Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
30. mar 2012

@karaa Danka pokial viem nepouziva ani kakao ani kakaove maslo ale klasika ako ja ceru a čokoládu z Lidlu 52% -teda ak nezmenila 😀
ja som tu dala jednu lidlacku200g, jednu 1horku 100g/potrebovala som minúť 😝/ a pár peniažtekov bielej čokolády, úplne obycajnej/ holcina nechcela moc horku čoko, tak preto som davala aj bielu/, ziadna extra kvalitna cokoláda a ceru, to je vsetko , a robila som to presne tak isto ako ty a Danka , len na kraje som nedavala vzor ale len cokoládu naliatu na kusisko pásu papieru na pecenie , dala som na tortu , pak do chladnicky zatuhnut a potom uz len naliat rovnomerne coko aj na vrch, zase zatuhnut a nakoniec obrezat kraje do rovna 😉

lussy23
30. mar 2012

@hejdita nádherná
@monika76 krásne

desmodka
30. mar 2012

@halienka urcite si ju mala zle zabalenu, ja robim len so smartflexom a toto sa stane ked nechavas hmotu na vzduchu

lussy23
30. mar 2012

@lienika krásna @mariann2 prekrásne torty. prečo bola tá s anjelikom najťažšia? @stankapk krásnučká @lamps prekrásne @1katuska73 krásna @miciatko krásny košík @pristela prekrásna @daducha - nádherné tortičky

mima88
30. mar 2012

ahojte sikovne zienky, mozete mi prosim Vas poradit, ci sa da wonder pasta farbit praskovymi farbami (myslim tie potravinarske z tesca)?dakujem pekne za kazdu radu 🙂

dajna11
30. mar 2012

@eliska22 tak teda tá pribináčiková plnka je riadny beton,to by som neverila....a chuťovo je taká že mi ani nestačila na tortu bo deti mi ju vyjedli 😀 😀

karaa
30. mar 2012

@pristela lebo tie boky su uzasne, fakt len papier na pecenie? a to si na jednu vrstvu davala, ci na viac - myslim papier?
ja cokoladu kupujem z diposu, neviem presne co stoji ta v lidl, ale tato je za dobru cenu a cista cokolada kg vyjde na 6eur a obyc. figaro varova na 8eur.

pristela
30. mar 2012

@karaa lidlacka je 52% má 200g a stoji 99centov tusin 😀 a je suprová 😉 a ano tie boky su len obycajny papier na pecenie jeden pás, jedna vrstva, tie coko boky boli na torticke asi len 2mm tenke. Treba to skusit , toto bola len moja štvrtá čokoládová , na tom je vidiet, ze ked je nastudovana teoria ide to 😉

meggie.sk
30. mar 2012

Ahojte. Dlhšie som tu nebola, ani nemám nejako čas to tu extra do zadu čítať, postrehla som, že píšete o pribináčikovej plnke. Prosím Vás preztradíte recept?

jakelina
30. mar 2012

@meggie.sk na předešlé straně je napsaný. 😉

ladydia
30. mar 2012

@lussy23 nie nie, ona je aktuálna, len je taka ista ako som robila svoju prvu v zivote, objednavka bola presne taku istu,postavicky som robila novekedze nase by po roku už boli asi tazko jedlé 😀 , tak som ich aspon trosicku zmenila...

reruna
30. mar 2012

@karaa krásná čokoládová 🙂 ty používáš nějakou spešl čokoládu a kakaové máslo si kupuješ?
@pristela a ještě by mě zajímalo -jak ořežeš ten vrch a ty spoje, aby se ti to nelámalo a jak pak krájet čokoládový dort?

karaa
30. mar 2012

@pristela dakujeeeem, skusim to s tym papierom, ci to pojde rovnako lahko ako so strukturovanou foliou 🙂

abriela
30. mar 2012

@mizulienka ja som robila marlenku bez valkania na velky plech - 34x42cm - z 2 vajec - vyslo mi to na 1,5 plechu. cesto som rozrezala na 4 platy, cize marlenka bola z 6 platov o rozmere 17x20 cm.
Kamoska robila z vacsich domacich vajec - vysli 3 plechy - rozrezala na 6 platov.
Cesto som len natrela na papier, kt. bol na plechu a potom som merala, rezala.

