Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
12. apr 2012

@mariann2 mne jednoznacne ta biela bozkavajuci sa. normalne sa mi aj paci 🙂

dm1
12. apr 2012

@hobitkova na uz potiahnutu hmotu to isto neotlacis musis predtym to by ti ten vzor bol vidiet malicko. Treba hladit minimialne resp. vyhlad si vygulanu hmotu zehlickou este predtym ako tam otlacis vzor a potom sup na tortu a hladit uz minimalne. Ono trosku sa to porusi ale isto to bude lepsie ako keby si to otlacila az potom to si neviem na tych bokoch ani predstavit

miciatko
12. apr 2012

@dm1 predok drzi v predu len sparatko,ale to sa mi bude do torty zapichavat,tak tam dam kusok polystyrenu a medzi zadnymi mam podperu a aj na vlecke , ja som robla z keksikov, to by som strasne vela hmoty minula a ja som robla pre 2 rocneho

eliska22
12. apr 2012

@janca13 no tú som aj chcela, ale nemajú ju na sklade 😒

simasa
12. apr 2012

@janca13 ale kamka ho ma teraz dlhsie vypredane

dm1
12. apr 2012

@miciatko no ved to ze kopec hmoty zbytocne miniem a este to bude aj tazke 😖 . No co uz narobim ked to tak chcu

kovik
12. apr 2012

Ahoj holky, opět si jdu pro radu. 😀
Chtěla bych vyzkošet , jiný krém než máslový s pudinkem. Třeba typu kider atd . Máte nějaký osvědčený recept . a Může pod mléčný marcipán ?

janula.h
12. apr 2012

@dadka212 no ani mne sa nezdá že by to dobre prepieklo ☹

abriela
12. apr 2012

@jania023 asi 17 cm forma brumika a neviem ci tam nemal aj take male ako na muffiny

dadka212
12. apr 2012

@janula.h ja si teraz do novej kuchyne idem kúpiť 2 rúry 😅 a keď prestanem s pečením, bude jedna na mäso a jedna na koláče 😀 mne to v jednej rúre neupieklo jeden korpus mi spieklo zvrchu a druhý zo spodu 😝

janula.h
12. apr 2012

@dadka212 waaw Ty sa máš ja mám novú kuchyňu ale rúru iba jednu 🙂

vlada111
12. apr 2012

@mariann2 u mňa vyhráva tá biela bozkávajúca 😵

bzucinka2
12. apr 2012

@mariann2 mne sa paci aj ta 1-tka
🙂
tieto nemaju chybu:
http://www.natortu.sk/svadba/

dadka212
12. apr 2012

@janula.h no my sa sťahujeme a momentálne plánujem kuchyňu, už inak rozmýšlam ako predtým 😀 čiže 2 rúry a umývačka musia byť 😀

mizulienka
12. apr 2012

@dadka212 Dani, ked robis tu cokoladovu, ake ovocie najcastejsie davas? davala si ju uz aj s oprazenymi orechami?

mizulienka
12. apr 2012

@dadka212 ty si este na materskej, ze? planujes pokracovat s pecenim aj ked sa vratis naspat do prace?
u nas to vyzera tak, ze buduci rok v aprili pojde katka do skolky a ja nastupim do prace, uz teraz mam z toho zimomriavky 😕 a neviem, ci sa vobec bude dat piect este aj popri robote, my bude za tym smutno ☹

dadka212
12. apr 2012

@mizulienka ak ovocie tak som robila s banánmi alebo aj višňami, iné ovocie nechceli zatial a ja keď robím domov tak len klasika čokoládová....s orechami som to skúšala ale iba ako koláč a chutilo nám to, urobila som korpus na to plnku, to som posypala orechami a troška poliala čokoládou a bola to mňamka 🙂

dadka212
12. apr 2012

@mizulienka ano som na materskej mne skončí v máji....ale môj milovaný partner nechce aby som išla robiť, lebo som mu hovorila, že neviem kde si s 2 malými deťmi nájdem robotu akurát tak v tescu za pokladnou ☹ a on mi hovorí aby som nešla robiť, že nech sa venujem tortám 😵

mizulienka
12. apr 2012

@dadka212 to je super, a myslim si, ze to je super napad, ved ked mas tolko zakazok a stihnes tolko toriet za vikend, tak do tyzdna ich stihnes raz tolko, to sa uz potom da...akurat, ze ked pojdes na zivnost tak vsetky tie odvody a tak...jedine, ze na zivnost nepojdes 😉

janula.h
12. apr 2012

@dadka212 no umývačka tak to bola moja kúpa života kto nemal nepochopí!!! volám ju moja gazdinka :-*

dadka212
12. apr 2012

@mizulienka no ja uvidím, robievam len zmámym alebo známym známych 😀 a mám toho teda požehnane 😝 nikdy by som nepovedala, že tolko toriet budem robiť a to sú fakt len ludia ktorých poznám až na pár výnimiek...takže živnosť zvážim....

mizulienka
12. apr 2012

@dadka212 a perfektna vyhoda je, ze ostanes doma...lebo take male deti su vkuse chore a ked su v skolke, tak pochvilku donesu nieco domov 😕
tak drzim palce 😉

dadka212
12. apr 2012

@mizulienka dík 🙂 veď tak to aj chce, aby som bola doma, môže si piecť kolko chcem a keď deti prídu budem sa im venovať, učit sa atď 🙂 a keďže sa sťahujeme do domu, ktorý je vedený ako chata, neplatíme nič len elektriku 😵 takže ma do práce neženie ani to, že by sme potrebovali financie....

mizulienka
12. apr 2012

@dadka212 super 😉

ajka82
12. apr 2012

baby prosim, nerobili ste niektora hada? ak ano, ako ste robili tie "supinky", lebo mna aj nieco napadlo, len je to dost prplacka a mozno by ste mi hodili lepsi napad ako to zrealizovat... kujeeem 🙂

vecernicci
12. apr 2012

@dadka212 tak máme asi identické mm, můj mi taky furt říká ať jsem doma, dělám dortíky, perníčky a ať se s prací nestresuju 😀 zlatý manžel 😉

reruna
12. apr 2012

@kovik co je krém kider? já dělám často čokoládový - může pod potah - 2 šlehačky, 140 g cukru, 70 g kakaa (ale nedávám tolik), 200 g čokolády na vaření - rozehřát spolu v kastrůlku, až to začne vřít, tak odstavit a vmíchat 1 máslo, nechat vychladit v lednici přes noc a na druhý den vyšlehat...

lifinka
12. apr 2012

@gagarinka mramorák 😉
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

jinak jsme s dětmi na tom stejně to je hrozný...dávala sjem to tak, jak si psala,ale je to boj....díky 🙂

pomooc 😀 zase potřebuji radu!
@vecernicci Udělala jsem krém: 2x šlehajda ušlehat, k tomu bílý jogur 500g, propasírovala maliny a borůvky, cukr, ztužovač velký sáček, je to ještě vodnatější né moc, ale chtělo by to ještě něco, aby to neteklo pak když na to dám další korpus???Dala jsem to na chvíli do lednice?

jakelina
12. apr 2012

@ajka82 já jsem někde viděla, jak se svázaly k sobě brčka na pití a místo vedle místa se to otláčelo do potahu, takové malé kroužky to udělalo, chápeš jak to myslím???