Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
17. apr 2010

Silvia,a ty takto pekne ponocujes??? 😀 Super torticky a ty sse,to si si pekne makla,ze si ju stihla za taku chvilu..... 😕 Super.

petaba
17. apr 2010

krasne výtvory babule 🙂 mne sa už chladia ďalšie dve nachystané tortičky v chladničke... jdnu potiahnem ešte dnes večer a druhú zajtra 🙂

zuzkaprofant
17. apr 2010

ahojte uz som tu pisala potrebujem poradit kde kupim tie potravinove farby na marcipan kde to maju v akom obchodiku

ideme s krsnou maleho piect mu na narodky torticku auticko nezvladame asi na prvy sup ale klasicku chcem obtahovanu a snad s mackom pu alebo s miskami tie by sme mohli dako vymodelovat si myslim.ixix

myslite ze robenie marcipanu s cukrikami a praskovym cukrom je lepsia chutnejsia ako susene mlliecko co poviete

sylvia75
17. apr 2010

alionuska,ďakujem od teba pochvala poteší dvojnásobne...a áno ponocujem,vtedy sa mi robí najlepšie,mám kľud...
petaba tvoja torta PEACE je super,dobrá inšpirácia...

martinex
17. apr 2010

ahojte kocky... tak tortu mam hotovu..prvy krat som pouzila K2 a vyborne sa s nim robi,aj chutovo je fajn,takze uz budem pouzivat asi len to..mozno este len zo zvedavosti vyskusam WI

anibas
17. apr 2010

čauko ... no dievčatá dobojované ...
pánečku ako sa mi nedarilo .... ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠 😠

boldy
17. apr 2010

ahojky, baby krasne torty ste tu povytvarali, ani som nestihla kazdej jednej pochvalit...suprove a anibas co sa ti nedarilo, ved su super... a ta zelena sa mi paci moc teda 😉 s cim si to cierne kreslila? gelovkou

martinex
17. apr 2010

anibas sak su naaadherne 🙂

anibas
17. apr 2010

vdaka, šak práve ta zelená - najprv mi ostali žltka v misle na linke namiesto cesta, potom poťahovka plná cukru sa trhala, dala som ju dole, samozrejme aj s krémom, tak nanovo : krém, poťah, zafarbiť na zeleno, potiahnuť, no išla som spať o polnoci a ja nemám rada ponocovanie ... 😠 😠 😠 😠 😠

bielková poleva zafarbená čiernou gelovkou, ale ja mám nejakú divnú gelovku, je riedka, a ked zmiešam z alkoholom, tak na spodku je akoby čierny piesok a alkohol sivý a nie čierny ... 🙄

cessy
17. apr 2010

babule aj ja pridavam

cessy
17. apr 2010

jej ved som zabudla vlozit fotku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cessy
17. apr 2010

na birmovku 😉
sice povodne mala byt trosku ina....ale 😒

nikanika28
17. apr 2010

Cafte.....baby, krasne torticky, nemaju chyby...a Ani, co sa ti nedarilo?????? 😕 😕 Ved ich mas nadherne 😵 😵 😵
Hejdi, si sa musela namakat s tymi volanikmi 😕, ale torticky su peknucke 😵 😵 😵. A aj Cessy, martinex, torticka perfektna 😵 😵 😵
Ja som tortu uz dnes odovzdala....tak snad im chutila 😅

lucula73
17. apr 2010

ahojte dievčatá

ja som dnes skúšala prvý krát robiť tú poťahovú hmotu z cukríkov /haribo jahodové/,no potrebovala by som poradiť..
celkom sa dala gúlať,len potom sa už dosť mrvila a trhala,neviete mi poradiť,prečo?
a ako sa to vlastne nanáša na tortu?
a tie cukríky keď som dala do MW,tak mi nenapuchli,ale sa nejak roztiekli,bolo to dosť tekuté,som to pozerala každú chvílku,tak neviem,...mala som haribo jahodové 😒 😠

trošku veľa otázok,ale vás poprosím,poradíte mi,aby som to nabudúce zvládla lepšie?

veľmi pekne ďakujem.

petaba
18. apr 2010

ahojte tak dnešnú tortičku mám už hotovú 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych/pre-...

