Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
pristela
5. apr 2012
@vlada111 ejha, fakt ? a preco? nevies? by som ho tiez chela skusit =-) a co si dala to podmaslie ? 😃

@misa1982 by som skor urobila 3/4 davky a ano staci :-N

@zdenallicka 😃 😃 😃 tak ty východniarka, né ? 😃

Baby tak po včerajsom kolaci ktory sa nacal o 18 hodine ani pamiatka a ja tu musím vyžierať sušené mlieko ako mlsotku ]-( kam ten svet speje ]-(

aaa dnes som kupila konecne to gaštanove pyré 😃 mali ekšn v kaufl. a aj vajka velkost L v tej Bille , dakujem za echoooo x-) a v kaufl. maju aj maslo za 1,15 € x-)

holky inak moj cita na tych vajciach : klietkový chov a "vyrobene" na Slovensku , tak to uz nejak nechapem
daducha
5. apr 2012
babýýý,hlásim, ze Satin ice gum pasta je najuzasnejsia hmota na kvietky.Nedeformuje sa, nesada, krasne drzi tvar,no proste radost robit.Za 3 hodky 5 ruzi,ziadne cakanie na presusovanie lupienkov,no fakt ze ja ju môzem x-) x-) .Len co ma momentalne stve je to , ze mi nejdu urobit frezie ]-( .Ten postup vyzera taaaaak jednoducho a mne to nejde ]-( ]-( ]-( ]-( ]-(
mariann2
5. apr 2012
@daducha kde tú Satin ice... kupuješ prosím ťa
pristela
5. apr 2012
@daducha ukáž, ukáž , ukáž :-N a aj to nejak chuti , ci to je to nejedlé =-)
mizulienka
6. apr 2012
baby robila som salkove suhajdy ale cokolada na vrchu je uplne taka matna, ako keby bol taky biely povlak na tom, to co je? =-) =-) =-)
mizulienka
6. apr 2012
Baby nemate neaky dobry recept na tvarohovy kolac?
dakujem

