Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. apr 2012

@lifinka nechej to na tom drátku uschnout, já to zapíchnu do pěnovky a svazuju až další den. Možná proto to prolézalo ten drátek, když jsi s tím hýbala a nebylo to suché.

vecernicci
10. apr 2012

@daducha @bzucinka2 víte děvčata, jak jsem to vyřešila já? obtiskla jsem si od kámošky půjčenou barbínu, poněvadž u nás doma se takovéhole zboží nevyskytuje 😉 do kusu hmoty (dělám z mléčňáku) a nechala jsem ztvrdnout a mám super formičku na obličeje 😵

vecernicci
10. apr 2012

holky, vím že už s tím budu otravná, ale hoďte mi please někdo recept na tu marlenku bez válení, já karkulka si to neuložila a teď to nemůžu najít, jinak asi si ke kafíčku zase upeču ten red velvet, stráááášně mi chutná, ale ten červený je lepší než ten hnědý 😉

zdenallicka
10. apr 2012

Hned vám musím napsat - neměla jsem doma tvaroh a nechtělo se mi vaři už další pudink na krém, tak jsem dělala pribináčkový krém, ale jenom s bílým jogurtem!!! 🙂 Je to bílý jogurt řeckého typu, mají ho v Penny, teď byl v akci asi za 14,-.

http://www.bohemilk.cz/jogurty/reckyjogurt

A vyšelhala jsem si jednu šlehačku se ztužovačem, k tomu jsem přidala dvě polévkové lžíce cukru, pak ten jogurt 200g a kokosový pudink Creme Olé... áááách to je vám dobrota, že nevím, jeslti to nesežeru..😀 Hodlám ho kombinovat s čokokorpusem a ananasem z plechovky..🙂

njonja
10. apr 2012

@vlada111 ja robim z Wi. no je pravda, ze pri samotnom modelovani si to niekedy rukou zdeformujem, ale to je asi pri kazdej hmote🙂 Ty mas naaaadherne torty, je vidiet, ze si na tom das 100% zalezat🙂

njonja
10. apr 2012

@vecernicci tak toto by ma nenapadlo!!!! Super napad na formicku🙂

anibas
10. apr 2012

@dm1 dnes som robila burizony z polovičnej dávky a supééééééééééééééér - robila som vaňu jakuzzi a Tomáša podvozok 😵 😵

79zuzana
10. apr 2012

dievcata, prosim, poradte mi... dostala som objednavku na tortu kosik s kvetmi...Moj problem je, ze neviem ako mam urobit tu rucku, aby mi pekne drzala hore. Ako ste ju prosim robili vy, co ste ju uz robili? dakujem 🙂

bzucinka2
10. apr 2012

@vecernicci to je super napad, ale to uz asi nestihnem ale urcite si poziciam nejaku barbinu 🙂
@79zuzana baby vraveli, ze tam davaju hruby drot 🙂

vecernicci
10. apr 2012

@jakelina díky moc 😉
@njonja @bzucinka2 a formička funguje, už jsem ji zkoušela, dělala jsem z ní základ obličeje na toho motýlka, jen jsem ho trošku upravila, ještě jsem doma po sobě našla panáčka, tak udělám i chlapeckou formičku 😉

dm1
10. apr 2012

@anibas poprosim teda recept 🙂

mia1111
10. apr 2012

@dm1 - myslím, že včera dávala link na tú burizonovú hmotu Vlaďa 😉
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

dm1
10. apr 2012

@79zuzana zviazala som viac drotov k sebe aby to bolo pevnejsie omotala som hmotu dokola tak, aby na oboch stranach zostalo zhruba taky kusok ako je vysoka torta. Potom som do torty na obe strany pichla slamku a drot strcila do toho. bolo to pevne kedze to bolo po celej dlzke a rucka ani netuhla vobec a drzala super

79zuzana
10. apr 2012

@bzucinka2
@dm1 velmi pekne dakujem. Mam len tenucke drotiky, tak ich teda skusim nejak poprekrucat dokopy a obmotam to dookola hmotou. Dufam, ze mi to vydrzi. Pre istotu si to urobim aj vopred par dni, nech to stvrdne. Uz mi z toho lietaju motyliky v bruchu 😝

reruna
10. apr 2012

@lifinka nejdřív si udělej kvítka, nasuň to na drátek, nechej to uschnout do druhého dne a pak to teprve svaž dohromady, drátky mám opředené, jestli je nemáš opředené, tak je nejdřív omotej páskou celé

daducha
10. apr 2012

@vlada111 ta 5 kg je potahovaka, to nie, ta gum pasta ma kilo.No uz ju ma asi vypredanu,nevidim ju tam 😖 .

daducha
10. apr 2012

@anibas no neviem ci ja mam taku smolu, no uz mam zase taku varku, ktora je po rozpracovani ako lepidlo,hrozne mäkka,kym tam nedam poriadne solamylu,ani s nou neviem robit 😠 .Uz sa mi to raz stalo a toto posledne vedro zase.Predtym som mala taky ze som ho absolutne nevedela vyvalkat,az som mala pluzgiere,ako keby som na poli kopala.Neviem co s tym je,no pri WI sa mi to nastavalo.No ale ved co by som chcela porovnavat belgicku hmotu s madarskou 😀

anibas
10. apr 2012

@daducha robíš s K2 ???? PDT je talianska

dm1
10. apr 2012

@79zuzana tak si zober hocaky drot co najdes lebo ich minies moc ved to este obmotavas paskou floristickou aby to drzalo na tom.

dm1
10. apr 2012

@mia1111 dakujem nestiham teraz vsetko citat 😵

anibas
10. apr 2012

@dm1 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

79zuzana
10. apr 2012

@dm1 aha vidis, ta paska ma nenapadla 😅 Ale vlastne mas pravdu, tie tenucke drotiky by som asi pouzila cely balik, aby mi to aj drzalo ten tvar... dam muzovi za ulohu zohnat mi nejaky drot 🙂

vlada111
10. apr 2012

@dajna11 ja som robila z WI a hrôza, ešteže potom prišiel Smartflex. To sa lepilo, nedržalo to ako Smartflex. Tá burizónová sa dá orezať nahladko. Teda ja som ju mala mäkšiu, lebo som len od oka dala roztopiť cukríky a do toho burizóny, ale na to brucho ovečky to bolo super. Bolo to ľahké a držalo to perfektne. Len som to obalila poťahovkou. Ďakujem za pochvalu, som veľký detailista a keby som mala robiť na zákazku a viacej tort za týždeň, už by to také nebolo a nebola by som so svojim výkonom spokojná 😀

vlada111
10. apr 2012

@mariann2 aha, tak potom neviem kde ju majú, ja som si ju pomýlila s poťahovkou. Ale snáď to niekde vyňúram. Ak to nájdeš ty, daj mi prosím vedieť, chcela by som ju skúsiť.

vlada111
10. apr 2012
lussy23
10. apr 2012

@njonja krásne
@broucek2 krásne tortičky
@dajna11 nádherné ruže a kvietky
@timonko nádhera

dajna11
10. apr 2012

@vlada111 aha,vidíš takto na telo postavičky to je asi ako stvorené...ja používam ak robím tie polystyrénové gulločky.tie obalím hmotou a je to lahučké.takže niečo podobne 😀 ja tiež necháperm ako kočky stíhaju tolko toriet týždenne,ja by som sa okozlila.....a oni ich maju krásne... 😀