alionuska
18. apr 2010

Anibas,ja z teba umrem...ved su uplne krasne tie tvoje torticky!!!! 😉 😉
Aj audinka je pekna...Martinex...tusim na povrchu malovana... 😉
Cessy-hotovy profik! Tak krajka uz isla lepsie??? 😀 😀 Hrozienko krasne,kalich tiez a aj zitko...no na jednotku! 😉
Petaba,ty sa tiez nezdas...si velmi sikovna! Ten clnok s tym rybarom je krasny a aj palach okolo..kamienky sa podarili a cela torta je krasna! 🙂 🙂 🙂
Ja mam tento tyyzden 6 a este aj v sobotu stretnutie cukrarok v Hlohovci..tak mam co robit 😝 😝

alionuska
18. apr 2010

Lucula,to nevadi,ze sa cukriky roztopili...mne sa teraz stalo,ze sa nedali umyt uplne do biela,ale zostali ruzovkaste.... 😝 tak aj potah mal taky ruzovkasty nadych,ale farbila som ho,tak to bolo fuk...Drobil sa ti,lebo si asi tu hmotu moc prehriala,alebo si si ju nechala dlho na vzduchu..ona rychlo schne a tvrdne! 😀
Valaj to na gumennom obruse,alebo igelite a tak to prenes na tortu..pojde to super. 😉

lucula73
18. apr 2010

alionuska - ďakujem za radu.............ani mne nešli celkom umyť,boli ružovkasté,ale ja som to len prvý raz skúšala,takže

neva.....a s tým drobením to nebolo preto,že by tam bolo veľa cukru?lebo mi ostala ešte polovica hmoty,mám to v igelite v chladničke ale neviem,či mi to pojde gúlať,s tým mrvením sa asi nič nedá spraviť? 😠

inak nádherné su tieto všetky vaše torty,to asi nedokážem...ale možno časom 🙂

stalida
18. apr 2010

ahojte babky, nadherne torticky ste popiekli.Ja sa ani nezapajam do debaty-nestiham 😝 Bud peciem alebo sa staram o deticky 🙂
Cessy-ta torta na birmovku je krasna. Povies mi prosim Ta aku zlatu farbu si pouzila a akou farbou si farbila hmotu na kalich? Mna v maji cakaju dve torty na prve sv. prijimanie,tak preto sa pytam. Uz mam v hlave nejaku predstavu, este to musim doriesit s farbami 🙂

vinka
18. apr 2010

Ahojte šikulky.Krááásne torty ste napiekli fakt.Ja som už urobila tú kitty len musím stiahnúť fotky do pc.Joj za jeden den bola hotová. 😝

cessy
18. apr 2010

alionuska dakujeeeem 😉

stalida farba je praskovy lesk royal gold 😉

alionuska
18. apr 2010

Lucula,skus ten potah MMf zachranit,daj tam trosku cery a susene mlieko..aby ti to zostalo ako plastelinka..aj par kvapiek vody pomasti ruky namoc a spracuvaj tam to mlieko.uvidis bude to dobre..ja nevyhodim nikdy nic..iba ked mala Ala chce modelovat a potom to uschne.tak to ide do kosaale inak spracujem vsetko! 😀 😀 😀

vinka
18. apr 2010

Ali a ako mne to nešlo zo sušeným.Tiež mám v chladničke čo sa m i drobila a neviem čo s nou. ☹ ☹ ☹

martinex
18. apr 2010

ali uhadla si, bola na povrchu malovana,lebo som nevedela ako inak spravit striebornu..hmotu som zafarbila na sedo a potom malovala... myslite ze by mi praskova chytila na strieborno,keby som ju zapracovala do K2?

dm1
18. apr 2010

dakujem za pochvaly mojich mysiek a aj ja chvalim nove torty krasne su!

zuzkaprofant - farby obycajne praskove sa daju kupit v drogerii alebo aj v tescu ale tam som videla vzdy len 2 farby. potom su gelove s tymi sa robi lepsie a tie sa kupuju v cukrarskych potrebach napr. na www.peceniehrou.sk

ako dlho mozem skladovat zvysky MMF v ladnicke?

vinka
18. apr 2010

dm ževraj dlho. 🙂

nikanika28
18. apr 2010

Ahojte, pridavam fotecky mojej tretej torty, bola na objednavku.....co na nu hovorite? 😕 😅 🙂

vinka
18. apr 2010

Nika krááásna 😉

dm1
18. apr 2010

NIka torta je krasna! pekna fialova farba sa ti podarila 😉 . a aku mas ty pomocku na tie ozdobne boky?

nikanika28
18. apr 2010

Dakujem baby 🙂 ..pri odovzdavani som bola mierne nervozna, co na nu povie, ale velmi sa jej pacila, zrejme som aj prekvapila 😀 😀 ..ona vie, ze som totalny zaciatocnik 😅 😅