Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
5. apr 2012

@vecernicci dakujem moc, mam ju od KOvaca a nemal k nej ziadny popis a na etikete tiez nic moc.Ale kraaasne vonia ,som zvedava ako sa s nou robi ..

janula.h
5. apr 2012

@alenv ĎAkujem 🙂 teraz ešte nájsť takú čo sa hodí na 60 😀

mia1111
5. apr 2012

@janula.h - táto je krásna, mušle, more a piesok... skúsiť tam zakomponovať palmu, prípadne lehátko, urobiť to decentne v jemných farbách, podľa mňa by to šlo 😉

mia1111
5. apr 2012

@janula.h - aj táto je super - balóny môžeš vynechať, nebude pôsobiť detsky 😉

gumkacka1
5. apr 2012

babulky, robili ste uz niektora kabriolet? myslite, ze mi staci jeden plat na klasicky plech z 8 vajicok, prelozit ho na polovicu a 1x plnka s ananasom? bude to dostatocne vysoke?

jakelina
5. apr 2012

@gumkacka1 já jsem nedělala, ale myslím, že ti bude asi jeden plát chybět. 😒

gumkacka1
5. apr 2012

@jakelina a nemohla by si mi sem dat fotku toho tvojho?
prave, ze nechcu, aby bol velmi tazky, tak do 3 kg

gumkacka1
5. apr 2012

@katulkaaaaaa krasny je ten krtko 😉

lussy23
5. apr 2012

@ladydia krásnučká @lawli krásne dielka @lamps krásnučká torta @mia114 nádherné perníčky @katulkaaaaaa nádherný je ten krtko @yamahafazer nádherné a tá postavička v tom vajíčku je tak roztomilá @maya30 perfektná

margotka7
5. apr 2012

ahojte zienky, potrebovala by som od vas poradit, kedze mate vela skusenosti. Zostalo mi maslo s cukrom a omrvinkami, neodhadla som na obalenie torty pod potahovku. mozem ho dat do mraznicky a potom inokedy pouzit? dakujem za kazdu radu 🙂

peroli
5. apr 2012

@janula.h mořské mám takovéhle.. palmy se už dají kdyžtak jen přidělat..

vecernicci
5. apr 2012

@margotka7 to víš, že můžeš, tomu se noc nestane 😉

peroli
5. apr 2012

@janula.h a k 60 třeba něco takovýho.. jen změnit u některých kdyžtak barvu.. 😉

barinkova
5. apr 2012

ahojte,potrebovala by som radu,ci neviete ako sa robi cukrovy sneh.dakujem

mia114
5. apr 2012

@mima1311 dakujem, cesto mam od lusil toto
40 dkg HLM
14 dkg PC
10 dkg hery
2 vajíčka
2 PL medu
1 ČL sódy bicarbony
½ - 1 ČL perníkového korenia

Všetko dobre premiešame do hladkého cesta, necháme odstáť v chladničke na cca 1 hod. Potom vyvaľkáme na 3-5 mm. Rozohrejeme trúbu na 220 stupňov, po vložení pritiahneme na 200 stupňov a pečieme cca 5 min. Hneď po vytiahnutí potrieme rozšľahaným žĺtkom.

a hmotu tam prilepujem len vodou 😉 a pernicky su makke 😉

mia114
5. apr 2012

@janula.h ja som robila podla tejto torty, more palma 😉
http://www.flickr.com/photos/bellacupcakes/6305...

vlada111
5. apr 2012

@peroli ty máš vždy úžasné inšpirácie uložené 🙂

vlada111
5. apr 2012

@vecernicci red velvet bez red farby 😀 je v rúre, tak som zvedavá aká to bude čoko varianta. Teším sa. Inak som ho ochutnala za surova a super cesto 🙂

mima1311
5. apr 2012

@mia114 velka vdaka dobra vila 😀 😉

mmaammiinnaa
5. apr 2012

@janula.h já dělala tohle

peroli
5. apr 2012

@janula.h teď mě ještě napadlo že jsem vlastně letos jednu k 60 dělala taky 😅 😀 (ale ta už tady proběhla..)

vecernicci
5. apr 2012

@vlada111 tak jsem na to zvědavá, já ho budu péct v čoko a i světlé variantě zítra ráno, mně se líbí jaký je vláčný a jen ze dvou vajec

jinak děvčata už jsem definitivně skončila s perníkovými vejci, bolí mě záda, ale stihla jsem jich udělat 185 😵 😵 😵 😝

janula.h
5. apr 2012

@mia1111 ďakujem 🙂 mne sa tiež s tými loptami páči je v užšom výbere 🙂
@peroli ďakujem 🙂 krásne sú len skôr asi pre chlapca ale hneď si ich ukladám sú nádherné 🙂
@mia114 🙂 ďakujem táto ma dostala 🙂
@mmaammiinnaa krásna ďakujem rozhodnem sa

Babuľky ďakujem 🙂 a príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov želám prežite ich najlepšie ako môžete 😵 😵 😵

jakelina
5. apr 2012

@gumkacka1 já jsem právě nedělala, asi jsi špatně přečetla. Ale odhaduju podle jiných aut, co jsem už dělalal.