Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
12. apr 2012

kočky, potrebujem figúrku novomanželov na tortu, nepadla vám nejaká v poslednej dobe do oka?

eliska22
12. apr 2012

kočky nemáte prehľad kde by som kúpila formičku bábätko? ja to v tých e-schopoch neviem nájsť 😝 buď to nemajú, alebo neviem hľadať ......

simasa
12. apr 2012

@mariann2 tie od Giny Freeheil su nadherne. Len neviem, ci som to dobre napisala.

stankapk
12. apr 2012

@dadka212 jej dakujem 🙂 to si ma ukludnila. a chcem sa spytat, jedna davka vystaci na korpus 26cm???

dadka212
12. apr 2012

@stankapk ja dávam do 26-tky z 5 vajec mramorový korpus 🙂

mariann2
12. apr 2012

@simasa tie sú nádherné, len tá cena, pokukujem po nich už dááávno

hobitkova
12. apr 2012

holky jdu za váma pro další radu: chtěla jsem dnes poprvé použít strukturální podložku na celou plochu dortu (je to srdce) a řeším dilema, jestli strukturu udělat ještě před potažením na dort nebo až na potaženém dortu, protože mám strach, že když to budu rovnat žehličkou, že tu strukturu poruším, ale na tom potaženém si to zas moc neumím představit (mám tu podložku 13x20cm) ... za každou radu a vychytávku budu ráda

dadka212
12. apr 2012

@mariann2 aj v koruna plus majú celkom pekné také abstraktné za 11eur len to treba pohladať link kebyže ti dám tak to hodí na prvú stranu, medzi svadobnými figúrkami na 4 strane sa mi páčia celkom...aj keď gina je že waaau

stankapk
12. apr 2012

@dadka212 ja robim mramorovy zo 6 vajec, tak som chcela vediet ci bude stacit ta plnka z 3 zltkov. ale asi hej...

dadka212
12. apr 2012

@stankapk tá plnka z 3 žltkov je tak akurát ale len dovnútra na potretie zvonka nevystačí....

mariann2
12. apr 2012

@dadka212 ďakujem ti za radu, majú tam pekný výber
kočky poraďte, ktorú??? síce sa mi nepáčia svadobné torty s figúrkami, ale mám takú požiadavku a chcem si kúpiť takú, ktorá sa mi bude páčiť a budem ju môcť využiť aj inokedy, ak niekto bude chcieť 😝

reruna
12. apr 2012

@mariann2 tak mě se líbí ta líbající se dvojice celá bílá, ta se podle mě hodí ke všemu, nebo ta tančící

reruna
12. apr 2012

@hobitkova určitě před potažením dortu otlačit, na dortu už by ti to nešlo a uhlazovat opatrně

miciatko
12. apr 2012

@mariann2 mne sa tiez paci bozkavajuca dvojica, ale ako druha sa mi paci aj tam kde ju nesie,len neviem c sa to hodi ku vsetkym tortam

Inak baby v 30 korunovych obchodoch mavaju obcas taketo postavicky, ze zenich a nevesta .. . .

eliska22
12. apr 2012

@ajka82
@simasa ďakujem Vám.......no neviem hľadať 😀

eliska22
12. apr 2012

@mariann2 mne sa najviac páči tiež tá bozkávajúca 😉

mariann2
12. apr 2012

ďakujem za názory a myslíte, že ten podstavec sa bude dať odmontovať, lebo je to tam ako päsť na oko, ten čierny podstavec 😝

simasa
12. apr 2012

@mariann2 mna sa zasa paci ten prvy parik

dadka212
12. apr 2012

@mariann2 nemáš začo 🙂 mne sa páči jednotka a potom bozkávajúca dvojica....a s podstavcom neporadím...oni tuším vyrezávajú do torty otvor a tam to vsunú, ale neviem prečo je tmavý 😕 mohol byť biely aby to ladilo....

reruna
12. apr 2012

@mariann2 aha, tak toho černého podstavce jsem si nevšimla, škoda, že není bílý, asi bych to udělala jako dadka radí - vyřezat otvor, nebo to zakrýt nějak hmotou, květy atd. ?

artepf
12. apr 2012

@alenv dík moc, tak já ho zkusím objednat, asi jen kilo na vyzkoušení, koukala jsem, že poštovné je jen 65,-, tak kdyžtak si pak objednám víc najednou, když budu spokojená 🙂

peroli
12. apr 2012

@mariann2 ta líbající dvojice byl můj sen.. resp. jeden z asi 3.. nakonec jsem měla obyčejnou klasiku ☹
vdávat se dneska tak koupím tuhle děj se co děj..

janula.h
12. apr 2012

žienky pečiete 2 korpusy naraz keď máte elektrickú trúbu??

dadka212
12. apr 2012

@janula.h nie ja nepečiem...

mates22
12. apr 2012

@mariann2 u mě taky ten líbající se pár, podložka mě ale praštila do oka - jen mě napadlo, jestli by to v nejhorším nešlo potáhnout 🙂...ale proč není bílá, to mi hlava nebere

dm1
12. apr 2012

@miciatko diky a super ho mas 😵 . Ten predok je vo vzduchu ci mas podperu za kolesami schovanu? robila si cisto z hmoty?