Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

fodorka
7. apr 2012

babenky prijemne prezitie velkonocnych sviatkov prajem 🙂 pridavam zajka sice som ho robila uz pred tyzdnom ale teraz sa to hodi 😀

katulkaaaaaa
7. apr 2012

ahojte neviem ako vy ale ja som stravila 24h v kuchyni chrbat ruky nohy necitim,ale zakusky popecene,rozdane tak teraz uz len potiahnut poslednu tortu a konecne odych 😀
podarili sa mi prvy krat punocve rezy s toho sa straaaasne vytesujem 😝

zuzkat1
7. apr 2012

ahojte🙂 tak moj druhy pokus o tortu, tentokrat pre babku na narodeniny...

zuzkat1
7. apr 2012

a este ak dovolite otazocku...ako to robite aby sa vam nezvraskavel ten potah na torte tam kde su zahyby? ja to tam mam take poohybane a nie rovne teda neprilne to tam pekne k torte....

lamps
7. apr 2012

@zuzkat1 tak ako na tomto videu:

https://www.youtube.com/watch?v=WPmZ112_4J8

😅 😅 😅

zuzkat1
7. apr 2012

@lamps no ja sa snazim nejako podobne,ale nedari sa mi, stale sa mi ten marcipan potrha...je mozne ze ho mam moc tenky? ja sa snazim dost vyvalkat lebo u nas ho nikto neje... tak nech ho tam nie je vela...no ale dakujem za vidieo...budem trenovat... najblizsie sa chystam na gitaru🙂

lussy23
7. apr 2012

@fodorka krásny
@zuzkat1 krásna
@katulkaaaaaa waw sú krásne. to ako ste docielili takú sýtu farbu? My to máme biele, používame fondán.

zdenallicka
7. apr 2012

@katulkaaaaaa JSI MOJE MODLA!!! 😵 😵 😵

lussy23
7. apr 2012

@dada2007 zlatučké a šikovné dievčatko

alicc
7. apr 2012

dievcence vsetkym vam velmi pekne dakujem za olajkovanie mojej torticky 🙂 , velmi ma to tesi 🙂

lamps
7. apr 2012

@zuzkat1 no môže to byť aj tým, poťahovku treba vyvaľkať tak na 4 mm, aby sa dala pekne vyhladiť. Ale všetko je to o cviku, neboj každou tortičkou to bude lepšie. A keď sa ti urobí taký ten zhyb na poťahovke, nesmieš ho pritlačiť na tortu, ale poťahovku nadvihnúť a pekne vyrovnať 😅

kaculka46
7. apr 2012

Holky prosím kdo děláte s mléčným marcipánem jak ho uděláte krásně bílý?

dajna11
7. apr 2012

moje dalšie konvalinky a pokus že o fialky🙂))))neviem či použijem,či stoja za hriech...a marlenka prvá v živote a gulky zo zbytkov 😀 😀 😀

dajna11
7. apr 2012

@dada2007 ty koki ved ich robí krajšie ako ja,a to je terda moja hanba 😖

lucy222
7. apr 2012

@macicka84 ta je opravdu naaaadherna 😵 😵 😵

maca77
7. apr 2012

@vecernicci ja som bola dnes večer u susedky pomôcť jej tortu ozdobiť.. a ona mala presne túto podložku ... tak som jej vravela či nemohla aj mne kúpiť 😅 naozaj super na stole drží

zuzkat1
7. apr 2012

@lamps ach jaj. no snad to niekedy zvladnem.... najhorsie je to na takych tortach ktore maju rohy...ako srdce alebo stvorec...a vlastne na kazdej je to zle... ☹

pristela
7. apr 2012

@zuzkat1 ja myslím , ze mas spatnu "konzistenciu" potahovky ked praska, ja robievam aj mmf aj mliecny a teda mmf som minule na tom Thomasovy mala hore tak tenku, že až miestami presvitala 😕 boli tam kolajnice takze to absolut nevadilo, tiez nelubime potahovky tak ich ani ludom moc nestrkám 😝 tak myslim ze v hrubke to nebude

macicka84
7. apr 2012

@lucy222 Diky 😉 - tady uz je hotovy dortik...

