Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
mamina1978
14. apr 2012
@adka_praha Asi ziadna nema z nas taky recept, ale neviem kdo tu daval recept na krem s ladovych gastanou, tak by si mohla miesto nich dat do toho kremu nugat.....nie? To by mohlo byt podobne.... 🙂 😉
adka_praha
14. apr 2012
@mamina1978 no veru to neni zly napad... 🙂 idem nieco pohladat... dakujem... x-)
mamina1978
14. apr 2012
@vecernicci mala by som otazocku na tetu vsevedku..... 😉 😃 😃 😃 😃 😃
ked do tej marcipanovej vlastnorucne vyrobenej barbie formicky natlacis tu hmotu...predpokladam ze medzi formickou a hmotou das potrav. foliu , tak to das potom cele na chvilu aj do mraznicky , ci ako, aby ti to ztvrdlo ? =-)
vecernicci
14. apr 2012
@mamina1978 já ti dám tetku 😃 😃 ne nedávám folii, jde to krásně ven, ani to nedávám do mrazáku, normálně mi to jde ven, ale můžeš to tam na chvíli šupnout, půjde to asi ještě líp 😉
heni79
14. apr 2012
@zuziq
Mne tak minule tiež "tiekol", nedalo sa to natierať, vytekal bokmi. Tak som ho šupla do chladničky asi na pol hodinu a plnila potom a už to bolo super. Ale mala som celé maslo.
zuzana124
14. apr 2012
Ahojte babulky, týždeň som tu nebola a vy ste toho toľko popísali, zase budem mať čo čítať, len či sa mi podarí vás dočítať 🙂 Pridávam svoje tohto týždňové a idem sa pokochať vašimi tortičkami. 🙂
dada2007
14. apr 2012
tak micky..............pristeline bubny dokončenééééééééééé...................ako viete, ona si šunky vyvaluje niekde v Polsku 😃 😃 😃 ......a mne jej manžel doniesol upečenú, naplnenú a potiahnutú tortu................takže sme s manželom makali na bubnooooooooooch.........dali zabrať 😛 .......nie sú NAJ......ale snád budú kočky spokojné......

paaaaaaačko............a tortičky krásne ste dali......páčitkujem ako divá :-N a zároven dík za lajky čo ste dali mojej včerajšej 😉
eliska22
14. apr 2012
@dada2007 veď tie bubny sú vymakané.....super 🙂
mizulienka
14. apr 2012
babulky nestiham vas citat,a le vsetky torty nadherne ;-\0
baby ako by ste robili taku tu pootvorenu darcekovu krabicu?
keira155
14. apr 2012
ahoojte je tu nejaka mamina z okolia Stropkov-Svidnik ktora by nam upiekla tortičku k narodeninam na druhy tyzden ?????????????????????????????? sme uz zufali nikto nema cas :-|
anibas
14. apr 2012
@dada2007 nádherné a čo ste mali s Pristelou akú spoluprácu ?? :-N :-N :-N :-N
zklimekova
14. apr 2012
konečne trošku času..idem popozerať vaše tortičky 🙂..a pridám Vám tu moje muffiny čo som robila synovy na otvorenie výstavy vátvarného odboru zo ZUŠ cez týždeň a moju prvú krstinovú tortičku..oproti tým vyšim čo som tu videla nič moc ale ja sa z nej teším 🙂
larah
14. apr 2012
@zuzana124 peknučké všetky
@dada2007 super bubny....a to Pristelin manžel pečie torty aj poťahuje? no tá sa má 🙂
ladydia
14. apr 2012
moja koníková pre tetu
lawli
14. apr 2012
@katmi vystužujem iba svadobné ,aby v prípade tepla na svadbe sa neprepadlo poschodie... a čím ? slámkami 😉
katmi
14. apr 2012
@lawli to fakt??? 😕 no ja co som robila tu ovecku teraz naposledy, tak som si vsimla,ked sme odchadzali z navstevy, ze trosku prepadol spodny diel... potom som sa pytala na to na inom fore kociek a ze som mala vystuzit.. no len to som ja vobec nevedela... som myslela, ze to udrzi.. no nic.. na buduce budem vediet 🙂 a ako to vystuzis? len napichas slamky tam,kde pokladas vrchny diel???
lawli
14. apr 2012
@katmi Ano napichám slamky do spodného dielu ,tak aby ich vrchný zakryl a pod vrchný dám obalený kartón... 🙂 teda na tom kartóne už to poschodie plním a poťahujem...
katmi
14. apr 2012
@lawli ano ano.. obaleny karton som mala aj ja...len tu vystuhu som nedala.. som myslela, ze to vydrzi.. uz budem vediet.. dakujem! 🙂
macicka84
14. apr 2012
Tak jsem nakonec udelala tomu kamaradcinemu M prsa - jeji prani 😉
macicka84
14. apr 2012
@dada2007 Tak ta je super 😃 x-) x-) x-)
anibas
14. apr 2012
Pekný deň žienky - poslušne hlásim, že posledná torta opustila chladničku :-p :-p :-p
Minitortičky robili dievčatá keď čakali na obed 😃 😃
mizulienka
14. apr 2012
@anibas Sabi ja odpadnem ako bravurne si to zvladla, nadherne vsetky, uplne dokonale 😉 si fakt neuveritelna 😉
larah
14. apr 2012
@anibas klobuk dole-paráda 🙂
alenv
14. apr 2012
@lusil2005 prosím tě ten polštář to máš fotmu nebo vyřezáváš
zuzika251
14. apr 2012
ahojte žienky, je tu niektorá šikovná mamina z Martina, ktorá by nám upiekla tortičku na krštiny???
larah
14. apr 2012
@alenv skušala som tu tavnu pištol, vytlačila som si hlavu od barbiny,no to je uplna paráda 🙂 musím vyčmuchať nejaké blbotinky , čo sa dá pootláčať a narobiť si formičky
mamina1978
14. apr 2012
@anibas Velmi krasne torticky. Ten krtkovy 2D si robila trosku vypukle tie postavicky, no super napad. Vyzera to fantasticky. A vobec vsetky su mooooc krasne x-) x-) x-) x-) x-)
mrka2
14. apr 2012
@anibas paradne! a ta krtkova je na zozratie x-) nie len doslova,ale aj pre oko 😃 😉
lussy23
14. apr 2012
@zuzana124 krásne
@dada2007 nádherná
@anibas nádherné torty a šikovné dcérky
@macicka84 parádne
@ladydia krásny koník
@zklimekova nádherné tortičky