Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
11. apr 2012

@woman04 @anibas baby vy ste hrozne zlaté, až mi skoro slzy vyhrkli. Nebláznite, budem sa červenať 😵

ajka82
11. apr 2012

@dadka212 asi preto, ze ja nie som spokojna skoro stale, ked nieco modelujem, stale si myslim, ze sa to da aj lepsie 😒

dadka212
11. apr 2012

@ajka82 alebo ak chceš prerobiť, takt len stlač spodok hlavy do špica nechaj chvílku vytuhnúť a potom zapichni ako radí vladka 😉

lucinka
11. apr 2012

baby chcela by som vás poprosiť o nejaký tip na super plnku s višňami, mala by byť biela, lebo korpus je čoko... tuším @pristela mala nejaký 😅 ďakujeeem... 🙂

anibas
11. apr 2012

@ajka82 dobrý - už nemeň - lepšieho by som ja neurobila - je to ON !!!! 😀 😀 😀

vecernicci
11. apr 2012

@katy1979 já ten red velvet po peču normálně ve formě a nedrobí se zas tak moc v porovnání s tím mramorovaným 😉
@anibas to mi povídej, já taky neumím říct ne, už jsem taky dělala 7 z jeden víkend, na pátek 4 na sobotu 2 a na neděli jeden a dá se to, ale musí ti někdo pokud možno pohlídat děcka 🙂

anibas
11. apr 2012

@vecernicci tak - tak potrebuje SOS-ku - Stanicu Opatrovateľskej Služby 😀 😀

dadka212
11. apr 2012

@lucinka ** Višňový krém ** Višne (2 poháre) zleješ, vykôstkuješ. Šťavu doleješ do litra a uvaríš s 2 zlatými klasmi. Ten uvarený puding rozdelíš na polovicu. Do jednej zamiešaš ešte zahorúca višne - ja ich krájam nadrobnoa druhú polovicu necháš vychladnúť. Do tej potom vmiešaš 250g maslo. Na korpus dáš najprv ten višňový maglajz a na to krém. Je to veľmi dobré a pekne to ukáže na reze.

anibas
11. apr 2012

No asi tú poslednú tortu pre krsňa urobím Red Velvet -
@reruna Vierka nemáš poruke foto elektrickej torty ???

lifinka
11. apr 2012

chtěla jsem se zeptat, čím posypáváte smartflex či marcipán? Já právě ničím, mám jen silikon. podložku, ale je nedostačující, když válím a končím na stole a tak potřebuji poradit, jak válíte a na čím, když máte třeba 60cm průměr vyválet velký kruh?poslední dobou se mě to nedaří 😠

dadka212
11. apr 2012

@lifinka ja solamylom podsypávam alebo lacnejšími variantami solamylu 😀

vecernicci
11. apr 2012

@anibas a příští týden celý nic nedělám, v neděli večer nastupujeme do nemocnice s malým na trhání nosních mandlí a budou mu odsávat tekutinu z uší, kvůli tomu špatně slyší, už dva dny nespím, jak jsem na nervy z té nemocnice, já tak nesnáším, když děcka někdo trápí ☹

vecernicci
11. apr 2012

@lifinka tak si kolem ještě dej potr. fólii a na desku se ti to nepřilepí 😉

dada2007
11. apr 2012

@ajka82 podla mna na druhej foto má lepšie ústa 😉 ........medvedík a sako a šošovička mu celkovo dodávajú znak toho, že ide o Beana......ešte by som mu možno tak natiahla nos....ale inak je perfektný....... 😉

bzucinka2
11. apr 2012

@mariann2 na tie linky co si davala 🙂
@anibas a nema nieco co ho zaujima najviac alebo oblubenu hracku ci zvieratko?

lifinka
11. apr 2012

@vecernicci no já tam právě ustřihla kus igelitového pytle 😀 , ale ta silik. podložka právě se trošku natahuje a nejde to, jak se natáhne tak ten marcoš se shrne na tom igelitě....no katastrofa, ty válíš na čem?

lifinka
11. apr 2012

@dadka212 mám doma, tak asi příště vyzkouším na tom bez podložky a bude 🙄 😉

vecernicci
11. apr 2012

@lifinka koupila jsem si v ikee silikonovou podložku, ale ta se vůbec nenatahuje, je úplně super a i s nožem plastovým byla za 129 kč 😉

lifinka
11. apr 2012

@vecernicci prosím tě vy jdete do nem? chuďátka, no ivošek byl týden ve školce a je opět od neděle na ABT, jenže má zánět dutin a nejí mě je a já už nevím co s ním, ostatní medicíny vypije , ale tuhle hořkou vůbec, tak tam kapu sirup, nebo mu to dám do přesnídávky, nemáš fígl? Jinak když to nebude jíst hrozí mu kapačky a ležení v nem., takže vím, jaké ty musíš mít nervy.... 😔 A představa, že ho tam nechám a já půjdu s Matynkem dom, je děsná to já nedokážu...Nikdy nebyl s Ivoškem problém, že by nesnědl medicínu, ale teď to prostě nechce a nehnu sním, za hodinu má kapku v puse, kterou rozplive.... 🤐

vecernicci
11. apr 2012

@lifinka to náš mladej taky jeden čas dělal, ale ten starší, naštěstí chcípla kočka a od té doby nebyl nemocný, už je to skoro rok a půl, ťuk, ťuk
malýmu jsme to dávali do mlíčka do flašky, tam to vypil, anebo zakleknout a držet pusinu a tou odměrkou mu to tam násilím nalít a držet, dokud nepolkne, vím, zní to jako týrání, ale jeden čas to jinak nešlo, bylo to pro jeho dobro ☹
a s tou nemocnicí, já tam budu s ním, já nesnáším nemocnice,ale budu to muset zkousnout, samotnýho prďolku tam teda nenechám, ještě když je to takový mamiňák

vecernicci
11. apr 2012

@lifinka jo to je ona, je taková slabší, než ta normální, ale zato se na lince ani nehne 🙂

lifinka
11. apr 2012

@vecernicci no tak nos už mu držím a on dělá rekordy v nedýchání!!!!! jsem na něj sama manžel jezdí jen na víkendy 😝 ...No proto se už snažím jakýmkoliv způsobem mu jí narvát do pusy on mě prosí ať ho nechám a já nad ním brečím...vedle pláče Maty a nic nenadělám...je to hrozný.Po nocích brečím ,a´t to už u nás od ledna skončí, prý ho dva měsíce nemám dát do školky, ať mu naskočí lepší imunita.Po těch neštovicích je to děs...nikam se nehnu.Tak ať vše dobře u vás dopadne, držím pěstičky 😉

vecernicci
11. apr 2012

@lifinka díky moc za podporu
hele prý pomáhá jmenuje se to vironal, stojí to teda asi 500, ale prý je to dobrý, že nejsou děcka tak nemocný, kámoška to začne dávat holčině, vždycky jak začne rýmovat nebo pokašlávat a do dvou dnů jsou v pohodě, já dávám klukům echinaceu od firmy aromatica, jiná nám nezabírá
na ty mandle jde, protože malej skoro nedýchá nosem jen pusou a je to takový blbý a k tomu špatně slyší, no musím si říkat, že je to pro jeho dobro 😖

lifinka
11. apr 2012

@vecernicci no v květnu se chystáme do ikei, tak si ji pořídím, protože tu co mám mi připadne co tah válečkem to marcoš zpět místo navíc-chápeš mě 😀
http://cukrarske-pomucky.cz/silikonovy-val-podl...

lifinka
11. apr 2012

@vecernicci jééé, manža teď koupil sirup echinaceu, tak uvidím, ale od Megafitu.Tak to je pro jeho dobro, musíme to tak brát...bude se mu pak pěkně dýchat.

dada2007
11. apr 2012

@lifinka ja som si tú silikonovú čo si dala link chcela objednať.......čiže ee? je zlá? 😕

lifinka
11. apr 2012

@dada2007 přijde mi při válení hmoty, že se více nadřu, hmota se vyválí, ale zdá se mi, když válím, že se podložka pohybuje a tím se hmota natahuje-scvrkává, že se mi vrací jakoby s podložkou,
špatně se to popisuje 😀 , je prostě pružná a to je blbý....No ale vždy jsem to dodělala, dobré je třeba, že hmotu pak vezmu rovnou s podložkou a obrátím to rovnou na dort, nemusím to brát rukama tu hmotu...ale když chci fakt větší rozměr je to blbé, přesahuje to na stůl a už i když tam dáš igelit, tak se to oddělí, to co není na podložce😨

dada2007
11. apr 2012

@lifinka aha.......tak to nie je nič moc............ja robím na stole-bez podložky.... 😅

liviana1111
11. apr 2012

@dadka212 ahoj ten vysnovy krem vypada total super to skusim a rovno sa aj opytam ci nemas nahodou aj nejaky dobry recept na korpus,lebo ja mam len tak poriadne prplave a preto sa mi ani nechcelo tento rok pre dceru piect trotu ☹ neexistuje nieco malo pracne ale zato chutovo vyborne(mozno ze sa to tu aj pisalo niekde ale je tu toho tak vlea ,ze by som to cely mesiac hladala kym by som to vsetko precitala 😀 )? no a ten vysnovy krem to si idem hned aj spisat 🙂