Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

erinka83
29. mar 2012

@mamina1978 děkuji, ty narcisky jsou právě na mě moc složitý ☹

yokralovnayo
29. mar 2012

@pristela
@anibas dakujem za rady 😉 takže potiahnuté na prvý krát 😀 len mam zas problén že nemožem hore nalepiť ružičky 😠 vobec to nedrží.. ani gombíky po bokoch .... dála som tam trošku vody a stále to padá ....
tak som zatial navrch len poukladala.. 😝

lussy23
29. mar 2012

@katulkaaaaaa krásnučké @icerna prekrásne @dajna11 krásne konvalinky @larah peknučká @79zuzana krásna @lucka_o - nádherná
@broucek2 - krásna

pristela
29. mar 2012

@yokralovnayo ruže sa dávaju na šparatko a zapichuju do torticky a gombicky , štetcom namocenym vo vode potri nie vela len malilinko prilep trosku pridrz a bude drzat neboj , nesmies dat vela vody bo ti to sklzne dole, keby ani tak neslo rozrob si trochu mmf s vodou na taku kasicku a lep s tym a ked ani to 😀 tak si zarob bielko s cukrom ako na polevu medovnikov a lep s tym , mne chyta vsetko normal na vodu 😉 drzim palcoky a tesim na fotoškuuuu 😅

yokralovnayo
29. mar 2012

@pristela hmm tak s tym šparatkom, to som nevedela 😀 a ja sa možem snažiť 😀 tak zajtra dokončím a potom hodím foto ..... ja som dnes z toho taká unavená... ešte aj malá celé dni behá, skáče... teraz má také divoké obdobie 😝 vdaka za rady 😉

pristela
29. mar 2012

Inak holky , prave mi moj rozratával tortu co robim ted pre kamosku, čiže jasne ze lacnejsie, je to mramor korpus, parizska coko, banány, potah cista coko a vyšlo mu že ked odpocita suroviny a energie tak mi zostane 4€ a to v tom nebola zarátaná moja robota a ani čas, cesta na nákup ....

janula.h
29. mar 2012

@yokralovnayo ja som raz dala aj na džem 😉

katy1979
29. mar 2012

@pristela este to upresni dievca a za kolko jej ju teda davas? a aka je vaha. no hod normal matematicku tabulku 😉

lienika
29. mar 2012

pre moje krsniatko k 1.rôčiku 🙂

yokralovnayo
29. mar 2012

@janula.h džem? na lepenie?

mizulienka
29. mar 2012

@dada2007 jeej Dani ake nove kvety, pochval sa.
Ja sa od pondelka chystam na drotikovanie, ze budem cvicit, skusat ale zatial som sa k tomu nedostala 😝

heni79
29. mar 2012

@pristela
Potrebujem radu a ty si naslovo vzatá odoborníčka na danú problematiku. 😉
Keď robím čoko MMF z bielej čokolády, tak výsledná farba je logicky taká maslová, ako má biela čokoláda. Dá sa to nejako vybieliť na snehobielu? 😕
Pre domáce potreby je to ok, ale mám robiť jednu tortu na 70-tku v barokovom štýle. Mám predstavu bielo zlatej, vyslovene barokový gýč. Tá oslávenkyňa je moja kamarátka a vizuál som navrhla ja, nakoľko ju dobre poznám. Ale nebude tá farba bielej čoko MMF prekážať? Čo myslíš? Alebo to práve bude mať takú patinu? Hm...
Dá sa to teda bieliť, alebo ak chcem snehovo bielu, tak klasickú MMF?
Vopred ďakujem za odpoveď.

dada2007
29. mar 2012

@mizulienka neuveríš, ale ruže 😅 😅 😅 mám milion vypichovačiek na kvety.....a dostala som zakazku-svadobná s ružami-no nevieeeeeem...........a koho iného ako pristelku????? 😵 😵 😵 a plus mi ukázala laliu a pak také malé biele kytky.......pre mňa velmi poučné popoludnie........ 😎

mizulienka
29. mar 2012

baby, co poviete, svadobna torta na 19.5. riskli by ste do toho ten krem s mascarpone?