a inac chcem vam popriat Pokojne a pozehnane Velkonocne sviakty 😉 oddychnite si od pecenia a varenia a uzivajte si spolocne chvile v kruhu rodiny 😉
ellise
6. apr 2012
holky, potřebuji vaši odbornou radu, mám dělat vláček a někde jsem viděla že se děla z tatranek, tak mi poraďte, jestli ty tatranky mám před potahováním pomazat taky krémem? a ´boky na vagónech děláte z nějaké susšenky, nebo jen z potahovky?
Díky
abriela
6. apr 2012
@mizulienka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=39623
aj ked ho robim trosku inak, ale so smotanou je urcite lepsi. Plnku mozes pouzit aj napr. sviezu tvarohovu od judit.
@ellise myslsim si, ze ked ich potahujes natri tenuckou vrstvou maslovou plnkou, alebo nutelou. Boky by som dala keks - ako pises, aspon budu pevne.
jaja555
6. apr 2012
@vlada111 dakujeeeeeeeeeeeeem , si pokladík. Prave citam, ze sa ti nepodaril 😞 ... skoda.
vlada111
6. apr 2012
@pristela ale neviem prečo sa mi nepodaril, mne sa to so žiadnym korpusom ešte nestalo a to bežne robím sacherový, kde ide skoro 200g čoko a maslo. Podmáslie je kyslé mlieko 😃
jakelina
6. apr 2012
@mizulienka s tou čokoládou, nedala jsi to do chladna?? Ta čokoláda nahoře by měla vychladnout v teple, když se dá do chladu, tak je pak taková šedivá a neleskne se.
mizulienka
6. apr 2012
@jakelina ano dala som to na terasu =-) ]-(
zdenallicka
6. apr 2012
@vlada111 Taky jsem teď upekla red velvet.. mám ho vysoký asi 3,5 cm, plná forma ho teda nebyla.. A jaký je, zatím nevím.. jdu si teď odmakat 12 hodin v práci při 19 dětech jen s jedním kolegou a večer se uvidí..🙂 Nachystala jsem si do něj bílý pařížský krém a zítra ho hodlám servírovat mamině, ségře, děckám... takže ať je, jaký je, prostě ho sní a basta..😃
mizulienka
6. apr 2012
@jakelina ano dala som to na terasu =-) ]-(
jakelina
6. apr 2012
@mizulienka tak to bude tím, příště to nechej při pokojové teplotě vychladnout a ztuhnout a bude krásně lesklá a tmavá. 😉
mizulienka
6. apr 2012
@jakelina clovek sa uci cely zivot 😉 dakujem
daducha
6. apr 2012
@mariann2 od KOvaca cukrarskepotreby.eu,ale tusim pravacokolada ho ma teraz v akcii.Len tam asi pôjde o datum spotreby.Aj ten môj ma iba do konca decembra a moc kvietkove torty odo mna nechcu,tak dufam ze ho spotrebujem :-S .
@pristela neviem ukazat,lebo ten nas pocitat stale nenacitava kartu z fotaku ]-( ,tak len u kamosky obcas stahujem fotky,budu az po Velkej noci .Ideme kupit novy,tak potom to uz bude sup-sup.Je to velmi podobna hmota s akou robi Julia a bez roboty 😉 .Krasne vonia,len som ju este nechutnala,ja tieto hmoty nejem 😃 .Ale co pre teba neurobim, vecer ju ochutnam a dam vediet 😉
lamps
6. apr 2012
@mata77 najprv si vymodeluj telíčko ovečky a potom ho oblep malými guľôčkami, MMF na čierno nezafarbíš, ale môžeš ju na povrchu namaľovať gelovkou
lusil2005
6. apr 2012
baby jedny ukecane, toto nemam sancu docitat!!!! ]-( dufam ze ste nepreberali nic dolezite 😃
tak ja idem k vam, supnem vam sem dve vcerajsie, a ficim na dalsie! :-N
lamps
6. apr 2012
@mizulienka Lucka, ja robievam tento: cesto - 50 dkg polohr. múky, 25 dkg masla, 15 dkg cukru, 1 pr. do peč., soľ, 1 celé vajce, plnka - 3 jemné tvarohy, šľahačková smotana podľa potreby, 15 dkg cukru, 2 žĺtky, vanil. cukor, citrón. kôra, sneh z dvoch bielkov. Vypracovať cesto a nechať ho chvíľu stáť v chlade. Potom odoberieme 3/4 cesta a rozvaľkáme ho na veľkosť plechu - necháme postáť a pripravíme si plnku: Tvaroh s cukrom, štipkou soli, vanil. cukrom, citr. kôrou, žĺtkami a šľah. smotanou (tej treba dať do plnky len toľko, aby bola dobre roztierateľná) vymiešame. Nakoniec do plnky pridáme tuhý sneh z bielkov. Plnku natrieme na cesto a z cesta, ktoré sme si odložili urobíme po povrchu koláča mriežkyPlech treba vymastiť a cesto predtým ako dáme naň plnku dopichať vydličkou, aby ostalo pekné rovné.

Všetkým Vám a Vašim doma želám pekné, pokojné a požehnané Veľkonočné sviatky 🙂
lamps
6. apr 2012
@lusil2005 obe sú krásne a tá Minnie nemá chybu :-N :-N :-N
lusil2005
6. apr 2012
@lamps dakujem, aj tebe a celej rodinke krasne sviatky!!!

a vlastne vsetkym tu - sikovniciam sikovnym - zelam nadherne Vekonocne sviatky plne smiechu a lasky!!!!!!!!!!!!!!!
katy1979
6. apr 2012
@lusil2005 ta minnie je uzasna. tu som si ulozila. marcovi na narodky taku urobim len v modrom. on strasne fici na mickeym.
pristela
6. apr 2012
@daducha 😃 😃 😃 ved ani ja to nejem 😃 ale poctivo vsetko nuchtím 😃
mariann2
6. apr 2012
@lusil2005 krásna minnie tortička, ukladám ak môžem a poslala som ti žiadosť na fb, chcem vidieť tvoje tortičky v normálnej veľkosti 😉
@daducha už som si tú satin... objednala, ja mám práve robiť o dva týždne asi sto ruží, tak ju využijem a keď vravíš, že sa s ňou dobre robí, tak sa teším 🙂
janulkamartinko
6. apr 2012
Ahojte,pridavam obrazok trosku na pobavenie a mozno aj ako napad ked vam odide mixer 😃
vecernicci
6. apr 2012
@vlada111 tak mně vylezl málem z formy, jak byl nadýchaný, za chvilku jdu péct tu kakaovou verzi, tak mě nestraš :-p
pristela
6. apr 2012
Holky ja vymodelovala koňaaa, neverííím , teda snad sa podoba na koňa =-)
dajna11
6. apr 2012
@pristela je kráááásny fakt,super