Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sylvia75
19. apr 2010

ahojte...robila som mramorový korpus a keď so ho rozkrájala tak sa mi oddeľovala tá biela piškóta od kakaovej,robilo to aj vám,zle sa to prenášalo na kém.recept som našla na TOM...
vinka tá Kitty je suprová....

llumka
19. apr 2010

ahojte,uz dlho som tu nebola, nemam kedy ☹
inak neviete mi poradit kde by som kupila ciernu hmotu?alebo mam vyrobit?robim marcipan zo suseneho mlieka.

sse
19. apr 2010

nika a vieš mi aj hodiť nejaký link, že aký lesk je na to najlepší?

anibas
19. apr 2010

ilumka - skús na cukrárskepotreby.eu napísať otázku na Regalice čiernu - niekedy ju majú na sklade a nie je v ponuke

vinka
19. apr 2010

Baby aj ja sa chcem opýtať na tie lesky či to je dáky univerzálny na každú farbu alebo to sú lesky podla farby? 😕

llumka
19. apr 2010

anibas pozrela som nie je tam tak budem musiet urobit dufam ze sa mi podari
a este na vikend mam urobit tuto tortu, neviem odkial mam vziat tie palicky?to su drotiky abo co?

llumka
19. apr 2010

este raz som poriadne pozrela vyzera to ze je to paradka ci sa mylim

anibas
19. apr 2010

to sú asi obalené drotiky s páskou, majú väčšinou zelené, niekde aj biele, ale aj metalické ale musíš hľadať e-shope - ak máš niekoho v kvetinárstve, opýtaj sa možno ti predajú len tak ...

petaba
19. apr 2010

kuk práve dokončený výtvor 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/moja-...

zdenallicka
19. apr 2010

llumka, ze silnejsiho marcipanu si udelaj tvary a ty napichni na dratky...😉

vinka
19. apr 2010

Petaba krásna torta. 😉 Ako si lepila oblátku?

zdenallicka
19. apr 2010

Ve ctvrtek budu, holky, pect cokoladovy dort se slehackou pro kolegynku.. Nakonec jsem se rozodla pro potah z modelovaci cokolady a na to pujdou ruze.. 🙂 Sice jsem chtela nejake kyticky, lae ona ma cokoladu snad radeji nez ty kytky, tak ji udelam radost.. jsem domluvena s jeji dcerou, ze ji dort prinesu, kdyz bude ona na nocni v praci (dela vychovatelku) a az prijde z nocni, bude ji cekat prekvapeni..🙂

No a mam objednavku na Kitty (konec cervna) a v ten den se vdava i maminka oslavenkyne (bude hromadna oslava - svatba, 30. narozeniny nevesty a 4. narozeniny jejich dcerky) a zaroven je to moje kamaradka, tak bych prosila o tip na nejaky vtipny dortik...🙂

Napadlo me auto..

aveline
19. apr 2010

sylvia, aj mne sa to stalo pri poslednej torte, myslim, ze kvoli tomu, ze som dala do hnedej casti velmi vela kakaa

hejdita
19. apr 2010

ahojte ...

....myslim sa tu niekto pytal ze ci som vystuzovala tu trojposchodovu tortu....haj vystuzovala ale len slamkami 😉 a vydrzal aj jazdu po poli 😀 a zatacky krute lebo sme isli neskoro 😅 😀

zdenallicka
19. apr 2010

Jak se kraji takovy dort se slamkami? 😕 😅

sofi07
19. apr 2010

sa vyberu 🙂. dik hejdi, to som sa ja pytala. ja som dnes odovzdala voju prvu tortu na objednavku. zdeni, mna tiez caka tento tyzden len poliata cokoladou, uz som davno taku nerobila... 🙂ale tesim sa na nu, taka je najlepsia 🙂

zdenallicka
19. apr 2010

Sofi, to je tvuj dort? 😲 Ja ten na nej cumim na MMB...😀

zdenallicka
19. apr 2010

Mmch - je krasna...😵

No, ja ten dort nebudu polevat cokoladou, ael delat potah z modelovaci cokolady... Snad se mi to povede..🙂

sofi07
19. apr 2010

:DDDD, moj 🙂, dakujem, jaaaaaj, tak vela dobrych nervov ti prajem 😉

zdenallicka
19. apr 2010

Dekuji...🙂

petaba
19. apr 2010

vinka ďakujem, modecor gélom som lepila 🙂

hejdita
20. apr 2010

zdenallicka 😀 kraja sa uplne normalne lebo tie slamky su na vysku a je to vidno ak sa rozlozi.....nebol problem vobec aj ked sa to rozkrojilo bez toho aby bolo vidno kde su a nebolo ich vela len 6 po okrajoch a jedna u prostred 😉

hejdita
20. apr 2010

sofi torta krasnucka......a farbila si cim?

sofi07
20. apr 2010

fialova gelovka zmiesana s ruzovou gelovkou

julinka25
20. apr 2010

ahojte babulky, dlho som sa tu neukazala, mozem sa k vam pridat? 🙂

nikanika28
20. apr 2010

Cafte baby, tak ja mam dnes vianoce, vcerajsia objednavka dorazila uz dnes 😵 😵 😵 😵 ...to je rychlost, co??? 😕 😵 tesim tesiiiiiim 😵 ....
Zajtra idem piect korpus a plnit a potoooom....jooj, ta vcela mi spavat neda, este furt neviem, ako to idem robit 😅 😀 😀 😀 .
Sofi, ta torta je krasna, jemnucka 😵
Baby, kedy prenasate tortu na pozadovany podnos? Ked ju mate naplnenu, obtiahnutu? alebo uz komplet ozdobenu? ja sa bojim toho prenasania, aj teraz pri tej poslednej sa mi to pri prenasani zo spodu pokafralo, esteze som to zakamuflazovala tou krajkou 😅 😅 😅

julinka25
20. apr 2010

nika ja uz hotovu tortu neprenasam, plnim, potahujem uz na podnose na ktorom ju odovzdam... 🙂

vinka
20. apr 2010

Nika aj ja ked je naplnená.A tortu obťahujem už na tom danom podnose. 😉

zuzkaprofant
20. apr 2010

dievcata co mi poradite ohladom torty chcem piect tu s mickami asi dm ju robila ale sa bojim bo to bude prvy raz ci sa pustat do toho neviem ako bude to vyzerat ale ale pozerala somt u stranku pecieme s herou a porade mi ake farby mam kupit na farbenie marcipanu a co je este dobre si objednat na pomoctku pri robeni tort dakujem

vinka
20. apr 2010

určite by sa ti zišla kostica čo má guličku na konci aky si mohla urobiť diery 😉 Ale po jednej to je dosť drahé.tak radšej celú sadu.A ku myškam už asi nič také nepotrebuješ. 😉