Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
10. apr 2012

baby prosim pomoc 🙄 trapim sa s nim 2,5 hod a stale ma nejaku divnu hlavu 😅
poznate ho?

woman04
11. apr 2012

@ajka82 mr.Bean 🙂🙂

mizulienka
11. apr 2012

@ajka82 ani som nemusela rozkliknut na vacsi obrazok, je to on mr bean 😉

ajka82
11. apr 2012

to som rada ze ste ho poznali 😵 tak ho asi mozem pozajtra pouzit, mi poslala znama foto torty s mr. beanom, ze si taku prosi pre syna ...ale asi ked budu dnes baby spolupracovat vyskusam este jednu hlavu, ci nebude lepsia 😅

kvojtanikova
11. apr 2012

@ajka82 nezabudni mu este urobit zaplaty na sako na lakte, a hlava je dobra, mozno len trosku zmenit usta. Ale uz aj teraz je podoba ocividna. A este keby si mu vedela vyrobit do ruky toho medvedika a ze by sa na neho dival, to by bolo bozske🙂 Urcite to zvladnes, si sikovna.

anibas
11. apr 2012

@ajka82 možno tam chýba krk a mr. bean nemá hlavu do trojuholníka ??? Hore širšiu a dole užšiu?

b.janka
11. apr 2012

babuľky už 1,5 týždňa sa vás snažím dočítať a stále mi chýba 10 strán... 😠 ... ale dúfam že dnes to už dorazím

potrebujem od vás pomoc... včera večer v posteli ma osvietilo že dnes je streda a mala by som odpiecť korpusy na tortu pre dcérku 😀 ... mala ju mať pred 2 týždňami na narodky... len som ochorela a ništ z toho nebolo... a teraz bude mať meniny tak aspoň teraz sa hádam dočká... ale včera mal aj mm meniny ... tak by som chcela spraviť jednu spoločnú... keby nebola veľká noc tak spravím každému zvlášť alebo poschodovú... len sme už presladení.. tak by som potrebovala či nemáte nejaké obrázky tort kde je jedna polka torty pre jednu osobu a druhá pre druhú... vôbec neviem pod akým názvom to mám hľadať... vopred vám veľmi pekne ďakujem

pred chvíľkou mi svokra oznámila že má byť odstávka vody... do nejakej druhej... ma šibneeeeee.... staršia je konečne v škôlke.. mohla som si robiť... a teraz som takto dopadla 😠

inak baby my sme stále chorí... už od vianoc sa točíme s chorobami... všetci ideme z atb do atb... 1 týždeň sme ok a potom znova chorí... staršej zistili nejakeho sviňucha v hrdle... tak mesiac bude na atb... ja som bola tiež na steroch... v piatok budú výsledky... a mm má tiež ísť...tá mladšia to ešte dobre znáša... vždy ochorie ako posledná... bude mať ešte len 10 mesiacov ale už toľko liekov vybrala... no hrúúúúúúúúúúza ...

mates22
11. apr 2012

Ahoj, jdu pro radu... dort k šedesátinám maminky, je to taková modernější babička, ale nemá ráda marcipán a spol. Dort bude asi dvoupatrák, jedno patro čokoládové s ořechovým krémem pro oslaveňkyni, druhé piškotové či mramorák s krémem a ovocem pro ostatní. Pokusím se ho udělat čokoládou politý, ozdoby asi z čokohmoty, boky zkusím s transferfólií nějakou decentní a pak vylít vršky a nahoru si myslím nějakou růžičku, možná kopretinku a konvalinku, pár lístečků..........ale teď k jádru problému - nějak se nemůžu rozhodnout, jestli dort bílej a ozdoby hnědé, nebo naopak, nebo případně kytičky barevné (červená?, růžová?. tyrkysová?) a korpus pak jaký - tmavý, světlý???? nemáte některá inspiraci? Nebo i jen názor by mě zajímal, bojím se, aby to nebylo smutné ☹ a usedlé, nebo naopak přeplácané

bzucinka2
11. apr 2012

@ajka82 mr.bean:-)
@b.janka skus mozno hladat ako torty pre dvojicky 🙂

jakelina
11. apr 2012

@mia1111 děkuju, no vidíš, jaká já jsem hlava děravá, já jsem pořád hledala a vůbec jsem si nevzpomněla, že jsem je viděla na FB. Jsi strašně hodná.

