• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

2. decembra 2016 
@vlada111 ejha, fakt ? a preco? nevies? by som ho tiez chela skusit :confused: a co si dala to podmaslie ? :grinning:

@misa1982 by som skor urobila 3/4 davky a ano staci :sweat_smile:

@zdenallicka :grinning: :grinning: :grinning: tak ty východniarka, né ? :grinning:

Baby tak po včerajsom kolaci ktory sa nacal o 18 hodine ani pamiatka a ja tu musím vyžierať sušené mlieko ako mlsotku :angry: kam ten svet speje :angry:

aaa dnes som kupila konecne to gaštanove pyré :grinning: mali ekšn v kaufl. a aj vajka velkost L v tej Bille , dakujem za echoooo :dizzy_face: a v kaufl. maju aj maslo za 1,15 € :dizzy_face:

holky inak moj cita na tych vajciach : klietkový chov a "vyrobene" na Slovensku , tak to uz nejak nechapem
5. apr 2012 o 23:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
babýýý,hlásim, ze Satin ice gum pasta je najuzasnejsia hmota na kvietky.Nedeformuje sa, nesada, krasne drzi tvar,no proste radost robit.Za 3 hodky 5 ruzi,ziadne cakanie na presusovanie lupienkov,no fakt ze ja ju môzem :dizzy_face: :dizzy_face: .Len co ma momentalne stve je to , ze mi nejdu urobit frezie :angry: .Ten postup vyzera taaaaak jednoducho a mne to nejde :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
6. apr 2012 o 00:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@daducha kde tú Satin ice... kupuješ prosím ťa
6. apr 2012 o 00:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@daducha ukáž, ukáž , ukáž :sweat_smile: a aj to nejak chuti , ci to je to nejedlé :confused:
6. apr 2012 o 00:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby robila som salkove suhajdy ale cokolada na vrchu je uplne taka matna, ako keby bol taky biely povlak na tom, to co je? :confused: :confused: :confused:
6. apr 2012 o 06:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby nemate neaky dobry recept na tvarohovy kolac?
dakujem

