Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
11. apr 2012

@jania023 neviem akeho chces, ale maju silikonovu u cinana v dargove - prve, druhe poschodie - neviem presne. Ma to hned v prvom regale - kvety a regal domace potreby. 😉

jakelina
11. apr 2012

@dm1 já jsem dělala jenom jednou, taky nemám pudikové ráda. Uvařila jsem dva vanilkové pudinky v 500 ml mléka, do horkého jsem nalámala půlku čokoláda Orion a míchala až se rozpustí a zašlehala jsem po vychladnutí do jenoho a půl másla. Mně se totiž v čoko pudiku skoro vždycky udělají nějaké žmolky, nevím proč, tak jse to udělala takhle.

dm1
11. apr 2012

@lucinka 3 tie listy su na otlacenie na hmotu /rozne vzory/ a tou jednou to potom vykrojis. Vznikne ti pas hmoty ozdobny ktory mozes pouzit dole na lem torty ci inde podla fantazie. robi sa s tym dobre. pouzila osm to ale len minimalne akosi sa mi vzdy na tortu hodi nieco ine 😅

stankapk
11. apr 2012

@dm1 ja robim tuto plnku:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24824&use...
podla mna je super, masla tam nejde vela, a kazdy kto ju chutnal tak si ju veeelmi pochvaloval.

stankapk
11. apr 2012

kocky mozem urobit celu tortu v piatok doobeda, ak sa bude jest az v pondelok??? budem robit mramorovany korpus s touto plnkou http://tortyodmamy.sk/varena-cokoladova-plnka?p...

janula.h
11. apr 2012

moja Máša s medveďom 😀

macicka84
11. apr 2012

@lussy23 Ruzicky jsou krasne 😵 (samo i zviratka), ja se je asi nikdy nenaucim 😒

anibas
11. apr 2012

@dm1 Danka ja dávam na 1 puding 250 ml mlieka a 125 g masla - takto robím karamelovú

anibas
11. apr 2012

@janula.h Jankááááá - takáto ma čaká asi o 2 týždne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 krásna 😵

janula.h
11. apr 2012

@anibas vážne?? 😀 mám aj zajaca len ho neviem dostať na špajle 😝 stále mi padá

alenv
11. apr 2012

můj dnešní na zítra pro hasiče.. muž mi to zkritizoval.. on je fakt můj nelvětší kritik.. pořád mi do toho remcá máte to taky tak? Prý ten bílej podklad je blbej a ten ohen je divnej vypadá jak lístečky.. já tu kvetu

anibas
11. apr 2012

@lucinka toto je veľmi obľúbená čipka - dávajú ju dole na kraj torty, alebo na knihy - ale som videla asi lacnejšie

stankapk
11. apr 2012

@janula.h jéééj, to je teraz naša najobľúbenejšia rozprávka. ale modelovať by som si ich netrúfla, aj keď som už poškuľovala po návodoch. sú super!!!

anibas
11. apr 2012

@janula.h a medved a Máša nestačia ????

dm1
11. apr 2012

😀 @janula.h @anibas baby ja ani netusim o ake postavicky to ide vobec take nepoznam

anibas
11. apr 2012

@alenv veľmi pekná torta - muža pošli spať !!! 😀 😀 😀

janula.h
11. apr 2012

@alenv moja ani nevieš ako Ťa chápem môj mi tu furt do toho rýpe a stále mi vraví nie je to autentické a bla bla jedným uchom dnu druhým von 😉

dm1
11. apr 2012

diky baby za rady s tym pudingovym kremom som zvedava ako to dopadne 😝

jakelina
11. apr 2012

@alenv já myslím, že je parádní, máš tam tolik detailů, že to prohlížím s nosem na monitoru 😀 😀

anibas
11. apr 2012

@dm1 ani ja nepoznám, ale musím byť informovaná 😅 😅 😅 😅

alenv
11. apr 2012

@anibas
@janula.h asi se musím obrnit.. a já nevím proč já blbá se ho pořád ptám na názor 😀 😀 😀

anibas
11. apr 2012

@janula.h Vážne ti kafre do umenia ??? Môj stále hovorí, že výborne a že modelárske krúžky boli v Dome pionierov !!! 😀 😀 😀

jakelina
11. apr 2012

Já jsem si myslela úplně jinou pohádku než to je, až podle videa jsem poznala, že se pletu

alenv
11. apr 2012

@jakelina jééé díky moc.. mě už to přijde přeplácané.. ale on pořád chodila a to je chudééé 😝

janula.h
11. apr 2012

@anibas vážne?? šak to je taká úžasná rozprávka a tú Mášu by som niekedy zadusila http://www.mojevideo.sk/video/e6aa/masa_a_medve...

anibas
11. apr 2012

@janula.h no nepoznám 🤐 🤐 🤐 a nechápem tiež, keď chcú tortu na 1 rok - Gummi macka !!!! ???

janula.h
11. apr 2012

@alenv aj ja to stále robím a stále sa ho pýtam a hneď to oľutujem mojím naj kritikom je môj Miško ten vždy povie hmmmm mňamm!! 😵

@anibas no vidíš?? 😝 a to pritom keď on seká ja mu do toho nekecám

janula.h
11. apr 2012

@anibas tak si to niekedy pozri je to super rozprávka a hlavne je to rusky a to je fasa keď si zopákneš ruštinu 😝

kaculka46
11. apr 2012

@alenv Je krásnej,to jsi dělala z toho marcipánu jak jsme si psali?A bělila jsi ho nebo už tak bílounký je?