• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@macicka84 ovečku más krásnou :grinning:
6. apr 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf - mne sa minule zrazila parížska šľahačka - tak som ju nad parou nahriala a ono to pomohlo, krásne sa to spojilo... ale bola to čistá šľahačka + čokoláda, s mascarpone to nemám odskúšané :unamused:
6. apr 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf myslim ze sa to uz neda neminaj si zbytocne mascarpone, urob este raz :unamused: , aj mne sa uz nepodarila ta plnka a je to dost nakladne vsetky ingrediencie
@daducha robis krivu? Lebo aj ja idem zajtra na nu mne sa to paci vac ked je torta vyssia ako take poschodia nizucke a krive
6. apr 2012 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf mne sa to stalo tiež a pomohlo zašľahať do plnky maslo. Najprv som ju trošičku nahriala v mikrovlnke a potom som do nej dala maslo. A pomohlo to :sweat_smile:
6. apr 2012 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mmaammiinnaa , @pristela....nemam slov... Prenadherne kone!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. apr 2012 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
6. apr 2012 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela - nááááááááááááádhernéééééé, niečo neskutočné, ten Tvoj koník je ako živý :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

@mmaammiinnaa - krááááááása, ja toto nechápem, ako to vieš prepracovať takto do detailov??? Perfiš :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. apr 2012 o 23:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marci2305 - perfektne sa Ti podaril :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Joj, tieto 3D torty si ja netrúfam :sweat_smile: :unamused: . Ale Tvoj Blesk je perfektný :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. apr 2012 o 23:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky pridávam moju nepodarenú tortu :D celá je krivá, prvý krát som skúšala čoko MMF, robilo sa mi s ňou veľmi zle, farba chytila úplne hrozne - už nikdy viac tekuté zelené farbivo. včielka maja vyzerá ako prejedená a po opici... no nič, deťom sa aj tak páčila :grinning: fotka je k nej veľmi milosrdná...
7. apr 2012 o 00:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@stankapk torta je nádherná a verím že aj výbornááááááá a to predsa ide nie?? :wink: :wink: :wink:
7. apr 2012 o 00:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stankapk prosím ťa , teraz su moderne "krive torty" :grinning: je krásna, taká veselá a hlavne že detváky sa tešili, no nie? :wink:
@artepf no ono pri mascarpone plnke je dolezite dodrzat asi to co pri parizskej, cize v tom hrnci co rozpustas cokosku v smotane to dat hladit, ked to je riadne vychladene neprelievat to do inej misky, šlahat to presne v tej istej čo sa v nej slahacka chladila, aby bola tak isto studena !

este raz vsetkym moooc dakujem za páčitkovanie aj komenty , doma pre mna nemaju pochopenie :grinning: :grinning: :grinning: tak mam na kritiku len vás :wink:
7. apr 2012 o 01:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@artepf este som zabudla :grinning: slahackova smotana nesmie byt trvanlivá, ale len obycajna 33% a hlavne hooodne vychladena
7. apr 2012 o 01:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 Děkuji, já mám koně ráda a od dětství je kreslím :wink: měla jsem jít na sochařskou :grinning:
7. apr 2012 o 07:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dievčatá,tu pribudli teda krásne torty :wink: Pridávam moju krštinovu A pre @anibas velka vďaka :slight_smile: :wink:
7. apr 2012 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
Prozradíte mi, jak děláte potahovku? Já ji mám vždycky hrozně lesklou a vy je všechny máte pěkně matné.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. apr 2012 o 08:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky, pridávam svoje tortičky, tá vuitonka bola velmi narýchlo, tak som nemala čas špekulovať, včera naobed mi volal spolužiak a dnes už ju naobed berie :stuck_out_tongue_closed_eyes: myslíte, že je pekná? ale úprimne nenahnevám sa, len chcem počuť každý názor :wink:
7. apr 2012 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (55)
@petaskrdla niektoré poťahovky sú lesklejšie ako iné, akú používaš?
7. apr 2012 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky, kráááásne tortičky ste pridali zasa :dizzy_face: .
Ja sa idem pustiť do pečenia, dnes chcem stihnúť aj upiecť korpus, aj naplniť, aj potiahnuť, aj ozdobiť :sweat_smile: . Torta je až na pondelok, ale prídu si pre ňu už zajtra na obed, preto to chcem všetko stihnúť dnes... a keďže je na pondelok, nechcela som už moc dopredu piecť korpus... Tak držte palce :sweat_smile:
7. apr 2012 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 - mne sa tá vuittonka páči, podľa mňa je krásna :dizzy_face: . Tie znaky maľuješ ručne, či máš nejakú šablónku? Máš môj obdiv, ja mám strach z toho, či stihnem jednu tortu a Ty ich urobíš 5 a nie hocijakých, ale náááádhernýýýýýých :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. apr 2012 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia1111 Mám to s tím dortem stejně, akorát že si pro něj přijdou po snídani..:slight_smile: Peču jak zběsilá...:grinning:
7. apr 2012 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dadka212 vubec se neboj.. je opravdu krásná a že narchlo? není to teda vidět..
7. apr 2012 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zdenallicka - tak "tfuj-tfuj-tfuj", nech sa nám darí :grinning: :grinning: :grinning:
7. apr 2012 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky, moja práve dokončená :slight_smile: len sa mi urobili hrudky v kréme (z kaše - robila som čokoládový nastavovaný kašou), nešlo mi to rozmixovať, dá sa s tým vôbec niečo urobiť? Hádam to nebude až tak strašne vadiť, chuťovo je dobrý...
7. apr 2012 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@mia1111 No, už jsem to pos.ala..:grinning: Jsem si dala vařit do karamelu celých 250ml mléka a zapomněla si oddělat na rozmíchání pudinku..:slight_smile: Jsem to tu chladila, foukala, nakonec jsem to riskla a rzmíchala v horkém a kupodivu se povedlo..:slight_smile: Ale měla jsem strach, bo další karamelový pudink nemám..:grinning:
7. apr 2012 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Moje včerejší tvoření :slight_smile:
7. apr 2012 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (54)
@dadka212 Mne se libi, hned bych si s ni vyrazila do mesta :sweat_smile: :grinning: , ze pry narychlo, krasna je, urco se mu bude libit :wink:
7. apr 2012 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zdenallicka - si sa vynašla :slight_smile: . Ja inak často rozrábam puding-prášok v teplom mlieku :grinning: :sweat_smile: , sa mi zdá, že sa rýchlejšie rozpustí :grinning:

Inak baby, je rozdiel v pečení, keď formu vymažem tukom a vysypem múkou - alebo keď dám len na dno formy papier na pečenie? Ja vždy vymazávam a vysypem múkou, no v tomto recepte, čo idem robiť, sa dáva len papier na pečenie na spodok formy... mám to risknúť? :sweat_smile:
7. apr 2012 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 jasné, že je pekná :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: tak ako všetky tortičky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
7. apr 2012 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia1111 ja pečiem tak, že si dno formy vymažem maslom naň "prilepím" papier na pečenie a boky ani nemastím ani ničím nevysýpam. Korpus sa mi pekne upečie :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:, takže kľudne to môžeš risknúť :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
7. apr 2012 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps - fakt? Tak to takto skúsim :wink: . Ďakujem :dizzy_face:
7. apr 2012 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok