Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
dm1
25. mar 2012
@vlada111 vidis nie som sama ktora len po vajcach kuka 😃
lusil2005
25. mar 2012
@dm1 joooj tak ste si uzili srandy. baby ja vam tak zavidim tie stretka 😞 by som chodila aj kazdy tyzden!!!!!
vlada111
25. mar 2012
@ikula2 ďakujem, šak sa musím ísť opýtať, či už prišli tie stencilsy. Stretla som už tú pani, ale ešte ich nemala. Objednáva to z Rakúska.
vlada111
25. mar 2012
@dm1 šak sme zdravé kočky, je to normál 😃 😃 😃
vlada111
25. mar 2012
@daducha ďakujem pekne za pochvalu 🙂
dm1
25. mar 2012
@vlada111 ake ste objednavali stencils? aj ja hladam nejake pekne 🙂
mia1111
25. mar 2012
@vlada111 - keď Ťa tu vidím, o tom Gregušovi (lacné vykrajovačky....) som zatiaľ nič nezistila. On má sídlo firmy v byte-paneláku, takže u nás som predajňu neobjavila, asi tu žiadnu nemá (je to na figu :-|) . Možno má len mobilný predaj, treba niekedy nabehnúť do kulturáku, keď príde leták, ja to nabudúce risknem 😉 .
79zuzana
25. mar 2012
@ikula2
@dm1 dakujem vam, tak ja to tam teda zajtra supnem. Len som sa bala, lebo som to este neskusala 🙂 dakujem este raz
vlada111
25. mar 2012
@dm1 som to sem dávnejšie dávala, ale nikto sa neozval. Musíme ich vyskúšať, sú z papierníctva. Potom ti dáme Danka vedieť.
vlada111
25. mar 2012
@mia1111 no kukni. Hodím ti moje číslo do IP a keď tam bude, prezvoň ma a ja ti zavolám naspäť. Môže byť? 😉
dm1
25. mar 2012
@vlada111 oki som zvedava 😉
vlada111
25. mar 2012
@dm1 no aj ja veru, uvidíme.
simasa
26. mar 2012
@dm1 Dani, len neviem, ci tie oci kameramana smerovali na jej ruky, alebo niekam inam... 😃
janula.h
26. mar 2012
včera mi vykvitli prvé slnečnice 😃
anibas
26. mar 2012
@janula.h krásne - ta ty aká rýchla ??? 😃 😃 😃 😃
janula.h
26. mar 2012
@anibas vieš aká pohoda!! neviem či sa páčia ale mne veľmi a robila som ich z PDT a držia v pohode 🙂 a použila som jeden z lístkov na kvety nemám floral sadu :-S
anibas
26. mar 2012
@janula.h z PDT ? vraj je nedobrá teraz ?? takže sú to iba zlé reči !!! 😃 😃 😃
janula.h
26. mar 2012
@anibas áno z tej 🙂 ja nemám problém 🙂 😉
anibas
26. mar 2012
@janula.h si ma potešila, ja som zatiaľ len miešala zo starou várkou
mates22
26. mar 2012
@yokralovnayo mně se osobně s tím marcipánem dělá docela zle, jednou jsem ho kupovala, potřebovala sem rychlovku šneka a doma sem neměla nic na jinou hmotu. Určitě podsypat cukrem, jinak to rozválet snad ani nejde, přišel mi takovej hodně lepkavej a jakoby "řídkej". Ale nakonec jsem šneka udělala a i pár kvítků a trávu. Ale nezkoušela jsem potahovat. Postavičky klidně můžou bejt i týden dopředu, to ještě tvrdý nebudou...já minule měla postavičky hotový tejden a dort se ještě o tejden posouval a dobrý (ale teda to byl WI). Ale já jsem taky spíš začátečník....
zdenallicka
26. mar 2012
Babenky moje, držte mi pěsti, dnes se pokouším o první magnolii... :-N =-)

TO zas bude sranda!!!! 😃 😃 😃
mariann2
26. mar 2012
@anibas píšeš o zlej PDT, mne sa zdá, že je ozaj iná, odkedy má nové balenie, zdá sa mi mäkšia, postavičky som kedysi robila v pohode a teraz mi sadajú, aj pri vyberaní z vedra som musela kedysi rezať a teraz ide vybrať rukami, tak neviem 😞
daducha
26. mar 2012
Dobry ranko babulky,

prosim neviete mi povedat ako sa anglicky povedia kaly ? Mam robit tortu s tymito kvetmi a hladam inspiration 😉 .Inak zase mi strajkuje pocitac,vôbec neviem fotky nahadzovat,uz ich mam hojne v zbierke,nejako sa vrece s objednavkami roztrhlo,tento tyzden 7,tak sa nudit nebudem,Ale aspon ze Vase torticky môzem pozerat a svoje oci potesit x-) x-) x-) .
anibas
26. mar 2012
@mariann2 PRESNE TOTO sa písalo na TOM !!!
anibas
26. mar 2012
@daducha asi Cala Cakes 😉
mariann2
26. mar 2012
ešte dávam moju dnešnú, to je ten nešťastný lyžiar, ktorého som robila z novej PDT a po poskladaní mu trup tak sadol, že bol bruchatý 🙂
mariann2
26. mar 2012
@anibas ale zloženie je presne to isté, tak ja to nechápem, tak dobre sa mi z nej modelovalo, škoda je to
anibas
26. mar 2012
@mariann2 krásna x-) x-) - nevidno mu brucho, asi má pérovú vetrovku - to ešte v jari niekto chce zimnú tortu :-N :-N :-N :-N :-N :-N
anibas
26. mar 2012
@mariann2 ja mám 4 vedrá novej 😃 😃 perfiš ]-( ]-( ]-(
anibas
26. mar 2012
@mariann2 to bude len prechodné - určite to opravia