

daducha
25. mar 2012

@pristela páni, tak tá je úzasnááááá 😵 😵 😵

broucek2
25. mar 2012

@pristela krásná dorta a hlavně kytičky

anibas
25. mar 2012

@dm1 to je najhoršie na LV - miešanie farieb 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

njonja
25. mar 2012

@vlada111 ja ti fakt neviem, ale asi som hotentot, ale mne to naozaj na tych stvorcovych nejde☹ musim viac skusat🙂

njonja
25. mar 2012

@pristela ta je nadherna!!!!!!!!

njonja
25. mar 2012

@alenv perfektna je ta torta!!!! A ta korcula! Ako si ju robila? Skvela!

njonja
25. mar 2012

@viera6 vidis, hovorila som, ze sa nemusis obavat🙂

zklimekova
25. mar 2012

moja tortička..pre manžela oneskorene na narodeniny 🙂..má prívlastok 3x prvý krát: prvý krát s kvetom , prvý krát som robila s čokotransferom, prvý krát parížska 🙂

vlada111
25. mar 2012

@pristela paráááda, krása, aj farby super, Máš to v sebe, darmo 😉

zuzana124
25. mar 2012

@pristela tá je prekráááááááásna, škatule máš dokonalé a kvietky sú tiež nádherné, fakt pekná práca 🙂

adrianai
25. mar 2012

@pristela tá je nádhernááá 🙂

ajka82
25. mar 2012

@lamps ruze su paradne, ale mne sa tiez zda ta farba trosku "ina" 😕 a keby si urobila ruze takejto telovej farby ako som ja robila, to by neslo? http://www.facebook.com/photo.php?fbid=18850903...