a inac chcem vam popriat Pokojne a pozehnane Velkonocne sviakty :wink: oddychnite si od pecenia a varenia a uzivajte si spolocne chvile v kruhu rodiny :wink:
6. apr 2012 o 06:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
holky, potřebuji vaši odbornou radu, mám dělat vláček a někde jsem viděla že se děla z tatranek, tak mi poraďte, jestli ty tatranky mám před potahováním pomazat taky krémem? a ´boky na vagónech děláte z nějaké susšenky, nebo jen z potahovky?
Díky
6. apr 2012 o 06:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=39623
aj ked ho robim trosku inak, ale so smotanou je urcite lepsi. Plnku mozes pouzit aj napr. sviezu tvarohovu od judit.
@ellise myslsim si, ze ked ich potahujes natri tenuckou vrstvou maslovou plnkou, alebo nutelou. Boky by som dala keks - ako pises, aspon budu pevne.
6. apr 2012 o 07:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vlada111 dakujeeeeeeeeeeeeem , si pokladík. Prave citam, ze sa ti nepodaril :frowning2: ... skoda.
6. apr 2012 o 08:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pristela ale neviem prečo sa mi nepodaril, mne sa to so žiadnym korpusom ešte nestalo a to bežne robím sacherový, kde ide skoro 200g čoko a maslo. Podmáslie je kyslé mlieko :grinning:
6. apr 2012 o 08:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka s tou čokoládou, nedala jsi to do chladna?? Ta čokoláda nahoře by měla vychladnout v teple, když se dá do chladu, tak je pak taková šedivá a neleskne se.
6. apr 2012 o 08:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina ano dala som to na terasu :confused: :angry:
6. apr 2012 o 08:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vlada111 Taky jsem teď upekla red velvet.. mám ho vysoký asi 3,5 cm, plná forma ho teda nebyla.. A jaký je, zatím nevím.. jdu si teď odmakat 12 hodin v práci při 19 dětech jen s jedním kolegou a večer se uvidí..:slight_smile: Nachystala jsem si do něj bílý pařížský krém a zítra ho hodlám servírovat mamině, ségře, děckám... takže ať je, jaký je, prostě ho sní a basta..:grinning:
6. apr 2012 o 08:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@jakelina ano dala som to na terasu :confused: :angry:
6. apr 2012 o 08:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mizulienka tak to bude tím, příště to nechej při pokojové teplotě vychladnout a ztuhnout a bude krásně lesklá a tmavá. :wink:
6. apr 2012 o 08:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina clovek sa uci cely zivot :wink: dakujem
6. apr 2012 o 09:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mariann2 od KOvaca cukrarskepotreby.eu,ale tusim pravacokolada ho ma teraz v akcii.Len tam asi pôjde o datum spotreby.Aj ten môj ma iba do konca decembra a moc kvietkove torty odo mna nechcu,tak dufam ze ho spotrebujem :confounded: .
@pristela neviem ukazat,lebo ten nas pocitat stale nenacitava kartu z fotaku :angry: ,tak len u kamosky obcas stahujem fotky,budu az po Velkej noci .Ideme kupit novy,tak potom to uz bude sup-sup.Je to velmi podobna hmota s akou robi Julia a bez roboty :wink: .Krasne vonia,len som ju este nechutnala,ja tieto hmoty nejem :grinning: .Ale co pre teba neurobim, vecer ju ochutnam a dam vediet :wink:
6. apr 2012 o 09:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@mata77 najprv si vymodeluj telíčko ovečky a potom ho oblep malými guľôčkami, MMF na čierno nezafarbíš, ale môžeš ju na povrchu namaľovať gelovkou
6. apr 2012 o 10:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby jedny ukecane, toto nemam sancu docitat!!!! :angry: dufam ze ste nepreberali nic dolezite :grinning:
tak ja idem k vam, supnem vam sem dve vcerajsie, a ficim na dalsie! :sweat_smile:
6. apr 2012 o 10:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to (52)
@mizulienka Lucka, ja robievam tento: cesto - 50 dkg polohr. múky, 25 dkg masla, 15 dkg cukru, 1 pr. do peč., soľ, 1 celé vajce, plnka - 3 jemné tvarohy, šľahačková smotana podľa potreby, 15 dkg cukru, 2 žĺtky, vanil. cukor, citrón. kôra, sneh z dvoch bielkov. Vypracovať cesto a nechať ho chvíľu stáť v chlade. Potom odoberieme 3/4 cesta a rozvaľkáme ho na veľkosť plechu - necháme postáť a pripravíme si plnku: Tvaroh s cukrom, štipkou soli, vanil. cukrom, citr. kôrou, žĺtkami a šľah. smotanou (tej treba dať do plnky len toľko, aby bola dobre roztierateľná) vymiešame. Nakoniec do plnky pridáme tuhý sneh z bielkov. Plnku natrieme na cesto a z cesta, ktoré sme si odložili urobíme po povrchu koláča mriežkyPlech treba vymastiť a cesto predtým ako dáme naň plnku dopichať vydličkou, aby ostalo pekné rovné.

Všetkým Vám a Vašim doma želám pekné, pokojné a požehnané Veľkonočné sviatky :slight_smile:
6. apr 2012 o 10:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lusil2005 obe sú krásne a tá Minnie nemá chybu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
6. apr 2012 o 10:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lamps dakujem, aj tebe a celej rodinke krasne sviatky!!!

a vlastne vsetkym tu - sikovniciam sikovnym - zelam nadherne Vekonocne sviatky plne smiechu a lasky!!!!!!!!!!!!!!!
6. apr 2012 o 10:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@lusil2005 ta minnie je uzasna. tu som si ulozila. marcovi na narodky taku urobim len v modrom. on strasne fici na mickeym.
6. apr 2012 o 10:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@daducha :grinning: :grinning: :grinning: ved ani ja to nejem :grinning: ale poctivo vsetko nuchtím :grinning:
6. apr 2012 o 10:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lusil2005 krásna minnie tortička, ukladám ak môžem a poslala som ti žiadosť na fb, chcem vidieť tvoje tortičky v normálnej veľkosti :wink:
@daducha už som si tú satin... objednala, ja mám práve robiť o dva týždne asi sto ruží, tak ju využijem a keď vravíš, že sa s ňou dobre robí, tak sa teším :slight_smile:
6. apr 2012 o 11:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte,pridavam obrazok trosku na pobavenie a mozno aj ako napad ked vam odide mixer :D
6. apr 2012 o 12:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to (26)
@vlada111 tak mně vylezl málem z formy, jak byl nadýchaný, za chvilku jdu péct tu kakaovou verzi, tak mě nestraš :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. apr 2012 o 12:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Holky ja vymodelovala koňaaa, neverííím , teda snad sa podoba na koňa :confused:
6. apr 2012 o 13:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to (67)
@pristela je kráááásny fakt,super
6. apr 2012 o 13:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok