Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
9. apr 2012

@vejula nádhera a všetko najlepšie drobčekovi🙂
@reruna krásne
@anibas kráse tortičky a Filipkovi skoré uzdravenie
@lifinka krásna

reruna
9. apr 2012

@njonja možná záleží na tvarohu - já jsem dělala - 2 ušlehané smetany ke šlehání (měla jsem jen 30% a stačilo), do toho jsem zamíchala mletý cukr podle chuti, 2 tvarohy ve staniolu polotučné jemné, 2 pudinky bez vaření vanilkové Creme Olé dr. Oetker, jen ten prášek, ale můžeš dát i čokoládové. Bylo to tuhé tak, že to vůbec nešlo skoro namazat... jak holky radily přidala bych tam ještě tu 1 zakysanou smetanu a nenechala jsem to stát, hned jsem to mazala na ten korpus...

njonja
9. apr 2012

@reruna hm, asi mam divny tvaroh:-8 Skusim to este znova niekedy🙂 Dakujem za radu🙂!!

vejula
9. apr 2012

@lussy23 dakujem 😵 aj za dominka 🙂

lifinka
9. apr 2012

@anibas krásně jsi dort urobobila, člověk by nevěřil, že jsi neměla náladu?Moc hezký 🙂

pristela
9. apr 2012

@njonja a davas tam tie 2 crem ole pudingy? ked ich das to neexistuje aby si to mala riedke 😕

lifinka
9. apr 2012

@anibas laryngitida je děsná, vím o čem mluvíš, syn na ni trpěl dosti, takže léky jsou stále po ruce 😒 my celý den včera strávili na pohotovosti, Ivošek nemohl otevřít oči bolestí, jak ho bolela hlava a celé čelo nemohl nic a od sobotní půlnoci 39-40 teploty, no tak se muselo jet 2x na pohotovost večer na ORL vrátili jsme se po 22h a to i s malým Matyáškem...prostě do dneška mu teploty neklesaly po sirupech, no má zánět dutin oboustranný takže má ABT, a před 14dny jedny ABT dobral
🤐 jsem z toho namrtvici od toho ledna je toho už dosti...

lifinka
9. apr 2012

holky prosila bych na dort forma srdce, ořechový korpus, máte některá recept, co naskočí?děkujíííí 🙂

daducha
9. apr 2012

@lifinka ja som robila prave teraz tento a bol krasne vysoky,pouzivam L-kove vajcia ,este som pridala polku prasku do peciva http://www.tortyodmamy.sk/content/orechova-torta

anibas
9. apr 2012

dievčatá ďakujem 😵 😵 a práve tá pani čo brala túto krstinovú tortu vravela, že jej dcéra do 15 rokov pravidelné laryng. - takže ma potešila 😝 😝 @lifinka ufff - to tu verím ked nemôžeš vlastnému dieťaťu pomôcť ☹ ☹ ☹

anibas
9. apr 2012

@reruna krásny zákusok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lifinka
9. apr 2012

@anibas do 15let bože to snad nééé...prý by kolem 7let měla ustoupit, že ty cesty jsou už rozšířené...kolik má ten tvůj roků?

lifinka
9. apr 2012

@daducha děkuji a prosím tě, jaké se hodí ke očech. korpusu krémy???Jaké jsi dělala ty?Mám na 4.5. zakázku je to srdce a pro pána vůbec nevím, jak to nazdobit?

njonja
9. apr 2012

@pristela moja, ja som tam davala stuzovac slahacky,lebo som mala recept s tym. Alr musim to skusit s ole pudingom!

dadka212
9. apr 2012

@lifinka aj ja robím ten čo dala daducha link 😉 a krém no buď ten orechový alebo čokoládový...aspoň mne sa to spolu hodí 🙂

dadka212
9. apr 2012

@vlada111 prosím ťa ako sa robí tá burizonova hmota? potrebujem niečo lahučké budem robiť vežu 😝

njonja
9. apr 2012

@anibas ta laryngitida je blba☹ my sme to mali pra razy minuly rok. Ale nobj sa, je nebezpecna hlavne v nizkom veku deti , vtedy maju este dychaciu trubicu velmi uzku a hrozi zadusenie. Potom, ked podrastu je to uz leosie, len treba byt opatrni a mat radsej dom vzdy Prednison, ak by sa zacal dusit - rychlo podat a je. Ale to uz asi mas.

lifinka
9. apr 2012

@dadka212 četla jsem v tom linku, že dělá ještě nádivku z ořechů....a není to pak sám ořech?

lifinka
9. apr 2012

@njonja fíhááááááááááááááá to je nádherný dort! 😕 😎

njonja
9. apr 2012

@lifinka 🙂 🙂 🙂 dakujem!

lifinka
9. apr 2012

@pristela jééé, to je hezký ten korpus šachovnice, máš odkaz?

dadka212
9. apr 2012

@lifinka nám to tak chutí...dávam džem a ten to oživí 🙂

pristela
9. apr 2012

@njonja ahaaaaaaaaaa 😀

@lifinka nemám , ja to robila len tak , je to jednoduhe to len vyrezes kruhy do korpusu a farebne prekladas, som to aj fotla :

lifinka
9. apr 2012

@pristela to je super díky za tip, se těším to musím vyzkoušet!

dadka212
9. apr 2012

@pristela tak to šachovnicovanie aj ja vyskúšam asi tento víkend 😀

alenv
9. apr 2012

holky prosím máte uložené nějaké opravdu pěkné růžovoučné princeznovské dortíky?

anibas
9. apr 2012

@lifinka Filip má 2,5 r. , najstaršia 15, a prostredná skoro 7 😉

dm1
9. apr 2012

babenky cafte nieje v mojich silach vas docitat sme boli rozlietani cele sviatky. Pridavam torticky a medovnicky

macicka84
9. apr 2012

@alenv 😵

dm1
9. apr 2012

a medovnicky