• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@vecernicci sím ťa ved by som ta aj niekde ulozila spinkat :grinning:

@miciatko pch, ze mojitko ich zaujalo , ale akoze naucit ma nieco modelovat to už nééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
@dada2007 jasne cicus , daj nejaku hodinu po 12:30 zmenili sa plany a mozem az pak :wink:
28. mar 2012 o 18:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela jasne suuuuuuuuuuuhlasim :sunglasses:

ale pocuj co my teba mame akoze ucit modelovat :astonished: . Skor opacne nie?
28. mar 2012 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 jeden shop v okolí máme, ale i to je skoro třicet kilometrů a tam je nemají. Už jsem se ptala majitelky, že by mi to vyzvedl manžel.

@vecernicci zkusím tu cukrárnu a ještě oběhnu nějaké menší obchody, ve velkých marketech to neměli.

Děkuju vám všem za radu a pomoc.
28. mar 2012 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela já se taky hlásím jako zájemce, křidýlka můžu a nějaký koktejl taky. :grinning: :grinning:
28. mar 2012 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela zlatko.......kedykolvek po 12:30...........ja som si toooooooootižto na teba dala rezervééééé na celý štvrtok :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: malý mi spáva od 10-13(cca) a mimo to chlap bude mať voľno z práce......čiže ked vstane malý-on bude s ním a ja mám free......teda čas na teba :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. mar 2012 o 19:13  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby ako vidim tak sa nam rysuje paradne stretko na leto :grinning:
28. mar 2012 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@jakelina no neverííím, že by si došla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

baby áut sem zmestím zaparkovat aj zo deväť takze nieje problema :grinning:

@dm1 :grinning: :grinning: :grinning: si iná srandistka :grinning: :grinning:
28. mar 2012 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
fakt se domluvíme a sejdem se všechny, to bude prča :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: :grinning:
jinak nám se na dvůr aaky vejde aspoň deset aut :wink:
28. mar 2012 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela super ked sa do kazdeho auta posklada 5 ludi tak nas bude ozaj jedna vesela kopaaaaaaaa :grinning: :grinning: :grinning:
28. mar 2012 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. pečie niektorá z vás barančekov? Aké cesto robíte? klasickú piškótu či niečo iné? A ako dlho vám vydrží?
28. mar 2012 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela a @jakelina ti přiveze to lízátko a ten dortík, jak jste to kdysi domlouvaly :grinning: ani nebude muset platit za kurýra :wink:
28. mar 2012 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@dm1 prosím ta aký vysoký má byť korpus ?? chcem robiť 3 poschodia .... a som piekla v tort. forme. ... dala som to na polovicu ... a zajtra ešte asi dorobím z polovičnej dávky .... ale aj tak neviem či to nebude nízke .... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jeden má asi 2cm ..... to je málo že? :sweat_smile:
28. mar 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci @pristela @dm1 hlásim sa kedykoľvek po 7.7. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. mar 2012 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@yokralovnayo to kazdy podla chuti robi ja robim take nizsie si myslim ze 2cm urcite nebude malo :wink:
28. mar 2012 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 dakujem :wink: a myslíš že 3 nebudú málo? urobila som nový poťah - biely... vobec som nefarbila... snáď to už bude v pohode :dizzy_face:
28. mar 2012 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yokralovnayo myslim ze 3 budu v pohode ja robim najcastejsie tiez 3 :wink:
28. mar 2012 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina poprosím tě o radu.. chci zkusit tu novou hmotu marcipánovou.. a je tam psáno voda a 50g 100% tuku.. myslíš, že může použít olej Jelikož doma nic jiného nemám.. myslíš, že 100% tukem myslí i olej :sweat_smile: možná se ptám jako blbec, ale vím, že tam Kamila psala že dala omegu a tu nemám, já ji psala, ale neodepsala mi. Díky
28. mar 2012 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby kludne sa dohodnite na termine , my sme stále doma , teda chodime na výlety každy den , ale len na jednodnove :stuck_out_tongue_closed_eyes: inak to by bola dobrá paráda keby sa tak zrazíme :grinning:

baby, ja na orechove korpusy nebudem , viac mi chuti mramorák :zipper_mouth: a z tohto orechoveho ma jasné, že štípe jazyk /orechy :frowning2: ale moj sa nim ide zadrhnuť :grinning: on orechove moooc móóže :grinning:

to auto este nemam ani orezane ani opunčovane a uz ma 1,9kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: no som zvedava
28. mar 2012 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babenky idem robit basketbalovu loptu nemate niektora na inspiraciu ,ma mat tak do2kg,takze to len nejaky polkruh budem vam vdacna.
28. mar 2012 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1katuska73 já dělala takový a inspirovala jsem se na mmb - dělala jsem to na plech a trochu ořezala a ten balon byl pečený v malé misce z varného skla, kolik měl kg ale nevím, řekla bych něco mezi 2-3 kg
28. mar 2012 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
@danciacik ahoj, ja peciem barancekov kazdy rok a pouzivam klasicke cesto na babovku. Ale ak mam pravdu povedat, tak my ho vacsinou ani nezjeme, lebo mame stale tolko jedla a sladkeho, ze to nema kto zjest. V kazdom pripade, vydrzi to cerstve minimalne tych 8-10 dni.
28. mar 2012 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv asi bych dala tuk, olej je přece jenom něco jiného. Zítra kup Ceres Soft nebo Omegu.
28. mar 2012 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina díky za radu.. radši teda koupím.. já ho teda asi vyzkouším na Aleška oslavu to máme 15 dubna.. díky za radu
28. mar 2012 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv určitě mi pak napiš, jak se povedl.
28. mar 2012 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@79zuzana ďakujem za tip, chystám sa vyskúšať tak som chcela vedieť kedy dopredu mám napiecť, lebo ma čaká jedna väčšia torta na veľkonočnú nedeľu tak aby som stíhala aj pre nás
28. mar 2012 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 no ja mám iba obyč. červenú sugarflair, hádam by mohla stačiť, skúsim to teda takto...a nedrobí sa to? Lebo nemám väčších nervov ako keď sa mi to začne drobiť a trhať :sweat_smile:
28. mar 2012 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina bílé perleťové mívají od Dr. Oetkera a pak jsem našla toto, kdyby je dostali na sklad, zašla bych ti tam a poslala je http://www.dortisimo.cz/eshop/cukrove-sypani/1290-perlicky-ruzove.html
28. mar 2012 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina určitě..hlavně já dělám jen z mléčným marcipán tak to dokážu dobře posoudit :slight_smile:
28. mar 2012 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@broucek2 já tě nebudu obtěžovat, kvůli nějakým perličkám nepojedeš přes půl Prahy. Jsi moc hodná, vážím si toho. Já ještě zkusím obejít cukrárny a třeba seženu.
28. mar 2012 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina krásna tortička @eliska22 krásne auto @reruna krásna @misa1982 - krásne auto @dajna11 - nádherné @mmaammiinnaa krásne ako naozajstné. To je modelované ručne? :astonished: :astonished:
@mamina1978 krásne
28. mar 2012 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok