Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
7. apr 2012

@mia1111 já si formu trošku vymažu olejem i boky a na dno přilepím pečící papír a pečou se mi korpusky krásně 😉

tak konečně mám hotovou tu lišku, náš prcek zkonstatoval, jééé to je krásný pejsek, tak jsem na rozpacích, fakt je tak hrozná, že není poznat? 😝

mia1111
7. apr 2012

@lamps - a oddelia a sa Ti boky korpusu pekne od formy, keď je korpus hotový? Lebo ja vždy podľa toho viem, že korpus je už prakticky upečený, kontrolu špajlou robím síce tiež, ale tá zvykne byť suchá 😉 .

mia1111
7. apr 2012

@vecernicci - je kráááááásna a je to líška, neboj, ja som ju spoznala na prvý šup 😵 😵 😵 😵

mates22
7. apr 2012

@vecernicci jasně, že je to liška (však ona je psovi podobná...a kolikrát viděl malej naživo lišku, že)....krásnej dort

vecernicci
7. apr 2012

@mia1111 @mates22 díky děvčata, je fakt že je to psovitá šelma 😉 ale paní se líbila, ani jim nevadilo, že jsem přešvihla váhu o kilo 😝 a ještě dali tringelt 😉

miciatko
7. apr 2012

@vecernicci jee to je krasna torticka

vecernicci
7. apr 2012

@miciatko snažím se snažím 😉 😵 😵

lamps
7. apr 2012

@mia1111 tie boky hneď po vytiahnutí korpusu z rúry oddelím od formy tak, že opatrne ju oddelím nožom od formy. Jednoducho vsuniem nôž medzi formu a korpus a prejdem ním dookola - potom ho vyklopím z formy, Ide to pekne a korpus mám pekne rovný. Chápeš ako? Lebo ti to neviem lepšie opísať

bambula1307
7. apr 2012

@artepf ked sa ti slahacka zrazila pomoze opatovne zahriatie a poriadne vychladenie..do druheho dna. potom by sa mala znova dat vyslahat. 😉

mia1111
7. apr 2012

@lamps chápem 😉 . Len tento korpus idem piecť v teflonke, tak to sa bojím, že by som ju nožom škrabla... asi vymažem pre istotu aj boky 😉

lamps
7. apr 2012

@mia1111 veď keď je forma teflónová, nemal by sa ti korpus na ňu prilepiť. Nie?

kvietocek7
7. apr 2012

hallo hallo sikovnicky maminky - piekol ci ozdoboval tu niekto velkonocneho baranka? nejaky osvedceny recept???

lamps
7. apr 2012

@mia1111 ja pečiem v klasickej forme a tie boky nie sú nejako veľmi prilepené, keby som mala viac trpezlivosti odlepili by sa po chvíľke aj samé. Ja to tým nožom urýchľujem 😀 😀 😀. Ja som to niekde čítala, že keď sa boky nevymastia, tak korpus je pekný rovný.

janula.h
7. apr 2012

dorobené môžem Veľkonocovať 😀
@dadka212 tá 80 je s tou podložkou z KIKu 🙂

bambula1307
7. apr 2012

@dadka212 vsetky tvoje torticky su pekne 😎
@mmaammiinnaa krasni smolkovia 😀
@adrianai krasna torticka, hrudky sa stratia. 😀

bambula1307
7. apr 2012

@mia1111 ja mam jednu teflonku..tam sa tiez prilepi, pomaham si tvrdou plastovou stierkou. Inak tiez nozom obidiem rafik ako lamps.
@janula.h krasne a kapore su dokonale 😀 😎
@vecernicci krasna listicka a cela torticka

mia1111
7. apr 2012

@lamps - no posera som, čo Ti poviem 😀 😀 😀 . Ale budem robiť tortičku - mini pre môjho drobca, si vypýtal, tak na tej to vyskúšam a aspoň budem vedieť 😉 . Mne inak zvykne korpus narásť nie do kopca, ale do takej oblinky, to mi ale nevadí, keďže ho zrezávam kvôli odrezkom do krému pod poťah 😉 .