pristela
30. mar 2012

@reruna orezavas a aj krajas coko tortu vzdy s horucim nozom , pomalicky, namacas do horucej vody noz , utries ho do sucha a krajas, ked vychladne zase namocis do horucej vody, prosto aby bol stale horuci a coko sa ti pod nim topila nie pukala

yokralovnayo
30. mar 2012

@jakelina ahoj, prosim ta poradis mi este? 😅 mam nazdobenu tortu, len chcem este hodit farbu - zelenu na nejake ozdoby ... mmf ... mozem v pohode?? nechcem to pokazit ... rozrobila som si tu farbu vo vode....

halienka
30. mar 2012

@desmodka Ďakujem, takže ak to aj dnes zafarbím a ihneď poriadne zabalím, malo by sa zajtra z toho v pohode poťahovať? 😅

mizulienka
30. mar 2012

@abriela takze ty si este aj ubrala z receptu? to fakt z 2 vajec vyjde na cely kolac?? a na taky velky plech, to by bola parada 😕

katulkaaaaaa
30. mar 2012

ahojte k meninam torta a zostal krem tak som spravila roladu pre nas 🙂

abriela
30. mar 2012

ubrala som z receptu, lebo nemam rada medove, a robila som to pre mna a draheho. Robila som ju o 16tej v piatok, ked som dosla z prace a ked dosiel drahy o 20,30 sme ju uz chutnali. Marlenka bola uzasna a robim ju tiez na velku noc. Zaklad u tejto marlenky je maslo. Cesto je ako maslova plnka.
Kto raz vyskusa, nikdy uz inu marlenku robit nebude.

yokralovnayo
30. mar 2012

baby takže moja prva torta v živote 😀 aj ked mala vyzerat uplne inak, červená s gombíkmi .. ale tak zmena plánu ... zajtra mamke na oslavu 😅 čo hovoríte????
určite nieje dokonalá ako vaše.. mm mi dneska povedal že ma obdivuje že som sa do toho pustila ked mám 22 😉

lussy23
30. mar 2012

@ladydia to viem, že je to nová tortička, ja som to myslela tak, že už je jar🙂
@katulkaaaaaa nádherné dielka

simasa
30. mar 2012

Ahojte. Ja tento vikend nepeciem (pre istotu som zrusila jednu tortu, lebo mala hnackuje) a normalne mam abstak 😅 😀
Ale vsetky vas chvalim a "likujem" - to su uz same umelecke dielka.

eliska22
30. mar 2012

@yokralovnayo a foto je kde? 😀

yokralovnayo
30. mar 2012

prikladám foto..... len teraz pozerám že tie ruže sú otrasné ... čo sa s nimi dá urobiť ???

yokralovnayo
30. mar 2012

@eliska22 uz je 😀

simasa
30. mar 2012

@yokralovnayo a kde je ta torticka? 😀

katy1979
30. mar 2012

@eliska22 dakujem tak urobim len z dvoch slahaciek. ja sa vzdy bojim ze bude malo a potom mi obcas vela ostane. nemam odhad po mojej mame ta tiez ked vari tak ako pre regiment

eliska22
30. mar 2012

@yokralovnayo super, na 1 tortičku fakt super 😉 ja som sa teda ruže neodvážila robiť na 1 tortu 😉

yokralovnayo
30. mar 2012

@eliska22 dakujem... som rada že to mám za sebou.... uplne som vyčerpaná 😀 som zvedavá ako bude chutit ... mam tam kakaový krem a druhý jahodový .. ale viem kde som urobila chyby, takže som už poučená 😉
ale kočky obdivujem vás ako to stíhate pri deťoch... a stále ten neporiadok z toho .... ešte že máme umývačku 😝 idem vydrhnúť stol od solamylu 😀 a chystat večeru kým pride mm z práce...