symoona
11. apr 2012

Ahojte dievčata ...Moc sem neprispevam,ale stále Vás čítam..aj keď som to ešte ani zďaleka všetko nestihla..Chcem sa opýtať, kúpila som si silikonovú formičku na bábätko..Môžem ju plniť normálne s MMF??

mizulienka
11. apr 2012

baby, ked robite poschodovu stvorcovu, ake velke rozdiely nechavate medzi jednoltivymi poshcodiami?
uz som tu tortu davala, dam este raz pre lepsiu predstavivost...dakujem

dm1
11. apr 2012

@mizulienka ja ako kedy ale vacsinou tak 8cm zalezi co chcem dat na bok. Henta vyzera ze su take vacsie rozdiely po stranach min. tych 3cm je tam urcite

dm1
11. apr 2012

@symoona jasne mozes aj ja robim najcastejsie s MMF

mizulienka
11. apr 2012

@dm1 dakujem Dani...vobec si neviem odhadnut, ake velke by mali byt tie stvroce aby cela mala do tych 7kg 😕

dm1
11. apr 2012

@mizulienka no do 7 kg to bude tazsie. ja som robila 30x30 a tusim 20x20 ale len 3x korpus a 2x plnka bez ovocia a mala 7kg. Neviem ono to moze skreslovat ta foto ale tak ona sa da urobit aj mensia aj vacsia ked sa prisposobi velkost ruziciek. Kludne by ti na tie ruzicky co su tam stacil vrch aj 15x15 a spodok 25x25. Ja som taku ale mala robit a mne sa to zdalo strasne malicke na svadobku tak som urobila radsej 30x30

mizulienka
11. apr 2012

@dm1 mne sa to tiez zda strasne malicke, ze 25x25...to je malinke, to futbalove ihrisko, co som robilaa nedavno bolo take male...asi aj ja urobim tych 30x30 spodok a vrch 20x20...dakujem Dani 😉

lifinka
11. apr 2012

@reruna
@jakelina
děkuji holky

janula.h
11. apr 2012

@ajka82 FICO??? 😝 nieee Mr.Bean

isabella_fly
11. apr 2012

koceny, otazocka, ked chcem tortu tvarovat pomocou odrezkov a ide na to potah mozem tie odrezky zmiesat s dzemom a dat na to potah priamo? alebo mam tie odrezky zmiesat radsej s niecim inym? vdaka 🙂

reruna
11. apr 2012

Ahoj, právě jsem dopekla ten red velvet, byla jsem zvědavá, ale hodila jsem ho na plech, až zchládne, tak ochutnám 🙂

reruna
11. apr 2012

@mates22 a co spodek čokoládový a ten vrch bílý - buď z čokolády bílé nebo z hmoty - ostatním by to asi nevadilo a kvítka buď z čokohmoty nebo nějaká neutrální jemná barvička - broskvová? jemně růžová?

reruna
11. apr 2012

Tak red velvet je dobrý, ale nemám ho tak červený, asi jsem dala míň té barvy...spíš je hnědý s červeným nádechem, ale chu´tově dobrý

bzucinka2
11. apr 2012

@mariann2 mna k tebe nepusitlo ☹
@mizulienka ja mam 25 a 15 cm storec a poschodova ma vyjde cca 6,5 kg
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2247300...

anibas
11. apr 2012

Babyyy - ja som taká trúba 😒 😒 😒 - objednané som mala 3 torty, potom sa ozvala susedka pre krsňatká spoločnú maličkú = 4, tak ďalšia susedka pre švagrinu čo presúvali oslavy- ale že chce 2 torty = 6, a večer mi volá švagrinka, že či jednu až na nedeľu = 7 a TERAZ mi došlo, že ideme ku kmotrovcom na návštevu a krstný syn má narodeniny 14 rokov !!!!! 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😨 😨 😨 😨 😨

katy1979
11. apr 2012

@anibas to chces akooze zvladnut ci ta rovno trafi slak. neblazni vsak to je snad nadludsky vykon.

@reruna a nedrobi sa?lebo niekde somcitala ze sa velmi drobi ze treba piect po platoch

bzucinka2
11. apr 2012

@anibas to zvladnes, ak to nie su torty komplikovane ja robim sice teraz len 4 ale z toho su 2 poschodove, tak v podstate akoby 6 a robila som aj viac, chce to system a zvladnes to 🙂

reruna
11. apr 2012

@katy1979 nedrobí, ale já jsem to pekla na plechu, spíš je takový suchý a teda stejně je mramorák chuťově lepší 😉