Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
27. mar 2012

@dadka212 nieeeeeeee všetky sú jedléééé ale ja už som prejedená poťahu 🙂

lusil2005
27. mar 2012

@ladydia wow tie papucky su suprove!!!! super link.

vecernicci
27. mar 2012

@larah když to hóódně lepí, tak přidej cukr a když jen trochu, tak nech odpočinout do zítra a když bude řídký, tak přidej cukr až pak a barvu bílou přidávám až druhý den, když si barvím 🙂
právě jsi mi připomněla, že si musím jít udělat marcoš ze čtyř dávek na víkend, ať můžu začít zítra modelovat 😉

vecernicci
27. mar 2012

@larah já si ho nechávám odležet, protože když dělám hned, tak se trhá a není to ono, nech do druhého dne, pak prohřej v mikrovlně a on krásně změkne a jde s ním super dělat, ale pozor, je vždycky horký uprostřed, takže když ho vyndáš z mw, tak opatrně 😉 ono se to sušené mléko do druhého dne krásně odleží a je vláčnější 🙂

já potahuju od začátku úplně všechno z mléčného i modeluju, nic jinýho nepoužívám, tak můžeš posoudit, vždyť moje výtvory znáš 😉

ladydia
27. mar 2012

😉 @pristela púciky z potahovky? ja som myslela že sa ti zídu pre tie nadherne babiky

ladydia
27. mar 2012

😉 @lusil2005 ano je tam toho fakt moc a nie len papucky, s tam aj kvietky, chalupky, postielky...no ešte stale to luskam aj ja

vecernicci
27. mar 2012

@mizulienka hele, našla jsem tam i elektrickou kytaru 😉 je to šablona http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...

vecernicci
27. mar 2012
bzucinka2
27. mar 2012

@vecernicci super aj mne sa hodi gitara o tyzden 🙂 dik

vlada111
27. mar 2012

@dadka212 ale neblázni, si veľmi kritická ☹ A jesť by som to nemohla ani ja pri tom množstve čo tu vy kočky popečiete 😝

jaja555
27. mar 2012

@mamina1978 prekrásne . Deti boli istotne unesené ... však

lucinka
27. mar 2012

@maya30 neviem či ešte stále hľadáš tie okuliare, ale práve som natrafila na toto http://translate.google.sk/translate?sl=ru&tl=s...

mizulienka
27. mar 2012

@vecernicci ty si poklad, ja som tajne dufala, ze sa ozves a nieco mi prihodis, si zlata 😉 dakujem 😉

maxjolie
27. mar 2012

Ahojte, sestra mi o mesiac odchádza do ameriky, aj s kamoškou. Plánujem veľkú rozlúčku a chcela by som upiecť tortu, možno aj dve keďže bude viac ľudí, poraďte nejakú s prípadnou tématikou som z toho zúfalá mám v hlave milión myšlienok, ale predstava nula bodov... mooooc ďakujem. 😉

abriela
27. mar 2012

@maxjolie lietadlo, alebo mapu - svetadiely

yokralovnayo
27. mar 2012

baby takže moj prvy MMF ... 😔
robila som z 1.5 balíčka marschmallow ... chcela som to zafarbit na červeno , až neskoro som zistila, že to sa nemá 😢 kúpila som v Tescu 2 malé 5g balíčky potr. barvy- jeden na 6kg 😅
najskor som tam dala jeden, bolo to nejaké do ružova .... tak som prihodila ešte jeden 😝 teraz je to krásne sýte - červené ... MMFodpočíva v chladničke, teraz to pozerala a otras 😀 ked si z toho kúsok odtrhnem, predpúokladám, že to má byt "gumové " ??? 😕 pretože to moje je nejaké nedefinovaleľné 😒 tuším sa to rozpadá dofrasaaaa ..... neviem či to rozváľkam vo štvrtok ... stalo sa to už niektorej ?? 😀
mám začať odzačiatku a toto vyhodiť? je to moja prvá potah. torta.. pre mamku ☹

dm1
27. mar 2012

@yokralovnayo no zial ta nepotezim MMF bez ujmy na tvojom psychickom zdravi 😀 na sytu cervenu a ciernu nezafarbis....

alenv
27. mar 2012

holky nedělal jste někdo nahatou ženu? Mě snad omejou 😕 🙄 😀

jakelina
27. mar 2012

@yokralovnayo jedině si kup nějakou hmotu a do té tu rozpadající červenou přidej. MMF na červeno zabarvíš jenom, když do toho při rozpouštění v mikrovlnce přidáš bílou čokoládu.

pristela
27. mar 2012

Holky moje sladké,hlasovanie !!! Výhra, dobrý pocit u srdca 😀 - blesk mc queen 3D pre 6 rocneho chlapca farba podlozky zlata alebo čierna?

jakelina
27. mar 2012

@alenv tak si kup tu sadu na postavičky, jenom ženské uděláš prsa a je to 😀 😀

yokralovnayo
27. mar 2012

@dm1 takže to možem vyhodiť alebo sa torta bude dať nejako potiahnuť? 😀 keby tam dam Solamyl alebo niečo .... ?? je mi to luto vyhodiť, ked som to spracovávala aspon pol hodinu 😎 cukor po celom byte, malá sa činila... 😝

jakelina
27. mar 2012

@pristela obě jsou pěkné, já bych asi dala černou.

jakelina
27. mar 2012

@yokralovnayo jedině ještě rozpustit bonbony a přidávat do té hmoty, ale myslím, že z toho už nic moc nebude a hlavně ne červená. Udělat novou hmotu a barvit na červeno štětcem po povrchu.

alenv
27. mar 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 no já spíš chtěla nějakou inspiraci... ježiš to vám tady ani nebudu moct ukázat 😀 😀 😀 a ještě tam chce takovej blbej nápis 😖

pristela
27. mar 2012

@yokralovnayo jedine co s tym mozes skusit roztop bielu coko spolu so zopar cukrikmi a pridaj do toho ak nepomoze toto tak jedine vyhodit , bude sa ti to rozpadat

mariann2
27. mar 2012

@alenv http://www.facebook.com/media/set/?set=a.166529... ja som robila "polovičnú" holú ženu 🙂 , čo si potrebovala vedieť ?

alenv
27. mar 2012

@mariann2 já chtěla nějaké inspirace.. mám ji mít ležící a ještě nějakou sprostáckou 😅 a tenhle dort nemůžu prostě odmítnout no.. ten kluk pro nás dělá hodně práce vrrr

yokralovnayo
27. mar 2012

@jakelina
@pristela
baby dakujem za rady .... skúsim to teda ešte s tou čokoládou 😠 a na čo vlastne používa Solamyl ? aby sa to zo spodu nelepilo?? alebo keby ho tam nejak zapracujem, nepomože to?? 😕 😅 😀