Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

julinka25
22. apr 2010

baby tak predsa som sa rozhodla ze si objednam ten medecor, vyuzijem ho aj napr. ako kvapky rosy na ruziach tak ako mala alionuska 🙂 dakujem vam za rady 😉

anibas
22. apr 2010

Ahojte
Hejdi - no čo povedal ženích na tortu ?

hejdita
22. apr 2010

anibas ahoj 🙂
zenichovi aj neveste sa pacila bola ina nez vsetky ostatne 😕 ja som bola zo svojim dielom vcelku spokojna a pacila sa aj hostom chodili na nu kukat 😵

anibas
22. apr 2010

No to je dobre - znamená to, že si na dobrej ceste stať sa cukrárskym majstrom 😉

hejdita
22. apr 2010

anibas dakujem 😀 😀 😀

zuziq
22. apr 2010

baby niekde som citala ze ak dam dzem pod MMF tak sa to bude topit... neskusali ste? alebo je najlepsie dat vrstvu obycajneho zlateho klasu s maslom vymiesane? a staci tenka vrstva? na ako dlho to mam dat do chladnicky pred tym nez do pojdem potiahnut? 😕

vinka
22. apr 2010

Zuziq ak je možné tak nech ti to vytvrdne cez noc.Ja si to stále takto večer nachystám a do rána ju tam nechám. 🙂 Ale stačí aj 3 hodky no ked je tvrdý krém.No ja som raz dala lekvár a netopilo sa tak neviem. 😉

anibas
22. apr 2010

zuziq - vyber maslo + cukor, rozmiešaj a natri vrch a boky - nič iné nešpekuluj, aby si nemusela robiť nový poťah ☹
mne to chladne cez noc, resp. 6-8 hodín, niektoré žienky na TOM hovorili, že aspoň 3 hod.

zuziq
22. apr 2010

anibas a pomer maslo cukor je aky? ja moc casto torty s kremom nepeciem 🤐

hejdita
22. apr 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/lepenie-je...
tu su odpovede ako naJEDLU OBLATKU 😉 som nasla tak dufam ze pomoze

henikav1
22. apr 2010

zuziq, ja som robila aj s dzemom a netopilo sa mi nic, ale mozes dat aj maslo s cukrom, ochutnaj, len tak od oka, to asi nikto nevazi, ved toho ide len tenulinka vrstva to ani velmi necitit

anibas
22. apr 2010

zuziq - väčšinou 1:1 - najlepšie ak ochutnáš, aby to nebolo moc maslové, ale keď potrieš len vrch a boky, tak to nebude vadiť, stratí sa to medzi tortou a poťahom 😉

anibas
22. apr 2010

heni - rovnaké myšlienky 😵 😵

zuziq
22. apr 2010

dakujem baby 😉

henikav1
22. apr 2010

nemas zac zuziq, ked vieme poradime
drzime palce, aby sa ti darilo
ja teraz velmi nestiham piect, zato dnes som dostala zapocet z franiny a zajtra si idem dohodnut skusku, tak aspon nieco pozitivne

zuziq
22. apr 2010

jaaaj skola.. ja mam statnice a odovzdanie diplomovky, este nemam ani ciarku ☹ snad pri drobcovi stihnem aspon 3. termin

sylvia75
22. apr 2010

Ahojte.Môžte mi niekto poradiť,alebo prípadne poslať link na postup.Mám objednávku na vankúšik,no neviem ako ho spraviť aby nebol plochý,ale aby mal stred nadvihnutý.Tie čo som videla boli ako ozajstné.Ako sa to plní? 😝

anibas
22. apr 2010

na tortách od mamy je postup - možno si ho videla - podľa mna je v strede medzi korpusami ešte punčovina, aby sa stred zdvihol

anibas
22. apr 2010

a na kedy máš objednávku ?

zdenallicka
22. apr 2010

Sylvi, upekla bych ctvercovy korpus a stred vyplnila doztracena puncovinou...😉

zdenallicka
22. apr 2010

Aha, tak nez jsem to napsala, mas to tu..🙂

anibas
22. apr 2010

na TOM - e jedna pani predáva DVD zo stretnutia a je tam aj postup na vankúšik, ale neviem, či nie len zdobenie

vinka
22. apr 2010

Sylvia si myslím,že ten vrch sa dorába punčovinou.Mám postup od Heni ale tam je už potiahnutý.Aly ja by som to dotvarovala punčovinou. 😕 No ja mám cici potreté a urobený poťah na zajtra. 🙂

vinka
22. apr 2010

No dobre som si tipla,že punčovinou. 😀 😀

henikav1
22. apr 2010

zuziq, tak drzim palce aj na tortu aj na statnice
ja mam statnicu koncom augusta, takze sa budem ucit pocas dovolenky, tym padom pojdeme len na sk a tam sa budem na zahradke biflovat, kym maly sa moze clapkat v bazene a nas tato moze opekat, alebo varit gulas.
Inac som piekla v utorok narychlo cokoladovy korpus a krem z vajickoveho likeru, chcela som vyskusat, to je taky hotovy krem, len vymiesat s mliekom a cukrom, ale teda na moj domaci krem nema. Ale nefotila som, lebo som to ani nepotahovala,

sylvia75
22. apr 2010

anibas budúci týždeň.postup som na tom našla len na zdobenie... tiež som si myslela,že asi to dotvarujem punčovinou...anibas nevieš náhodou nick tej pani čo predáva to dvd,myslíš to stretnutie z Jasnej,niečo také som si na TOM všimla...

anibas
22. apr 2010

sylvia máš IP

alex21
22. apr 2010

Ahojte kocky. Konecne mala zaspala aj skor tak vam idem napisat ako som dopadla s tortami.
Heni riadila som sa tvojimi radami a stanovila som cenu torty na 10 € za kilo. Dosiel zakaznik, ze chce prsia a podmienka je retiazka na ktorej bude cislo 19, co najvacsie prsia a v plnke jahody. Tak som povedala, ze tie co som uz robila boli 2,5 kg tak cena cca 25 €. Odpoved naspat, ze je ochotny dat maximalne 20 €. Ked som trvala na svojom tak, ze mam na niecom usetrit ako keby sa to dalo. Bud chce chutnu tortu alebo nie 😠 . Potom mi volala kamoska, co mi ho dohodila a zacala ma presviedcat aby som ju spravila mensiu a neviem co, aby stala le 20 €. Tak som to vysvetlila aj jej. 😖 Sice som nakoniec za tu tortu dostala 25 € aj ked mala takmer 3 kila ale citila som sa fakt blbo, takto vyjednavat. 😅 A ten zakaznik to nepochopil doteraz.

vinka
22. apr 2010

Alex čím si farbila tie cici?ja som dnes robila poťah na zajtra a nieje taký.To som farbila telovou gelovkou. ☹ Kolko jej mám dať. 😒

vinka
22. apr 2010

Ja idem robiť zakrité cici. 😉