Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuziq
1. apr 2012

@vecernicci jej dakujem, presne nad fialkovou uvazujem. Dakujem za ukazky, akurat ze ja nemam absolutne esteticke citenie, to znamena, ze ja ked naukladam tie kvietky podla seba, tak to bude vyzerat, ako ked to zdobi 5rocne dieta 😀 Ja proste potrebujem vzdy vidiet predlohu, lebo na vlastne zdobenie nemam fantaziu 😒 tak preto hladam aj konkretne inspiracie ako by mohla cela torta priblizne vyzerat 🤐 A robim to len pre nas, aby si nahodou niekto nemyslel, ze kopirujem jeho napady a predavam dalej 🤐

jakelina
1. apr 2012

@zuziq vždycky vypadá líp lichý počet kytiček, tak to určitě nějak rozvrhneš. A co třeba udělat obdelník a napůl rozdětit přes úhlopříčku barvy a ten střed ozdobit kytičkama a nějaké lístečky k tomu??

vecernicci
1. apr 2012

@zuziq klidně kopíruj, bude mi ctí, když se budeš inspirovat 😉 😵 😵

reruna
1. apr 2012

Ahoj, nádherně jste napekly🙂
Já jsem dělala jen takový úplně jednoduchý politý čokoládovou polevou, nakonec sem neměla čas na to, zkoušet to s tím papírem na pečení(zase nás dostihly nemoci)...tak jenom takto...a kytičky podle lamps 😉 vevnitř je mramorák ze 2 vajec, mandarinky a třesený krém. Poleva - 200 ml smetany na šlehání přivést k bodu varu, ale nevařit - přelít 250 g čokolády na vaření a rozmíchat.

anibas
1. apr 2012

@alicc ja som žiaden rozdiel nepostrehla - ono sa oteplilo min. týždeň, ktovie kde ju žienky skladovali 😉 😉 😉

reruna
1. apr 2012

@jakelina super lednice! 😉

alenv
1. apr 2012

@vecernicci no já ten mléčnák právě mastný skoro nemám.. nikdy se mi ani trošičku neleskne.. dávám oleje dost, ale pak dost zapracovávám i cukr.. tak já to zkusím 😀 díky

alenv
1. apr 2012

@macicka84 ale ty jsou právě naopak těžší 🙂

mia114
1. apr 2012

ahojte
moja dnesna torta bola pre mna des pri peceni, sa mi sely korpus naolneny rozpadol, hruuuza, musela som piect vo 23hod dalsi a prerabat to cele.
nakoniec som to stihla a tu je.

mia114
1. apr 2012
mariann2
1. apr 2012

@mia114 krásna, o dva týždne idem tiež piecť Minnie, možem sa inšpirovať? ale j nejaká maličká, nie? či sa mi to iba zdá?

anibas
1. apr 2012

pekný deň prajem - u nás sa vrátila zima - ráno sneh a príšerný vietor 😠 😠 😠 😠 asi poobede zaľahnem a doženiem spánkový deficit 😀 😀 😀

jakelina
1. apr 2012

@anibas nádhera 😉

dm1
1. apr 2012

@anibas ta kyticka je ozaj prekrasna! ako sa ti robili hortenzie? ja mam tu cinacku vykrajovacku z ciech ale este som nepouzila

anibas
1. apr 2012

@dm1 no práve z tejto čínskej som robila - len ešte musím doriešiť sušenie, aby neboli rovné vystreté

mia114
1. apr 2012

@mariann2 dakujem, torta ma priemer 18cm a vysku cca 15cm, zda sa malicka bo minnie je dost velika 😅 a jasnez e sa mozes inspirovat 😉

lucik...
1. apr 2012

Ahoj holky,
zase Vás jdu otravovat s radou 😀
Nemáte tip jak vymodelovat z marcipánu na vrch dortu číslo 2? Jako aby tam ta dvojka stála... Nějaký fígl bych potřebovala 😀

jakelina
1. apr 2012

@lucik... udělej dvojku, nech na ležato sušit a dospodu píchni párátko nebo špejli a pak postav na dort. 😉

jakelina
1. apr 2012

Holky včera jsem v Kauflandu koupila deset vajec za 19,90 tak si kupte. 😉

lifinka
1. apr 2012

@lucik... a co tokhle napíchnout dvojku na párátko a píchnout do dortu?

lifinka
1. apr 2012

@anibas krásné dorty, jaké jsi dělala příchuťě krémů?jaké jsou u tebe nejžádanější?

lifinka
1. apr 2012

@gumkacka1 krásný dort, má jemné barvičky 😉

anda1980
1. apr 2012

Baby, tak ja som sem zase raz zavítala, nestíham pozerat vsetky tie krasne torticky, sedim tu s otvorenou hubou uz vyse hodiny a stale nechapem! predpokladam, ze aspon polovica z vas, ste vyucene cukrarky, lebo co tu stvarate, to nie je snad ani mozne, normalne ze umelecke diela a veru, poznam kopec cukrarok, podotykam vyucenych, ktore sa na vase diela ani zdaleka nechytaju! Stale tu čítam vselijake mozne rady, ktore si poctivo zapisujem, vsak nikdy neviem, kedy sa mi mozu zist. Ale poprosila by som jednu konkretnu, čím polievate korpusy, do ktorych nejde ovocie, napr čokoladovy, alebo orechovy, s karamelovym alebo parizskym kremom. Ked to budu jest aj deti, predpokladam ze nevlhčite rumom, ani kavou, či? Dakujem vopred za Vase rady. 😉

reruna
1. apr 2012

@anibas krása! ta kytička je nádherná. A dělala jsi znovu auto? perfektní 🙂 Minule jsi myslím psala, že už nikdy 😀 😀

jakelina
1. apr 2012

@anda1980 šťávou z kompotu, někdo prokapává uvařenou vodou s cukrem a třeba rumovým aroma

zuzana124
1. apr 2012

@anibas krásne tortičky a tá kytica je nádhernááááá 🙂
@anda1980 ja som zvykla polievať šťavou z kompótu ale v poslednej dobe už nepolievam len potieram džemom 🙂

reruna
1. apr 2012

@anda1980 většina holek tu jsou nadšené amatérky, ale je tu i pár vyučených cukrářek 🙂 Já korpusy ničím nepolívám, když jsou pro děti, dávám jen džem a krém, někdy ještě i ovoce. Pro dospělé polívám trochu rumem

lucik...
1. apr 2012

Holky když já jí neumím vymodelovat 😀 Ale je fakt že s tím párátkem by mět o nenapadlo 😀

anibas
1. apr 2012

@lifinka najviac robím falošný parížsky, potom tvarohovo-pudingový, a šľahačkovo-jogurtový s malinami, 40:30:30 😉 😉
@reruna vidíš: nikdy nehovor nikdy 😝 😝 😝 😝