Tak dortik s oveckou Shaun je na svete 😅 . Pro mamku, snad se potesi 😉 ...

@pristela Tak to se mi dneska presne podarilo taky, ze jsem to vyvalena tak natenko, ze mi to prosvitalo, ale myslim, ze ted uz to neni videt, ale to se mi tedy jeste nestalo 😕

artepf
7. apr 2012

@jakelina
@mia1111
@ikula2
@lamps
@pristela
moc díky holky za všechny rady, udělala jsem si teda novou šlehačku a potom už to vyšlo 🙂, jen se teď budu bát pro příště, aby se to nestalo znovu 😖 . Přitom jsem včera dělala tenhle krém nejdřív do menšího dortu z jedné šlehačky a povedl se a do druhého, většího, ze dvou šlehaček a sekl se 😠. Problém byl v tom, že se mi šlehačka zdála pořád řídká, tak jsem ji asi šlehala moc dlouho. Tak prosím ještě poraďte - jak dlouho a na kolik otáček tu šlehačku s bílou čoko mixovat, aby byla tak "akorát" a nesrazila se? A potom po přidání mascarpone už šlehat jen opatrně a pomalu? Aspoň tak to vždycky dělám. Jo a jak mi radila @pristela, vše v jedné nádobě, tak to uvařím i chladím v té samé, jen do mixéru to prostě musím přelít, protože to nedělám ručním. Takže asi dát vychladit i tu mixovací nádobu. Díky díky ještě jednou za všechny rady a přidávám včerejší a dnešní tři dortíky a muffiny 🙂 .

brendda
7. apr 2012

Teeeeda holky,dala bych vám všem Nobelovu cenu za pečení.
Jen náhodou jsem nakoukla,nádhera!Vsechny jste moc sikovne!
Není mezi vami nektera z Prahy nebo okolí?Neco bych potřebovala.Dekuji za info🙂

vlada111
7. apr 2012

ahojte kočky, prisávam svoju dnešnú tortu, zadanie bolo ovečka, tak som sa inšpirovala z časti netom. Na telo ovečky som použila tú burizónovú hmotu, doporučujem. Držala tvar a bola lahulinká. Teraz budem s tortami oddychovať do mája 😉

vecernicci
7. apr 2012

@kaculka46 já na to používám práškovou bělobu od sugarflair a fakt funguje 😉 myslím, že nějaký vybělený dortík mám i v albíčku 😉

vecernicci
7. apr 2012

@vlada111 tak ta je úúúúžasná, kam se na tebe hrabe flickr, jen doufám, že až ji zase někdo uvidí na fb, tak ji po mně taky nebude chtít, já bych ji tak krásnou nikdy nedokázala 😵

lenocka23
7. apr 2012

@dada2007 pocuj a tvoj muz uz ma brokovnicu nachystanu...?? 😉 😉 😉 😀 😀 😀 (mm hovori ze mala sa podoba na N.Furtado..) ale teda aj ja by som potrebovala takuto pomocnicku.... pripadne mam pre nu doma nadejneho mangela... 😉 🙂 🙂

brendda
7. apr 2012

@vlada111 Náaaaaaaaadhernaaaaa!

mates22
7. apr 2012

@vlada111, @macicka84 holky, krásné ovečky, klobouk dolů, oba dorty jsou naprosto úžasné

vlada111
7. apr 2012

@vecernicci si perfektná 😀 😀 😀 Čo by si nezvládla 😵

eliska22
7. apr 2012

@pristela ďakujem, potešila si ma 🙂 žiadosť na fb som potvrdila 😉

katulkaaaaaa
7. apr 2012

@lussy23 uvarila som si vodu s troskou cukru a do praskoveho cukru som liala tuto horucu vodu miesala som pridala som puncovu aromu a cervenu gelovku 🙂