Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

b.janka
11. apr 2012

baby z ktorého e-shopu objednávate?... neskoro som sa spamätala... a potrebovala by som dodanie hneď na ďalší deň... teda ak sa dá... ešte som takto neobjednávala... tak neviem

vinka
11. apr 2012

Ahojte.Baby potrebujem radu.Mám robiť dvojsrdce na 60-ku pre muža a ženu.Obaja oslavujú.aké farby mám dať?Mám dať dve nechávaju všetko na mna.aj ozdobu všetko.Tak stredom chcem dať ruže aleneviem akej farby.Chcem dvoj farebné aj potiahnúť pol tak pol tak.len neviem aké farby zladiť.Poradte baby.

lifinka
11. apr 2012

@dada2007 no asi začnu takééé 😀

kikimaruska
11. apr 2012

Ahojky, jdu si pro radu, marně sháním synovi na dortík marcipánovou figurku maxipsa Fíka. Měla bych i možnost, aby mi ho někdo vyrobil, ale nemám žádnou inspiraci na hotovou figurku (nechtějí dělat jen podle obrázku), která by se Fíkovi opravdu podobala. Kdybyste některá měla fotečku nebo tip,kde by mi Fíka udělali, budu moc ráda. Nechci ale celý dort, máme objednaný Harlekýn a postavičku chceme jen posadit doprostřed a pak sníst 🙂.Děkuji

kvojtanikova
11. apr 2012

@vinka mne by sa velmi pacila cokoladovo-hneda v kombinacii so svetloruzovou.

dadka212
11. apr 2012

@liviana1111 ja robievam korpus iba mramorový, samozrejem niekedy nemramorujem 🙂
do formy 26cm robím takýto pomer:
5 vajec, 280gr práškového cukru, 300gramov hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 200ml oleja a 150ml vody....vyšlaháme bielka na sneh pridáme polovicu práškového cukru a zašlaháme, potom vyšlahame žltka s druhou polovicou cukru pridáme olej, vodu a múku s práškom do pečiva, potom ručne metličkou zamiešam sneh...cesto je šťavnaté a vôbec nie je suché 😉

jania023
11. apr 2012

Ahoj neviete mi poradit zhanam formu na brumika v Kosiciach..kde sa da kupit?dnes som bola v ciziku a tam nemaju 😖

mates22
11. apr 2012

@dada2007 já mám silikonovou od tescomy, tu velkou a je super, WI se vyválí v pohodě, varna se vyválí v pohodě a MMF taky, ani nepodsypávám - akorát má takovej jakoby vzoreček, tak se pak na dortu musí trochu dýl hladit. Největší, co jsem potahovala byl 30cm průměr, ale vysokej, takže to trochu přesahovalo, ale nijak to nevadilo........

liviana1111
11. apr 2012

@dadka212 super dakujem to vypada dobre aj jednoducho,tak najblizsie pojdem na to a skusim to s tym vysnovim kremom, uz som si to vsetko spisala ,tak sa tesim ,ked to budem robit 🙂 dakujem

mates22
11. apr 2012

@vecernicci ta podložka vypadá dobře, mně se teda na tý silikonový dělá dobře, ale ještě jednu bych snesla a za ty prachy 🙂

lucinka
11. apr 2012

@dadka212 ďakujem... to znie super... 😝 idem robiť poschodovú svadobnú, takže toto by bolo vrchné poschodie a na spodok by som chcela vyskúšať tú čokoplnku šlahanú nad parou a hodiť do nej aj opražené orechy... neskúšali ste niektorá? ako to chutí? a je dosť tuhá?

simasa
11. apr 2012

@vecernicci Tak Vam drzim paste, nech vsetko dobre dopadne. My mame termin na 23. maja. Ale nervy mam z toho uz od teraz.

vlada111
11. apr 2012

@vinka a čo tak oranžovo hnedo béžovú?

anibas
11. apr 2012

@bzucinka2 jeho zaujíma len vysoké napätie 😀 😀 😀

anibas
11. apr 2012

@vecernicci nech vám všetko dobre dopadne 😉 😉 😉 ja som tiež na nervy aj z obyčajnej detskej nádchy 😅

anibas
11. apr 2012

@lifinka @vecernicci moja najstaršia má 15 - tabletku neprehltne, ked bola častejšie chorá a dr. jej predpísala sirup a bol biely - katastrofa - pol dňa hltala 5 ml odmerku - som myslela, že ju roztrhnem 😀 😀 😀

adka_praha
11. apr 2012

ahojte... baby mate nejaky tip, aky krem spravit z nugatu??? 🙂 mam doma hrudu a nieco by som s tym chcela poriesit, ale neviem, ako na to...

reruna
11. apr 2012

@anibas foto nemám, ale to nebyl potahovaný - byl to klasický dort, boky ořechové a vrch čokoláda, zdobený krémem, jen tam byla nahoře z hmoty vymodelovaná šňůra se zástrčkou a zásuvka, nic moc oproti dortům, co běžně děláš, ta fotka by ti byla asi na nic, spíš jen ten nápad...

stankapk
11. apr 2012

@lucinka
ja robievam túto, ale s maslom:
http://tortyodmamy.sk/varena-cokoladova-plnka
je fantastická, netreba šľahať nad parou, je super tuhá a môže aj pod poťah. a už som dávala do inej plnky pražené orechy, bolo to dobré 🙂

vinka
11. apr 2012

@vlada111 neviem aká je béžova 😀 😀 😀 ale asi slabo hnedú.

vlada111
11. apr 2012

@vinka je to taká kapučíno

vinka
11. apr 2012

už viem taká jak telová.rozmýšlala som bielo čiernu ale aby to zas zlé nepochopili. 😕

dm1
11. apr 2012

baby neskusal niekto aj tuto glukozu? paci sa mi oproti tej na dortomanii ze sa vari len 3 minuty a potom mixuje ta na dortomanii az hodinu https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?...

bambula1307
11. apr 2012

@dm1 ja som takto robila fondan na zakusky. Ocot sa dava miesto glukozy..zabranuje krystalizacii cukru. No ja som ho davala az do uvareneho. Varila som na nit.
Glukozu si kupujem v lekarni/ glukopur

lussy23
11. apr 2012

@jakelina krásna tortička @ajka82 zlatý Mister bín🙂

lussy23
11. apr 2012

pridávam svoje dielka🙂 psík bol pre synovca, ostatné dve zvieratká sú pre pani doktorky, ku ktorým zajtra idem a ružičky, to je moja prvá zákazka🙂

katy1979
11. apr 2012

@anibas a spajkovacka by to nemohla byt? vysoko rube chlapec ze vysoke napatie. to jedine stlpy zo spajdli a draty natahat. dufam ze ten moj truhlik sa vyhne takymto zalubam a ostane pri cislach

dm1
11. apr 2012

baby prosim radu. ja pudingove plnky nerobievam vobec mne to nechuti akosi ale teraz chuc cokoladovu pudingovu. mate nejaky tip? nechcu to maslove moc tak kolko masla dat?

lucinka
11. apr 2012

a ešte idem otravovať a potom dám pokoj... 😀 máte niekto toto? http://www.pravacokolada.sk/sk/vykrajovace-a-vy... ako sa s tým robí? normálne sa to otlačí do hmoty a ten vzor sa dá dookola torty?

abriela
11. apr 2012

@dm1 aj ked vela nepeciem, robila som pudingos a dala som 0,5 l mlieka, 2 coko pudingy, 50g cokolady a do tepleho 250g masla. Plnka bola super, na to, ze neoblubujem maslove plnky. Pouzila som ju aj teraz na velku noc, do domino rezov v oplatke.