Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
pipka
15. apr 2012
@alenv kraaasna namornicka torticka x-) si sikulka x-) x-)
a Aleskovi vsetko najlepsie k prvym narodeninkam 🙂 🙂 🙂
adka_praha
15. apr 2012
@alenv vsetko najlepsie drobcovi... x-) veru krasna torta, ale aj zvysok vyzera na zozratie... 😉 😃
mrka2
15. apr 2012
@reruna dakujem! 🙂
mizulienka
15. apr 2012
@mrka2 Maji, ako ti to ide s dvomi drobcami? 😉
jakelina
15. apr 2012
@mrka2 moc gratuluji ke krásnému miminku. 😉
@alenv dortík je krásný a malému vše nej 😉
adka_praha
15. apr 2012
@mrka2 jej som si ani nevsimla, blahozelam k miminku... x-)
mrka2
15. apr 2012
@mizulienka
@jakelina
@adka_praha dakujem, bambulky. no ide mi to ako v lete na saniach, neviem,co skor,ked je maly hore,ale tak vacsinou zatial spinka,tak sa da... 🙂
mariann2
15. apr 2012
@adka_praha neviem, či ešte chceš ten nugátový krém, ja som robila tento nugátový krém 250ml mlieka uvariť s jedným zlatým klasom po vychladnuti vymiesat s maslom a nugetou a cukrom podľa chuti. a ešte mám recept takýto nugátový
1,5dcl mlieka
1 PL hl.muky
2 žltky
20g cukru
1. vanilka
80g nutely
180g masla
80g cukru
Cukor, hl. muku,vanilku zmiešaš spolu. Na to nalejeme mlieko v ktorom sme rozmiešali žltky. Varíme vo vodnom kupeli za stáleho miešania až do zhustnutia. Pridáme: 80g nutely ešte do kupela a potom dáme uvarený krém vychladnut.
Maslo s cukrom vymiešame. Postupne pridáme vychladnutý krém. Možme pridat aj rum,alebo 1PL uvarenej kavy. Jemne premiešame
adka_praha
15. apr 2012
@mariann2 wau dakujem... x-)
mariann2
15. apr 2012
pridávam pár mojich tohtotýždňových, tie, čo som robila opakovane som už ani nefotila
b.janka
15. apr 2012
@alenv drobcovi želám všetko len a len to najlepšie

@mrka2 gratulujem k miminku

baby ďakujem vám všetkým za like... ja by som si nedala ani jeden... ale fakt si to cením
všetky ste spravili nádherné tortičky... sedím pri pc, sánka na stole a oči na monitore... závidím vám také šikovné ručičky
maya30
15. apr 2012
ahojte, vyskusala som odtlacit si tvar z vlacika Tomasa do silikonu z pistole, podla linku co ste sem vlozili, tento tyzden ho aj potrebujem pre syna k narodeninam...no a tu je vysledok..ja sa taaak vytesujem, uz som sa bala ze ho budem modelovat rucne a este to mam aj zadarmo 🙂 inak, robilo sa s tym super, dakujem za link 😉
njonja
15. apr 2012
@maya30 maji, je to super! Prosim ta, mozes hodit este raz ten link?
alenv
15. apr 2012
@njonja http://dorty.artmama.cz/domaci-silikonove-obtis... to jsem ted v týdnu našla právě
alenv
15. apr 2012
hlky prosím nemáte někdo uložené dorty hodně barevné pro mladou slečnu?
anibas
15. apr 2012
@mrka2 Jééj - teraz som si všimla - gratulujem !!! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
anibas
15. apr 2012
@maya30 prosím, nevložíš sem ten silikonovy link - nejak som nepostrehla :-N :-N :-N
jakelina
15. apr 2012
@anibas je o pár příspěvků výš.
alenv
15. apr 2012
@anibas ted jsem ho vložila
alenv
15. apr 2012
moooc děkuju za přání Aleškovi 😉 a děkuju za pochvalu dortíku
jakelina
15. apr 2012
@alenv má svátek a narozeniny pár dni po sobě, to se má 😃 😃 😃
alenv
15. apr 2012
@jakelina no chuděrka a to jsemměla termín přesně na svátek 😃 😃 ale je hold po tatínkovi
anibas
15. apr 2012
@jakelina @alenv 😃 😃 😃 no ja som prepracovaná 😃 😃 😃 došla som k Tomášovi a hneď som písala :-N :-N
abriela
15. apr 2012
@maya30 to sa topi len ta tavna tycinka, ci si pridavala este nejaky pridavny material???
reruna
15. apr 2012
@alenv všechno nej Aleškovi k 1. narozeninám, krásný dort, ten slaný kužel vypadá fakt dobře, to musím někdy zkusit... a ty pohárky vypadají mňam!
janula.h
15. apr 2012
@alenv krásne narodeninkyyyyyy malinkému x-)
larah
15. apr 2012
@mrka2 pripájam sa ku gratulácii....aby ste boli zdraví 🙂
janula.h
15. apr 2012
@mrka2 gratulko aj od nááááás a veeeeľa mliečka prajeeeem
maya30
15. apr 2012
@abriela len tu tycinku som nechala vytiect do vyssieho vrchnacika od zavaraniny a hned som otlacila - dobre je potriet olejom plochu kam sa leje ten silikon aj, predmet ktory chces otlacit - lepsie sa odlepi. A ten tomas bol z plastu, co som cakala ci sa nejak neposkodi tym horucim silikonom, ale v pohode 🙂
ikula2
15. apr 2012
@alenv ta slana vyzera fantasticky aj ostatne. Cim si vyplnila to vnutro, teda do coho sa zpichovalo? Napisala by si mi aj ten kremik do mini kolacikov? Myslim pomer.