Baby, dajte mi niektorá 5korún... ja som AŽ DNES prišla na to, že mám doma nie len ten ručný elektrický mixér, ale aj kuchynský robot Moulinex Odacio... no doteraz som ho použila asi 3x, len na krájanie zeleniny, keď sme zavárali a dnes ma napadlo, že som mala k nemu aj nejakú metličku... 😅... A fakt. Tak perfektne vymiešané žĺtka s cukrom - do bledučkej peny - som ešte v živote nemala 😅 . Aj cesto je total nadýchané (dúfam, že také bude aj po upečení), normálne nechápem, vpodstate bez roboty, len som prisypával ingrediencie a ono to frčalo samé 😀 . A kým sa mi žĺtka miešali, tak tým ručným som si zatiaľ vymiešala bielka na sneh... no sprostá som, som si už dávno mohla ušetriť ruky 😀 😀 😀 😀

mia1111
7. apr 2012

@bambula1307 - aha. No ja som doteraz vždy formu vymazala a vysypala múkou a korpus sa mi vždy sám oddelil od formy... tak uvidím, vyskúšam na tej malinkej forme tak, že nevymažem a hotovo 🙂

dadka212
7. apr 2012

@mia1111 no predtým som malovala ručne, ale teraz som si urobila razítka 😀 som zobrala deckám jednu takú penovú puzzlu a vyrezala odtial 😅

lamps
7. apr 2012

@mia1111 pošlem ti aj 10 korún 😀 😀 😀 ty sa máš. Mne mixér odišiel, mám len taký malý tyčový a s tým toho veľa nenapečiem. A keďže nemám mixér, tak na Veľkú noc pečiem len z lístkového cesta a slané pagáčiky, na ktoré mixér nepotrebujem. A inak sme dve poserky, ja tiež s obavami skúšam nové veci

dadka212
7. apr 2012

@vecernicci krásna líška, hneď som ju spoznala 😉

mia1111
7. apr 2012

@lamps - keby si bola bližšie, ja by som Ti mixér požičala. Aj obidva. 😵 Ty by si ich využila lepšie, ako ja... Ja na Veľkú noc nepečiem nič, včera som v noci robila šuhajdy, bude len tá mini tortička pre drobca a kúpila som Marlenku v Bille v akcii 😀

lamps
7. apr 2012

@mia1111 juuj, ďakujem 😅 😅 😅, ale nie som si istá tým, že ja by som ich využila lepšie. Už som bola aj na obhliadku v obchodoch pozrieť mixéri, ale nič moc tam nemali.

barinkova
7. apr 2012

@janula.h ahoj ano

pristela
7. apr 2012

@mia1111 zlatinko ja formy na torticky nikdy ničím nevymazavam , absolut to nieje potreba, na dno dam papier na pecenie a to je vsetko , tiez pak oddelujem vsunutim nozika, ale ako lamps pise kjeby mam trpezlivost a pockam oddeli sa mi to aj same 😝

mates22
7. apr 2012

náš velikonoční, zdobila i malá

mates22
7. apr 2012

@mia1111 😀 , no já v robotu dělám těsta, krémy, kynutý a minule sem tam hodila i hmotu (teda jen varnu) a normálně jí zvládnul 😉

vecernicci
7. apr 2012

@mates22 mně zvládne i hmotu ze suš. mléka, přece se nebudu dřít, když to může udělat někdo jiný, ne? 😀

reruna
7. apr 2012

prosím vás ta pribináčková plnka - 1 šlehačka ušlehat, 2 tvarohy, 2 pudinky creme olé? je to všechno? cukr tam nedáváte?

bambula1307
7. apr 2012

@reruna tusim tam boli 2 slahacky a aj troska cukru..ale ja som este neskusala...ale skusim.
@mia1111 ja tiez nemazem formy, dam papier na dno a hotovka. mazem dno len ked peciem v hrnci 😎