Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
20. apr 2010

zuzi k myskam len tu kosticu co pise vinka ale oplati sa sada napr. tato http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p... a farbu zltu. na mysky viac netreba len pevne nervy lebo je to pre zaciatocnika na 3x potahovat riadna fuska hlavne na tych ostrych hranach toho vyrezaneho syra. Mysky som si robila popredu ale odporucam nerobit aj chvostiky vopred lebo to sa lame ked to davas na tortu. chvostiky preto priamo pri zdobeni

nika a ja som robila tie mysky na tom istom podnose celu dobu aj plnila iba ked som potahovala tie "kusky syra" tak to som zvlast robila a potom dala na tortu

zuzkaprofant
20. apr 2010

dievcata poslite mi aj link na farby na marcipan a este co sa oplati na torty ake naradicko bo objednam naraz do buducna vsetko a hotovo

vinka
20. apr 2010

Zuzka to je ťažko takto povedať.na každú tortu môžeš potrebovať niečo iné alebo nič.ja som si objednala okrem kostíc a farieb aj vykrajovatka kvietky také malé a kaly.A kliešte ešte.Ale tie kaly som konkrétne na tortu čo pôjdem robiť synovi na prijímanie. 😉 To si musíš ty pozrieť čo by sa ti možno do budúcna hodilo.z tej stránky asi všetko 😀 lebo mne by sa zišlo všetko 😀

alionuska
20. apr 2010

ahoj ahoj.moja najnovsia..

Prvy krat som robila na ruze rosu a zilkovanie na lupienkoch,. 🙂 🙂

martinex
20. apr 2010

ali tie ruze su ako zive!!!!! tu rosu si ako robila? no uuuuuzasne je to...ja nevychadzam z uzasu 😉

vinka
20. apr 2010

Baby chcem sa opýtať akú abecedu máte?Myslím velkosť.Neviem akú si mám kúpiť.Ali nenachádzam slov na tie ruže.Sú famozne fakt. 🙂 Obzerám ich dookola.Darmo profesionál je profesionál.A tú rosu si ako robila? 😕

vinka
20. apr 2010

Ali a to srdce má aj punčovinu pod hmotou? 😕

martinex
20. apr 2010

vinka ja som si kupila funny alphabeth ale asi som blba,lebo mi s tym straasne zle islo robit... musim pohladat nejaky navod ako sa s tym pracuje

sse
20. apr 2010

dievčatá viem nejakou farbou zafarbiť hmotu na zlato? alebo sa to dá len leskom potom na sucho?

vinka
20. apr 2010

Martinex a aká je velká?Nechcem velmi malé ale ani zas velmi velké písmená.

vinka
20. apr 2010

Ali mohla si bližšie odfotiť kvietok.Nieje vidieť to žilkovanie.

alionuska
20. apr 2010

Rosu som nerobila ..pouziva sa na to gel Modecor... a zilkovanie je vidiet,len tu je slaba kvalita fotieknie je tam puncovina..tak som ho zrezala ked som ho naplnila,aby bolo oble.... pridam este jenu foto detailnejsiu..Dakujem 🙂 🙂

zuzkaprofant
20. apr 2010

Dievcence vy nerobite doma nic ine len pecete kto to je u vas tolko sladkeho 😀 😀 😀 ale krasne torty peciete mne dnes svokra kupila cukriky na marcipan a ja som ich zjedla tak je po marcipane 😀 😀 😀

ja potrebujem farbu zlkavu to ako nafarbim alebo kde to kupim poradte aby som neletala bo meste bo maleho mam choreho tak dako ani nemam cas

alionus krasna torta a tie kvietky ako zive to ako si robila akoby kvapky vody do toho

zuzkaprofant
20. apr 2010

vinka mne by sa vsetko hodilo preto sa pytam ja nakupim a tak mi to tam bude stat neviem ale farby by sa zisli v obchode nie su lacnejsie
inac ake farby su dobre bo som citala ze praskove tak neviem poradte bo asi objednam ked pisete ze to vam hned doslo a posta je okolo 4eur sa mi zda budem mat do buducna pre amleho nech mu peciem krasne torticky a aj mafinky budem davat do marcipanu ked mu pridu kamarati domov 😀 😀

tak radte co mam objednat este co by sa tak zislo a bez coho sa da piect dakujem

martinex
20. apr 2010

vinak taka akurat... cca 2cm maju pismenka....

