• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. októbra 2017 
@pipka krasna vydarila sa
@vlada111 no teda to je torta? sanka dolu :wink:
2. apr 2012 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@isabella_fly pekne, dokonca sa mi ten modry k elmovi viac hodi, ako keby bol byval cierny ako ma original byt. Tabletky su tiez dobry napad, ja by som z nich urobila taku kopku vedla Elma a kufrika a potom len dookola na spodu ako lem, nerozhadzovala by som ich po torte, ale ved sama uvidis ako sa ti to bude pacit.
2. apr 2012 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby ked robite laliu, ako hlboko do lupena strkate drotik? do polovice? alebo dalej ako polovice?dik
2. apr 2012 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky ďakuejm všetkým za like :grinning: veľmi si to vážim, prvá torta zjedená, bola perfektná.. ani nebola moc maslová, všetci chválili.... len by ma zaujímalo - keď chcem robiť poschodovú tortu - okrúhlu, tak mám poťahovať každé poschodie zvlášť či celú tortu naraz??? dcérka bude mať za 3 týždne meniny, bude grill party :dizzy_face:
2. apr 2012 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina @vecernice to mate na tie polgule vajicok formicky?
2. apr 2012 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Ahoj. Môžem ťa poprosiť, kde si hľadala inšpiráciu na to autko mcqueena? Robila si ho podľa nejakého postupu. Ak áno, dala by si mi link? Mala si ho úžasného.. :wink: Mňa čaká jeden tento týždeň :unamused: Našla som si kopec stránok...ale ten tvoj bol naozaj dokonalý....Ďakujem. :wink:
2. apr 2012 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladydia môžem ti pozrieť u náš. Dokedy ju potrebuješ? A koľko jej potrebuješ? Ak chceš pošli mi do IP tel. č. keď pôjdem u nás do galanterky zavolala by som ti a hneď aj povedala cenu
2. apr 2012 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela ano, je to plechová formička na vykrojení a pak takové vypouklé půlky vajíček na kterých se to peče.
2. apr 2012 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina můžeš mi prosím hodit recept na krém z bílé čokolády?
Nebo někdo jiný z holek, děkuji :slight_smile:
2. apr 2012 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babky, tak druhá "poťahovaná" torta - ak sa to tak dá nazvať - sa nakoniec celkom podarila, a moc ďakujem za cenné rady @desmodka @dm1 a @mmaammiinnaa :dizzy_face: Pridávam fotočku torty aj s malou oslávenkyňou :slight_smile: a zo tbytku som ešte malému synovcovi rýchlo zbáchala malú kocočku k polročnici :slight_smile:
2. apr 2012 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
A tie fotky :grinning:
2. apr 2012 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (52)
@lucisa necháš rozpustit ve šlehačce jednu tabulku a druhý den to dobře vychlazené vyšleháš. Nebo tam ještě můžeš přidat mascarpone. Záleží jaký krém chceš.
2. apr 2012 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka krásné oba a děti jak se radují - super. :wink:
2. apr 2012 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina díky moc, a existuje i bílá čoko na vaření nebo je to jen nějaká normální?
2. apr 2012 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucisa já používám Orion, Milka není nic moc. Někdy se srazí.
2. apr 2012 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka Mala je zlaucka - aka radost :dizzy_face:
2. apr 2012 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucisa co pečeš???
2. apr 2012 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babule, pre tie, co farbite hmotu ciernym uhlim - mam ho prave doma (mala hnackovala) a precitala som pribalovy letak a treba s nim opatrne, lebo jeho uzivanim sa znizuje vstrebatelnost inych liekov a tiez antikoncepcie (co by mozno nebolo az tak na skodu - aspon sa zvysi slovenska populacia :grinning: )
2. apr 2012 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@yokralovnayo každé poschodie osobitne a potom položíš na seba a dozdobíš :wink:
2. apr 2012 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka určite 2/3
2. apr 2012 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka prekrásne !!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. apr 2012 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@simasa a češi co, nás je dost :grinning: :grinning: :grinning:
2. apr 2012 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ikula2 ďakujem veeeľmi pekni.
2. apr 2012 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladydia odkiaľ si? Nie okolie Trnavy?
2. apr 2012 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvojtanikova ďakujem veľmi pekne.Ja som v tomto úplný amatér a rada si nechám poradiť - aj keď pečiem a možem povedať že sa mi darí,ale s tortami nemám žiadne skúsenosti. Na stránke :

http://www.cukrarskepomocky.sk/produkty/potahove-model-hmoty-suroviny/potahova-a-modelovacie-hmoty/47

som našla už zafarbený marcipán - čo si myslíš o tom?
2. apr 2012 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka to je krásne, teda obidve sú krásne :slight_smile:
2. apr 2012 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lenkacka neboj sa ja som tiez amater, aj ked je pravdou ze uz sa v tomto fore zapajam cca 500 stran takze som uz co-to pochytila, kazdy den tu najdem super inspiracie a rady. Ten zafarbeny marcipan je v pohode, ale cenovo ta ovela lacnejsie vyjde kupit si obycajny a farby, teda ak mienis aj do buducna piect. Ak ide vyslovene o tento jednorazovy pokus, kupila by som zafarbeny. Ale to silne pochybujem, lebo kazdy kto to raz skusi a zisti ze mu to co len trosku ide, sa uz potom nevie zastavit a pecie a potahuje a modeluje pri kazdej prilezitosti :slight_smile:
2. apr 2012 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa fuuha no ale to by musel dakto zjest potahovku asi od vsetkych hosti, kradnut po tanierikoch :wink: aby to na neho malo taky ucinok... Ale kazdopadne, dobre vediet, mozno niekto lubi dojedat zvysnu hmotu, tak ked bude v nejakej cukrarskej rodine nove babatko, bude nam jasne, kde je pes zakopany :wink:
2. apr 2012 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jéééj, ďakujem babky :slight_smile: moc si to od vás cením :dizzy_face: moja rodina na mňa kukala ako na blázna keď som ju vytiahla, že čo mi šibe :grinning: :grinning: Potom mi povedali, že sa má s tým začať živiť :grinning: :grinning: No ale tak bola to riadna drina a teda klobúk dole pred vami, ke´d ich máte urobiť na víkend aj 5 ks :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: to musí byť makačka...
2. apr 2012 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvojtanikova práveže tento farbený by ma stál lacnejšie.Potrebujem 4 farby a jedna gélová stojí 2,60 a keď sa z K2 zle modeluje,budem musieť kúpiť ešte aj tú SMARTFLEX FLOWER hmotu ,ktorá stojí 5,40. Tak ja teraz neviem. A ty cez akú stránku objednávaš? Čo by si mi teda poradila?
2. apr 2012 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok