Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
3. apr 2012

@zuzkat1 já bych to taky v jeden den nestíhala s malým.. ale do ledničky si ho dávám do té pixly.. přecejenom v ledničce je to jiný

pristela
3. apr 2012

@mariann2 čoko z lidlu klasika ako asi vsetky tu , a ja uberam cukru zo vsetkeho 🤐 takze aj z tejto robim vzdy najmenej z dvoch davok a cukru davam ako na jednu davku abo davam 200g 😉

@bzucinka2 no , a uz sa na nu chystam pol roka 🙄 a vzdy zabudnem 🙄 ale prejedla som sa uz pribinackovej tak musim už tu gastanku skusiť 😀

@mizulienka jasne , ze nenahnevam , blaznis? 😀 😀 😀 ja mam tento recept od malicka , mama ropbila vzdy tortu s touto plnkou/sme mali tortu max 2x do roka ☹ / a aj ja davam menej cukru

pristela
3. apr 2012

@bzucinka2 presne ako ti to opisala @jakelina to s tymi spajdlami 😅 uz si pochopila ci mam odfotit ? a ta podlozka aby bola vo vzduchu tu je postup : http://www.tortyodmamy.sk/podlozka-pod-auta

lamps
3. apr 2012

@mizulienka Lucka, čo tak takéto niečo: http://www.flickr.com/photos/marjlet/5471618261.... Nie je síce len kvietková, ale je taká nežná dievčenská 😅

mizulienka
3. apr 2012

@lamps ta je krasna, myslela som na nieco take 😉 dakujem 😉
joj neviem ako to stihnem, mamka ide na velku noc do rima, tak budeme si bacovat iba s tatom a k tomu ta svokra 😕 dufam, ze stihnem vsetko nachystat, lebo to by bolo reci 😝 😝

lamps
3. apr 2012

@mizulienka 😅, ale neboj stihneš všetko, čo stihnúť treba a čo nestihneš, nie je dôležité 😅. Ja nemám tento týždeň žiadnu tortu a už ma ruky svrbiaaaaa, tak si aspoň nachystám veci na torty, ktoré budem robiť po veľkej noci. A najhoršie je, že mi odišiel v piatok mixér, skoro ma rachlo.

mizulienka
3. apr 2012

@lamps Andrejka a aky si budes kupovat? ja si tiez chcem kupit 😉

jaja555
3. apr 2012

@mamina1978 verim ze mas velku radost. Mas ich nadherne, si sikulka. Kiez by som aj ja take ... no co uz..

lamps
3. apr 2012

@mizulienka ja ti ešte neviem, musím ísť popozerať. Tento, čo mi odišiel som mala z Lidla ten Silver Crest, či ako sa to volá a mala som ho len rok a pól. Kupil mi ho mm na vianoce a nemáme ani blok od neho. Ale najprv sa mi pokazil ten stojan, v ktorom bol mixér a teraz mi odišiel mixér už vôbec sa netočia tie metličky. Ale chcela by som nie úplne najlacnejší nejakú takú zlatú strednú cestu. Ty máš nejaký tyP?

vlada111
3. apr 2012

@mizulienka Luci mrk a toto. Ja ho mám a je to v Ba http://www.cukrarskepomocky.sk/produkt/formy-a-...

lenocka23
3. apr 2012

@zuzkat1 potahovala som polku jednou a polku druhou farbou.. z papiera som si urobila sablonu a podla nej narezala kraje potahoviek,ktore sa mali dotykat.. keby ti to aj nesadlo uplne presne, zamaskujes kvietkami... 😉

mizulienka
3. apr 2012

@vlada111 wow to vyzera super, citala som iba popis, obrazok tam nie je...Vladi a to sa da nastavit aj na stvorec aj na obdlznik? este som take nikdy nazivo nevidela 😕 😨

alenv
3. apr 2012

holky prosím prosím o radu.. používám bělobu práškovou od sugerflair.. ale chtěla ted budu objednávat z jednych stránek a mají jen wiltonku tu gelovou.. máte zkušenost.. prosííím

mizulienka
3. apr 2012

@lamps ja mam teraz zelmer a soms nim spokojna, minule trocha strajkoval, ale muz ho iba trocha precistil a frci dalej, zatial 😉

lamps
3. apr 2012

@mizulienka to je dobrá značka, ja sa budem musieť vybrať do obchodov a niečo poriešiť 😅

vlada111
3. apr 2012

@mizulienka Dani máš tam rozmery maximálne oboch strán, tak si mrkni, či by ti to vyhovovalo. v podstate ja to využívam max. na veľkosť plechu. Má to aj predelovací panel a môžeš piecť dve cestá naraz. Je to nerezové, takže nehrdzavie. Ja ho mám asi rok a pol.

mizulienka
3. apr 2012

@vlada111 To znie super, idem si to prestudovat, dakujem pekne za tip 😉

mizulienka
3. apr 2012

@vlada111 a ty si ma aj premenovala 😀 ja uz reagujem na vsetky mena, kopec ludi ma vola Katka 😉

zuzkat1
3. apr 2012

@lenocka23 no mne to urcite nesadne uplne presne🙂 som uplny amater... som myslela ze si to zjednodusim a dam celu jednou a nad to do polovice druhu🙂 ale to je asi blbost... necham to asi jednofarebne... dakujem🙂

lucka_o
3. apr 2012

@daducha nadherneeeeeeeeeeee

vlada111
3. apr 2012

@mizulienka že Dani, ja trúba. Luci prepáč 😀 , až teraz som si to všimla 😀

lucka_o
3. apr 2012

babyyyyyyyy idem robit pribinacikovy krem a mam dilemu, hrudkovity tvaroh ci jemny??????? nespominam si..... ☹

dada2007
3. apr 2012

@lucka_o jemnýýýýýýýýýý 😎

lucka_o
3. apr 2012

@dada2007 dakujeeeeeeeeeem

alenv
3. apr 2012

holky a ještě dotaz dělal jste někdo drot s tasmánským čertem???

njonja
3. apr 2012

@mariann2 , @janula.h 🙂 By sa mi pacilo dostat taku torticku🙂

njonja
3. apr 2012

@alenv a to je co? kuklasi na flickri?

janula.h
3. apr 2012

žienky práve dokončené pre manžela so zmenšeninou jeho sochy 🙂

alenv
3. apr 2012

@njonja n googlu jsem koukala.. ptáš se co je tasmánskej čert.. to je taková pohádka od wald disney tuším

mizulienka
4. apr 2012

@vlada111 Vladi v pohode, nic sa nestalo 😉