zdenallicka
20. apr 2010

Odmazte si posledni tri tecky..🙂

julinka25
20. apr 2010

ahojte,
martinex tie pismenka robim cez mikrotenovy sacok, na tortyodmamy je aj postup 🙂
sse ja pouzivam zlatu farbu Royal gold, je super, da sa robit tak, ze bud nafarbis si celu hmotu na zlato, alebo som este pocula ze ked nafarbis hmotu nazlto a potom len potries povrch zlatou farbou ze to bude pekne zlate 🙂
zuzka farby si kupis bud v drogerii, potravinach, alebo tu na nete, mne sa dobre robi s praskovymi, ktore sa riedia kvapkou alkoholu alebo vody, alebo gelovymi 🙂
ali torticka prenadherna ako vzdy si jednicka! 🙂

zdenallicka
20. apr 2010

Jo, Ali, chtela jsem pochvalit tvuj novy dort..🙂

alionuska
20. apr 2010

Dakujem vam ....ja peciem na piatok 6 dalsich.tak teraz akurat vypekam korpusy,lebo by som to za tri dni nestihla aj upiect aj naplnit a ozdobit.v sobotu nebudem doma..tak preto ten naskok-)Len ci mi chladnicka bude stacit 😀 😀 😀

vinka
20. apr 2010

Ali a ty máš akú abecedu? 😕

anibas
20. apr 2010

Ahojte - Ali chválim - krásne ružičky, no a chcela som od teba postup práce ako robíš 6 tôrt naraz 😨 😨 😨 , kedy začínaš, ako pokračuješ a tak ...

vinka
20. apr 2010

Ani no myslím si,že naraz pečie korpusy a naraz plní a potom za radom každú potiahne a ozdobí.A kedže jej už 100-ka tôrt prešla cez ruky tak ich potiahne coby-dub. 🙂

dm1
20. apr 2010

zuzkaprofant to sa skutocne neda tak povedat ze co si mas kupit lebo zalezi ake torty chces piect a co sa ti paci. ak farby tak gelove podla mna ja som skusala aj praskove a to musis farbit hned pri roztapani a to je nafigu si po troche roztapat ak potrebujes viac farieb. a aj zltej je viac odtienov tak si musis proste vybrat ktora sa ti paci ja som ten syr robila s touto http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...

alionuska
20. apr 2010

Anibas,presne ako pise Vinka...jeden den upeciem korpusy,na dalsi naplnim a naposledy potahujem...teda hram sa..A Vinka neviem ci ich uz bolo sto...ale si mi dala chrobaka do hlavy a asi ich spocitam! 😀 😀 😀 aspon to mam pekne stuhnute a korpusy su tiez lepsie,ked su cez noc pod igelitom...nedrobia sa ,ako cerstvo upecene.. 🙂
Abecedu mam taku modru lištu,aj velke pismena s cislami a aj male.. 😉

alionuska
20. apr 2010

noooooo,Vinka.sama tomu neverim...uz ich je 131 😀 😀 😀 a to su tam neni zaratane tie,co som piekla este davnejsie,take tie kremove a moje prve potahovane mliecnym marcipanom... 😀 😀 no som ja vcela robotnica!! 😀 😀 😀

zuzkaprofant
21. apr 2010

cafte tak som poobjednavala uz aj ja .xiix to naradicko zobrala som gelove fraby asi 4druhy a ja na pecenie dake vecicky tak uvidim kedy to pride sa tesim

poradte mi este raz ako robit ten marcipan aby som si to pekne zapisala dakujem

dm1
21. apr 2010

zuzi a chces robit ten cukrikovy? ak ten tak baby robia presne podla toho co si davala na FB ale podla mojich malo skusenosti tam urcite nedavaj cely cukor naraz ale prisypaj podla potreby aby ho nebolo moc. a cukro len povazsky taky modry

zuzkaprofant
21. apr 2010

hej ten cukrikovy marcipan uvidim ci to zvaldnem ci to neskonci v kosi 😀 😀