Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
13. apr 2012

@jakelina Džeklin, jak jsi dělala tu kytku? Já jsem ji zkoušela a vyšel mi nějaký paskvil..😝 Máš to krásné... 😵

mizulienka
13. apr 2012

baby, ktore robite slahany nad parou, z kolkych vajec by ste robili na formu 28cm? myslite, ze staci 6?

mizulienka
13. apr 2012

@jakelina nadherna je a ta kvetinka uplne nadherna.

lawli
13. apr 2012

@marci2305 ďakujem 🙂

mates22
13. apr 2012

holky, hodíte mi sem někdo recept na tu višňovou náplň, já trotl si tu stránku neuložila a nemůžu to dohledat, nestihnu ani dočíst, zatím jen lajky klikám :d

jakelina
13. apr 2012

@zdenallicka kuličku a na to lepit lístečky jak na růžičku, dávala jsem tři velikosti, postupně od nejmenší po největší a střed je nejtmavší a postupně se zesvětluje.

marci2305
13. apr 2012

@jakelina Pekná...Nemáš odfotené aj tie boky? Vyzerá to zaujímavo.. 😉

lawli
13. apr 2012

@heni79 Ahoj áno ja , takto to vyzeralo ,ešte bez závoja...

katmi
13. apr 2012

@mates22 no ved to.. tak ale budem musiet aj ja zacat zapracovavat, lebo takto sa mi to velmi nepaci u poniektorych kuskoch.. je to velmi tmave.. a take umele mi to pride..

marci2305
13. apr 2012

@gagarinka Ja som ho robila včera.. 😉 Sypala som ho postupne, ale dala som iba jeden. Zdalo sa mi to dosť tuhé...Ovocie som nedávla, lebo nechceli, len som to potrela 75% višňovým džémom, no na budúce určite dám ovocie..Myslím, že k nemu bude pasovať všetko!!! Je mňam...Malý mi ho baštil a hovoril, že aký fajný pribináčik..😀 😝

marci2305
13. apr 2012

@lawli Ale....Ja som si myslela, že to je umeléééé.. 😉

janula.h
13. apr 2012

počujte myslíte,že by som tam mala ešte niečo pichnúť?? segra chcela jednoduchú s čo najmenej farbivom

jakelina
13. apr 2012

@marci2305 boky jsou udělané jenom mřížkou

zuziq
13. apr 2012

baby ked si rano teraz uvarim salko, potom ho dam do studenej vody kym vychladne a nasledne do chladnicky, myslite ze vecer mozem plnit? 😕 zabudla som ho uvarit, mam kupene aj to karamelove ale nemam s nim skusenosti, ci to bude rovnako huste...

mates22
13. apr 2012

@lawli super ty postavičky, i já myslela, že je to koupené umělé 😲 , ukládám si s dovolením pro strýčka příhodu 🙂

mates22
13. apr 2012

@janula.h mně se to líbí tak 😉

lawli
13. apr 2012

@marci2305
@mates22 tak ja robím na tortičku všetko jedle ,osobne sa mi nepáči v torte nič nejedlé...preto ani kvety na drôtikoch ma nelákajú..páčia sa mi a veľmi ,ale nie na tortu 😅 som divná nie ? 😀 😀
Inak ja som to robila podľa tohoto postupu :

heni79
13. apr 2012

@lawli
No ja odpadnem. To musela byť iná makačka, najmä vymodelovať to s ohľadom na ťažisko, aby stáli. No klobúk dole. Sú super. 😀

heni79
13. apr 2012

@zuziq
Určite môžeš.
Ja som robila už aj s hotovým karamelizovaným salkom. Bolo to ok, iba sa mi to zdalo menej sladké. Síce ma tu baby aj strašili, že je to hnusné, ale dopadlo to ok. Ale k tomu som robila radšej vanilkový puding, nie karamelový.

mates22
13. apr 2012

@lawli nejsi, já dělám taky jedlé všechno, časem chci ale zkusit i drátkované, protože sem zjistila, že ty ozdoby pak stejně nikdo nejí. A ty tvoje postavičky se mi líbí víc než předloha 😀

lawli
13. apr 2012

@heni79 tak trošku som sa "potrápila" ,ale to ja rada take výzvy.... 🙂

@mates22 to je fakt jedine ak deti to jedia... jej ďakujeeem 😵

lawli
13. apr 2012

@mates22 ešte mám uložené takéto ,možno sa niekedy zijde 😉

marci2305
13. apr 2012

@lawli Nie si divná....Tortička by mala byť o tom, že je celá jedlá....Len ma to zarazilo, že je to také dokonalé..vyzeralo to ako zo sadry 😉 Fakt šikovné ruky máš!!!

lawli
13. apr 2012

@marci2305 ďakujem pekne ,no snažím sa... 🙂

miciatko
13. apr 2012

babeny moja prave dokocena

miciatko
13. apr 2012

@lawli krasne

mizulienka
13. apr 2012

@miciatko perfektna
@lawli nadherna torta a tie postaivcky super

marci2305
13. apr 2012

@miciatko Paráádna. 😉

mariann2
13. apr 2012

@jakelina ten kvet je nádherný, máš na neho nejaký fotopostup?

alenv
13. apr 2012

@njonja
@miciatko
@marci2305 holky děkuju mooc.. kolikrát si říkám, že ty deaily přeháním.. jeliikož pak to každý chce😀 a já mám pak tolik práce