mizulienka
29. mar 2012

@dada2007 juj mne by sa to tak zislo tiez 😉

janula.h
29. mar 2012

@yokralovnayo áno trochu 😉 aby to nebolo vidieť

dada2007
29. mar 2012

@mizulienka sme s mužom len čumeli na ňu, čo dokazuje...šikulka je to 😵

pristela
29. mar 2012

@heni79 ked potrebujes snehovu mmf daj len cisto americke, na bielu mmf vlastne coko ani nieje treba, s nou sa pracuje dobre, ja davam coko len kvoli farbam , alebo ak modelujem , ale da sa vybielit belobou baby pouzivaju pri mliecnom marcipane , ja nepouzivam tak neznam ☹
ale tiez myslím , že by to tam spolu s tou zlatou na tary štyl nevadilo a zrovna pre 70rocnu pani , im sa to tak hodí , ale je to na tebe 😉

@katy1979 predpokladana váha je 2kg ☹ x 7 , ja len dufam , ze tie banany nieco s tou vahou urobia ..niečo pozitívne 😅 😅 😅

pristela
29. mar 2012

@dada2007 ale teta nepreháááňaj !!! sím ta ved ja "viem" robit len 3kvety 😀 😀 😀 😀 nič iné, si sa náhodou trafila práve do nich 😝 😝 mne nik take neobjednáva ☹ ako ted : 3D auto a čoko mini torta pre chlapa ☹ vraj len meno a vek na ňu ☹

holky vcul sa mi dopiekol korpus 🤐 , takze mrazák funguje isto , já taký blb na tie dátumy a pamäť ☹

dada2007
29. mar 2012

@pristela ja vždy len pravdu vravííííííím!!!! tak sa chytro douč ďalšie druhy.......a pak prídeš zas 😅 😅 😅

anibas
29. mar 2012

@yokralovnayo alebo s medom zalep - ono ozdoby držia najlepšie ešte mäkké čerstvé, so suchými už je problém

anibas
29. mar 2012

@pristela Pristelka - ale mi sme hooooodne ďaleko od seba 😀 😀 😀 😀 😀

mia1111
29. mar 2012

babyyyyyyyyyy, mne sa práve podarilo po mesiaci odmontovať kryt na žiarovke v trúbe 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂, hurááááá, ja som taká happy, že asi ani nezaspím 😀 😀 😀 . Nepamätám, ktorá mala tento istý problém, ako ja, že sa ten sklenený kryt zapiekol, tak ja som dnes okolo krytu nastriekala čistič na trúbu od Dedry (ja ju proste milujem 😵 😵 😵 😵 ) a ono to asi pomohlo, lebo skúšali sme všetko, ale nič nezabralo až toto dnes a on ten čistič asi fakt rozpustil to "zapečenie", alebo čo, lebo podarilo sa to odšróbovať mne, mm ani skúšať nemusel 😀 . Tak zajtra ráno vypnem istič, vymením žiarovku a slávnostne upečiem nejaký rýchly koláčik pre nás 😵 . Juj, ale som rada 😅

erinka83
29. mar 2012

@mamina1978 @broucek2 taky pěkný postup, jen mám fakt obyč vykrajovačku, tak uvidím, co z toho vznikne 🙂 http://www.dortydortikydorticky.estranky.cz/fot...

pristela
29. mar 2012

@anibas ako daleko 😕 😕 slovensko je vraj maličké 😀

vlada111
29. mar 2012

@dajna11 to je krásne, keby som ju videla skôr, urobím tú svoju ružovú 😉

vlada111
29. mar 2012

@jakelina juj ďakujem, veľmi ma tešia pochvaly od vás kočky. Ja som robila len pár tort, tak si to užívam pri každej pochvale 🙂

broucek2
29. mar 2012

@erinka83 jo, trochu mi připomínají Ferdu mravence, jen ne práce všeho druhum ale zboží všeho druhu

broucek2
29. mar 2012

@larah měla jsi přesátý cukr a mléko?

dajna11
30. mar 2012

@vlada111 ale ved aj tá tvoja bola krásna,povedala by som že niečo velmi podobne len jednoposchodové....a tuto neviem či to tak vynikne ked ju urobím dvojposchodovu klasika,lebo tu je na tejto zvláštne práve to že má to medziposchodie....