• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

11. decembra 2017 
@pristela celý marcipánový?
6. apr 2012 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 jo jo , celý je z mmf , fuj taka som rada, ze ho mám za sebou :frowning2: len neviem ako ta torta bude vypadat bo si vybrali taku ruzovu a ze leziaceho hnedeho kona hore :confused: fakt netusim ako to urobit aby to bolo kukatelne :frowning2:
6. apr 2012 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela je krásný!
6. apr 2012 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem za všetky lajky za včerajšie tortičky. Pridávam dnešné a tiež fotku ako to u mňa vyzerá...ešte neprebraté tortičky.... :slight_smile:
6. apr 2012 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@pristela
Ja stále žasnem ako toto dokážeš? To musíš mať podľa mňa aj cit v rukách a trochu sochárskej duše a dobré oko, aby si dohadla aj miery. Je nádherný!
6. apr 2012 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ten konik je nádherný ,ako živý :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. apr 2012 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jednoduche rychlovecky, viac som nestihala :slight_smile:
6. apr 2012 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (39)
@pristela ten je prekrasny cumim :D
6. apr 2012 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jeej baby dakujeeem :dizzy_face: :dizzy_face: ste poklady :dizzy_face: :dizzy_face:

@lawli tá snehulienkova je naj, stale na nu mrkam , moja srdcovka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@heni79 no neviem , som sa ho bála, myslela som, ze ho neurobim , som aj fotila postup, chudak ten vypadal :grinning: robila som ho tak divnejsie bo inak mi to prosto neslo, modelovala som ho z kusočkov hmoty a pak potiahla dalsou hmotou aby bol taky "jednoliaty :rolling_eyes:
keby sa narodim este raz isto chcem byt sochár chlap :grinning: :grinning: :grinning:
6. apr 2012 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte zase mam nejaku otazku - tentokrat nie co sa tyka torty, ale: robievate niekto puncove rezy? take tie klasicke ako predavaju v cukroske - biely plat, farebny plat a zase biely, navrchu ruzova poleva?
a robievate aj nealko-verziu - myslim tym ako urobite tu stavu na polievanie bez rumu? lebo ja som to akurat urobila a chuti to divne, nieco mi tam chyba... A myslite ze ked budem robit platy z 2 vajec kazdy na maly plech, bude to stacit? Dakujem
6. apr 2012 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Snehulienka je aj moja srdcovka :dizzy_face: a na tu tortičku som mala voľnú ruku ,tak som využila :grinning: :grinning: :grinning: už dlho som nad takouto tortičkou dumala.... inak ďakujem pekene ,dúfam ,že sa bude páčiť aj malej slečne oslávenkyni :slight_smile:
6. apr 2012 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
K 18 narodeninám...
Dievčatá prajem krásne veľkonočné sviatky :wink:
6. apr 2012 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
@kvojtanikova práve sa chystám variť sirup ,korpus už mám upečený ,ale ja nepečiem ružový ten stredový - pečiem ho normal biely a farbu dostane po poliati...sirup varím takto 4 dcl sirupu - lesná jahoda Zlatá studňa ,ten ma najlepšie farbu + 2 dcl vody a 3 PL kryš. cukru ,privediem do varu a potom pridám podľa chuti rum...nealko som ešte nerobila...inak som piekla vždy tri platy cesta ,každý z troch vajec (na veľký plech) a tentokrát som si upiekla korpus v ráfku 25 x 35 cm ako na tortu, tak som zvedava ako to dopadne :grinning: :grinning: :grinning:
6. apr 2012 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli no ved ja viem ze aj ten stredny sa pecie biely, len ci ten sirup bez rumu bude "puncoidny"? lebo mne to akosi chuti len ako malinovka furt... A tie platy slahas kazdy zvlast alebo si urobis cesto naraz z 9 vajec a postupne pecies?
6. apr 2012 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no myslím že keby ja bola nejaká farebná tak neva ked je to pre dieťa,bud daj pod koníka zelené ako trávu...alebo biele......
6. apr 2012 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvojtanikova ...niektoré babenky pečú ružový ,len teraz neviem na ktorom fóre som to čítala :confused: ,to aby mali peknú farbu....neviem asi si myslím ,že ten rum tam bude chýbať...alebo možno by sa dal nahradiť esenciou (rumovou)...platy som si šľahala každý zvlášť :slight_smile:
6. apr 2012 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela wáááu je úplne nádherný ako z formičky :dizzy_face:
6. apr 2012 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci
Chcela by som sa spýtať, myslíš, že ak do velvetu nedám vanilkový extrakt, nejako to ovplyvní cesto? Ja sa domnievam, že iba chuť. Ale radšej sa spýtam skúsenejšej. :wink: Vopred ďakujem za radu.
6. apr 2012 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela dievca ty si umelkyna , konik je nadherny :grinning: ..krajsieho som nevidela :slight_smile:
6. apr 2012 o 14:47  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som skusala kvietky s drotikmi, nic moc na poprve, ale tak nabuduce budu lepsie.
A robila som mascarpone krem do torty s mandarinkami :grinning: mnamky super :grinning:
6. apr 2012 o 14:51  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
@dajna11 no prave ze to je pre 14rocnu tusin , preto som ani nemohla dat takeho jednoducheho kona tak som sa bala ho modelovat :frowning2:

@kvojtanikova ja peciem ruzovy korpus a zalievku nealko robim tuto : Na 0,5 l vody 30 dkg kr. cukor , 1 vanilka , prevariť, odstaviť z ohňa a do vriaceho arómu.
ked dávate ten farebny sirup ako zalievku , nezafarbi vam to vsetky cesta? ci len namacate v nom stredny a cely vrch potom uz nepolievate alebo polievate s nefarebnym ?
6. apr 2012 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci ale malo by sa ti podariť, lebo nedáš len farbu a tá nerobí nič v ceste. Ja neviem, čo sa stalo. Už mám urobený a naplnený sacherový, ten mi vyjde vždy, len je na 8 vajec :frowning2:
6. apr 2012 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela a načo si stresovala? To aby sme ťa tu teraz všetky chválili? :grinning: :grinning: :grinning:
6. apr 2012 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vlada111 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: trdlo !!!! fakt som myslela, ze toto nedám :frowning2: :sweat_smile: :sweat_smile:
6. apr 2012 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela ale je krásnučký fakt....super sa podaril.
6. apr 2012 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ty si iný level, čo chytíš, to urobíš krásne :slight_smile:
6. apr 2012 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela tak ten je dokonalý, jsi fakt šikula :wink: :dizzy_face:
6. apr 2012 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvojtanikova ja davam rumovu a aj puncovu esenciu, cukor a citronovu stavu
6. apr 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela nadherny konik
@bambula1307 krasne kvety
6. apr 2012 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@heni79 já tam mrskla vanolkový cukr, poněvadž u nás na "dědině" nemají ani vanilkové aroma, natož extrakt a byl stejně dobrý a teď jsem dopekla tmavou variantu a je taky super :wink:
@vlada111 tak mně vyšel i dneska a jen ze dvou vajec, heč :stuck_out_tongue_closed_eyes: fakt nevím, čím to je, že se ti nepovedl, možná zkusit příště, ale já ho pekla na 150 st. jako ostatní korpusy, ne jak tam psali
6. apr 2012 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok